Wiedza > Żółwie wodno-lądowe i inne

Przygarnelem znajdę. Proszę o pomoc

(1/3) > >>

ozi1123:
Witam jakiś czas temu jedna że znajomych znalazła żółwia na łące . Nikt go nie chciał i nie mogła znaleźć właściciela
Więc stwierdziłem z żona że go weźmiemy.
Na początku myśleliśmy że to londowy ale jak się okazało ze jednak nie
Ale jak się powiedziało A to i trzeba działać dalej .
Żółw ma około 20cm


Niewiem ile ma lat i jaki to dokładnie gatunek .
Żółw Bujal się trochę po wannach i miskach puki nie trafił do nas.
Zakupiliśmy akwarium narazie używane  100/40/40
Wyczyscilismy.
Do  tego mam pompka tetra ex800  wyczyscilem i dałem nowe filtry itp
Wody nalalem jakieś 20/30cm
Do tego nowe kamienie wyczyszczone oraz kwiatki.
Pływają też rybki które dostałem z akwarium to są trzy glonojady ,neonki i jakieś jeszcze narazie ich nie zjada .nie znam się bo to moje pierwsze akwarium wodne w życiu.



Do tego mam jakieś oświetlenie Niewiem czy dobre.



Brakuje mi wyspy i chyba żarówki do wygrzewania .co proponujecie bo te pływające to chyba lipa będzie .nie mam pojęcia Co mu zrobić.

Narazie to karmię ryba surowa pocieta bo innych rzeczy dla zolwia niechęć jeść.

Co doradzają co mogę zrobić by było mu dobrze.
Dodam że ludzi się nie  boi.

ozi1123:
Oprócz informacji co do  przygotowania akwarium dla niego
Potrzebuje też informacji jak to wygląda prawnie czy potrzebuje jakieś dokumenty jak tak to jak to załatwić?
Dodam że sytuacja dzieje się w DE.

heres:
Na mój gust jest to dorosły żółw zoltolicy, koniecznie zrób wyspę i to szybko, można kupić gotowa albo zrobić samemu np. Dokleic szybę silikonem (uniwersalnym lub najlepiej akwariowym), takie oświetlenie możesz zostawić ale potrzebujesz grzewczej z UVB poczytaj o metahalogen ie. Uważaj jeszcze na grzałke bo jak dobrze widzę masz szklana więc jest duże ryzyko że żółw ja zbije i porażki się prądem zainstaluj jakąś osłonę.

doru:
Żółtobrzuchy, jeden z podgatunków żółwia ozdobnego. Żółwie tego gatunku przy odpowiednim żywieniu nie potrzebują promieni UVB, bo witaminę D pobierają z pożywienia. Żywe i mrożone ryby w całości, owoce morza, ślimaki razem z muszlami, skorupiaki... Tutaj masz podstawowy opis jak żywić: https://drive.google.com/file/d/1pzI112LlAIhQwtanUW9qZmP1E0wZ_EOm/view?usp=sharing

Jest to gatunek inwazyjny w całej Unii Europejskiej, ale nie wiem jakie są dodatkowo przepisy krajowe w Niemczech. W Polsce można go posiadać jeśli uzyska się zezwolenie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Poszukaj informacji o przepisach na temat gatunków inwazyjnych w kraju, w którym mieszkasz, niestety nie jestem w stanie pomóc bo totalnie nie znam języka.

ozi1123:
Ok postaram sie zalatwic jakąś  wyspe.
Problem tylko że on taki wielki i że ciężko znalesc wyspa na około 22 cm.

A co do jedzenia co ile to karmić i jak dużo?
Mam surowa ryba jak i suszona jutra zaczyna jeść.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej