Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 06:35:56 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Skorupka Lękusia [scalony]  (Przeczytany 9991 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Amelia

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 2
  • Żółw żółtolicy Lękuś....
Skorupka Lękusia [scalony]
« dnia: 13.12.2012, 19:49:23 pm »
Witam!
 Mój żółwik ( żółtolicy   Wodno - lądowy)   ma dziwną skorupkę , ponieważ w niektórych miejscach ma białą skorupkę i wygląda jakby schodziła mu ta mała a rosła mu większa :\ Nie wiem co Mu jest :( Mam nadzieję że to nic poważnego:(

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Skorupka Lękusia
« Odpowiedź #1 dnia: 13.12.2012, 20:05:47 pm »
Może łusek nie może zrzucić? Jak mu rosną pod spodem nowe a na wierzchu zostają stare wyglądające trochę jak piramidki. Wyszoruj go lekko szczoteczką i daj mu do akwaterra jakieś korzenie żeby się miał o co ocierać - to mu pomoże regularnie usuwać stare łuski.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Skorupka Lękusia
« Odpowiedź #2 dnia: 14.12.2012, 15:22:19 pm »
Amelko, Twoj zolwik rosnie i w ten sposob zrzuca stare, 'za male ' luski :) tak jak ankan napisala, powinien miec w akwaterrarium elementy o ktore bedzie mogl sie ocierac zeby pozbyc sie tych schodzacych lusek.

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Skorupka Lękusia
« Odpowiedź #3 dnia: 16.12.2012, 15:20:46 pm »
Żeby ze skorupką się nic dziwnego nie działo, to oprócz korzeni do ocierania, tak jak zalecają dziewczyny, żółw powinien też mieć wysepkę, na której może cały wyschnąć i się wygrzać pod żarówką. Tak tylko piszę, bo nie wiadomo w końcu, jak teraz wygląda akwa-terrarium Lękusia.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Skorupka Lękusia
« Odpowiedź #4 dnia: 16.12.2012, 17:23:11 pm »
No właśnie, Amelko, może masz możliwość zrobienia zdjęcia i pokazania nam jak wygląda akwaterrarium Lękusia? :) Może damy Ci kilka fajnych pomysłów co można mu tam dodać :)

Offline Amelia

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 2
  • Żółw żółtolicy Lękuś....
Odp: Skorupka Lękusia
« Odpowiedź #5 dnia: 18.12.2012, 18:09:12 pm »
No właśnie, Amelko, może masz możliwość zrobienia zdjęcia i pokazania nam jak wygląda akwaterrarium Lękusia? :) Może damy Ci kilka fajnych pomysłów co można mu tam dodać :)

Dobrze już dodaje)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Skorupka Lękusia
« Odpowiedź #6 dnia: 18.12.2012, 19:38:09 pm »
Dobrze Amelko, ze dodalas zdjecia. Niestety trudno te miske nazwac akwaterrarium... Lękus raczej nie jest w niej szczesliwy. Polecam Ci poczytac i poogladac zdjecia z tej strony: http://czerwonolicy.pl/akwaterrarium.htm
Akwaterrarium powinno byc zdecydowanie wieksze, prostokatne, wody powino byc wiecej, tak zeby mogl poplywac - caly sie zanurzyc. Ale konieczna jest tez strefa ladowa, na ktora bedzie mogl wyjsc, odpoczac, ogrzac sie pod lampa.
 Czy masz dla niego jakies lampy? Grzewcza, UV? Podejrzewam ze grzalkido wody tez nie masz, ani filtru... duzo powinnas zmienic zeby Twojemu zolwikowi dobrze sie zylo. Zaangazuj koniecznie rodzicow i poprawcie jego warunki
Powodzenia, i mam nadzieje ze sie postarasz!

Offline Amelia

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 2
  • Żółw żółtolicy Lękuś....
Odp: Skorupka Lękusia
« Odpowiedź #7 dnia: 18.12.2012, 20:06:35 pm »
Dobrze Amelko, ze dodalas zdjecia. Niestety trudno te miske nazwac akwaterrarium... Lękus raczej nie jest w niej szczesliwy. Polecam Ci poczytac i poogladac zdjecia z tej strony: http://czerwonolicy.pl/akwaterrarium.htm
Akwaterrarium powinno byc zdecydowanie wieksze, prostokatne, wody powino byc wiecej, tak zeby mogl poplywac - caly sie zanurzyc. Ale konieczna jest tez strefa ladowa, na ktora bedzie mogl wyjsc, odpoczac, ogrzac sie pod lampa.
 Czy masz dla niego jakies lampy? Grzewcza, UV? Podejrzewam ze grzalkido wody tez nie masz, ani filtru... duzo powinnas zmienic zeby Twojemu zolwikowi dobrze sie zylo. Zaangazuj koniecznie rodzicow i poprawcie jego warunki
Powodzenia, i mam nadzieje ze sie postarasz!

Tata ma akwarium i Go codziennie wpuszczam a lampę ma świece jemu:)Czy to wystarczy na  jakiś czas?? Po świętach kupię mu 20 litrowe akwa:)

Offline gosiunia

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 337
  • Reputacja: 7
  • 2 x Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
Odp: Skorupka Lękusia
« Odpowiedź #8 dnia: 18.12.2012, 20:42:48 pm »
Może warto pomyśleć o trochę większym, maluszek szybko urośnie :) .

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Skorupka Lękusia
« Odpowiedź #9 dnia: 18.12.2012, 21:08:35 pm »
Wiadomo, że im większe akwaterrarium tym lepsze  ;D ;)
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Skorupka Lękusia
« Odpowiedź #10 dnia: 18.12.2012, 21:08:50 pm »
A to skoro Tata ma akwarium to pewnie sie zna i chetnie urzadzi z Toba nowe dla Lekusia :)
Gosia ma racje, warto zastanowic sie nad czyms wiekszym bo zolwik szybko urosnie, a nawet teraz jak jest maly to fajnie jakby mial duzo miejsca do plywania.  Moze taki prezent na swieta - nowe akwaterrarium dla zolwika? :)
pamietaj tylko ze musi miec wyspe na ktora bedzie mogl caly wyjsc z wody.

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Skorupka Lękusia
« Odpowiedź #11 dnia: 19.12.2012, 01:09:08 am »
Amelio, bardzo się cieszę że w końcu pokazałaś zdjęcia. Jak widać, nie gryziemy;)
Viktoria Ci dała bardzo dobre rady, myślę że powinnaś jej posłuchać, bo teraz Lękuś ma za zimno i nie ma gdzie pływać. Trochę się też boję, że z tej miseczki może któregoś dnia wypaść i sobie zrobić krzywdę.
Mam nadzieję, że plany kupienia i urządzenia akwa-terrarium po świętach pójdą gładko i pokażesz nam zmiany. :)
A ja tak tylko dodam, że na pierwszy rzut oka Twój Lękuś to nie żółtolicy, a żółtobrzuchy. Ale zdjęcia plastronu (brzuszka) i profilu głowy z bliska pozwoliłyby się upewnić.
« Ostatnia zmiana: 19.12.2012, 01:25:56 am wysłana przez semiramida »
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline Amelia

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 2
  • Żółw żółtolicy Lękuś....
Odp: Skorupka Lękusia
« Odpowiedź #12 dnia: 19.12.2012, 13:18:11 pm »
Amelio, bardzo się cieszę że w końcu pokazałaś zdjęcia. Jak widać, nie gryziemy;)
Viktoria Ci dała bardzo dobre rady, myślę że powinnaś jej posłuchać, bo teraz Lękuś ma za zimno i nie ma gdzie pływać. Trochę się też boję, że z tej miseczki może któregoś dnia wypaść i sobie zrobić krzywdę.
Mam nadzieję, że plany kupienia i urządzenia akwa-terrarium po świętach pójdą gładko i pokażesz nam zmiany. :)
A ja tak tylko dodam, że na pierwszy rzut oka Twój Lękuś to nie żółtolicy, a żółtobrzuchy. Ale zdjęcia plastronu (brzuszka) i profilu głowy z bliska pozwoliłyby się upewnić.


Zrobię bliżej po świętach bo dziś jade

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Skorupka Lękusia
« Odpowiedź #13 dnia: 19.12.2012, 15:16:15 pm »
To Wesołych Świąt :) i czekamy!
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline Amelia

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 2
  • Żółw żółtolicy Lękuś....
Odp: Skorupka Lękusia
« Odpowiedź #14 dnia: 19.12.2012, 15:34:53 pm »
Dziękuje! 
Dobrze , dobrze czekajcie a się doczekacie) :P :) :D ;D