Wiedza > Żółwie wodno-lądowe i inne

Terapena Karolińska

(1/1)

Bombanier:
Witam, tak się ostatnio zastanawiałem jak terpany (oczywiście mam na myśli podgatunek Terrapene carolina carolina) radziły by sobie w naszym klimacie na wybiegu całodobowym (powiedzmy od wiosny do jesieni) z ew. zimowaniem w pom. zamkniętym w okresie zimowym. Patrząc na klimat na obszarze ich występowania (zwłaszcza tereny wschodnie Stanów Zjednoczonych) to temperatury są zbliżone do tych, które mamy u siebie w Polce. Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia z ww. gatunkiem to zapraszam do dyskusji.

Kenet:
Spokojnie by wytrzymała w naszym klimacie. Oczywiście z rozmnażaniem byłby problem, ale poza tym wszystko ok. Nie jest to popularny gatunek w Polsce i niewiele osób ho posiada. Nie pamiętam żeby na tym forum przewinęła się terepena.

Bombanier:
Też wyszedłem z tego założenia, że prawdopodobnie dał by rade. Szkoda, że nie ma aktywnego użytkownika, który hoduje już terapene i podzielił by się doświadczeniem. Powoli przymierzam się do "wejścia" w hodowlę żółwi wodno-lądowych i intensywnie się zastanawiam nad terpaną czy żółwiem cętkowanym, który mam nadzieje będzie do dostania w niedalekiej przyszłości u nas w kraju.

Kenet:
Życzę powodzenia!
Może ty będziesz tym użytkownikiem, który będzie dzielił się wiedzą  :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej