Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 14:41:40 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wysepka w akwaterrarium  (Przeczytany 3799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fredrorek

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Wysepka w akwaterrarium
« dnia: 02.06.2010, 19:14:02 pm »
Mam problem gdyż chcę kupić swojego pierwszego żółwia ale mam problem z wybudowaniem wysepki może ktoś mi pomoże?!
Mam akwarium profilowane 60l (na razie na małego żółwia).Gdzie mam zbudować wysepkę?Zaraz nad taflą wody,np.z płytki spienionej PCV?
Nad nią będzie pokrywa ze świetlówką,zakryję część wysepki z góry płytką aby było trochę schronienia dla żółwia na wysepce chciałem
położyć łupinę z kokosa z dziurą na wejście od wysepki zrobiłbym ,,schodki'' aby było łatwiej wejść żółwiowi.
Myślałem aby podnieść trochę wyżej pokrywę za pomocą tej płytki PCV przez co będzie wyżej ,,sufit'' nad wysepką? Ale nie wiem czy ten pomysł jest dobry?!Proszę o poradę?
A czy młody żółw może zjeść rybki jakie mam w tym akwarium?

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Wysepka w akwaterrarium
« Odpowiedź #1 dnia: 02.06.2010, 20:23:28 pm »
Z wysepką za bardzo Ci nie pomogę. Nie mam żółwi wodnych. Tyle co wiem - to wyspa musi być sucha - czyli ponad taflą wody. Nad nią montuje się żarówkę grzewczą i świetlówkę UVB. Jako materiał PCV może być. Jak będzie blisko lustra wody, ewent. ze schodkami albo pochylnią to żółw sobie da radę z wyjściem Na wyspie kryjówka nie potrzebna. Tam żółw wychodzi, żeby się "opalać". Za to w wodzie jak i owszem - może być kokos, albo korzeń.
Popatrz sobie w wątkach dotyczących żółwi wodnych na www.terrarium.com.pl - bywają tam ciekawe rozwiązania.

Natomiast przemyśl gat. żółwia - do tak małego akwa to np. Sternotherus odoratus byłby dobry, bo rośnie bodajże do 12-13 cm, natomiast popularne Trachemysy do ok. 30 cm.

Rybki - zależy jakie masz - natomiast istnieje taka opcja, że żółw Ci je zje. Może też je podskubywać i pokaleczyć. Więc jeśli rybki są ozdobne, a nie karmowe to lepiej ich z zółwiem nie trzymać. Natomiast można mu wpuścić np. gupiki.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ