Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 02:06:05 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zakup wodniaczków [wydzielony]  (Przeczytany 7028 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Zakup wodniaczków [wydzielony]
« dnia: 03.04.2010, 12:45:55 pm »
ja jeszcze na rzadnej giełdzie nie byłem ale wybieram sie do Rybnika lub Swiętochłowic po wodniaczki (moja mama w końcu się zgodziła jak jej pokazałem jedną książkę że akwaria są zdrowe bo podnoszą wilgotność a ja się zwierzątkami opiekuje więc się zgadza ale jak kupie za moje pieniażki :D )
Pozdrawiam Jakub

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Zakup wodniaczków [wydzielony]
« Odpowiedź #1 dnia: 03.04.2010, 16:56:36 pm »
Jakub a nie chciałbyś przygarnąć jakiegoś wodniaczka, który potrzebuje domu?
Jest ich naprawdę wiele i zasługują na lepszy los.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Zakup wodniaczków [wydzielony]
« Odpowiedź #2 dnia: 03.04.2010, 17:35:59 pm »
wiem że to zbrzmi dość egoistycznie ale jak już przygarnę to dwa żółwie małe a z reguły oddają duże już żółwie a jak na razie nie mam aż tyle oszczędności aby zapewnić 2 dużym żółwiom akwarium np 150 cm a małe jak będa rosnąć to się będzie oszczędzało i później się kupi większe jakby ktoś oddawał małe ok roczne żółwiki bardzo chętnie ale jakoś nie umiem znaleźć wiem że od razu będą wypowiedzi " no to w ogóle nie kupuj ale ja chodzę do szkoły i jak na razie nie mam na wyżywienie i utrzymanie 2 x 20 cm żółwi a za  załóżmy te 2 lata gdyżółwiki będą miały te 10 cm to się juz zdaży naoszczędzać
Pozdrawiam Jakub

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Zakup wodniaczków [wydzielony]
« Odpowiedź #3 dnia: 03.04.2010, 22:06:07 pm »
i dokładnie tak myśle -  nie kupuj skoro nie masz warunków... :/ co za głupie myślenie. Sory ale to niedojrzałe i nieodpowiedzialne. wg mnie od razu powinno byc docelowe terrarium/akwa, albo chociaż docelowe gotowe, a mały zbiornik na kilka tyg aż maluch podrośnie.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Zakup wodniaczków [wydzielony]
« Odpowiedź #4 dnia: 03.04.2010, 22:38:21 pm »
Nie trzeba tak obcesowo. Jakub dobrze chce dla żółwika.

Na pewno będziesz musiał poszerzyć wiedzę na ich temat. W każdym razie zachecam do adopcji. Może mniejsze też sie trafiają. Prawdziwym nieszczęściem tych żółwi bowiem jest ich taniość. Każdy może kupić i bez żalu się pozbyć, dlatego tak szkoda mi tych wszystkich niechcianych, porzuconych eks-zabawek... :(

Tu np. pierwszy z brzegu jaki znalazłam żółwik (trudno powiedzieć czy te 11 cm to dużo czy mało i jak liczone):

http://warszawa.gumtree.pl/c-Zwierzaki-inne-zwierzaki-oddam-zolwia-wodno-ladowego-W0QQAdIdZ195161056
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Zakup wodniaczków [wydzielony]
« Odpowiedź #5 dnia: 03.04.2010, 23:00:37 pm »
Jakub a może poczytaj sobie o żółwiu wonnym? To stosunkowo mały gatunek - do 14cm, bardzo fajny i podobno łatwiejszy w hodowli od tych popularnych u nas czerwonolicych i żółtków ;)
Przepraszam za tamte słowa, ale jestem trochę na tym punkcie przewrażliwiona. Bo ludzie 'rzucają się' na egzotyczne zwierzęta nie mając warunków, ale że im się podoba to trudno, że się będzie męczył.
Ale są różne gatunki o mniejszych rozmiarach, może jednak takiego byś wybrał? :) taki mniej je i mniej miejsca zajmuje, zastanów się nad tym.
Pozdrawiam.

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: Zakup wodniaczków [wydzielony]
« Odpowiedź #6 dnia: 04.04.2010, 09:48:12 am »
Moim zdaniem to jednak dojrzałe podejście do tematu. Skoro Jakub dopiero zaczyna przygodę z żółwiami nie ma co go namawiać do adopcji bo żółwie, które są do oddania przeważnie jak zaznaczyła Basia są po przejściach, a to nie najlepszy pomysł dla początkującego. Polecam Ci zakupić żółwia od jakiegoś hodowcy, albo ewentualnie fermówki ale lepiej już te trochę podrośnięte.

Co do zbiornika to większość hodowców zaleca właśnie żeby młodych od razu do docelowego nie dawać ;) Więc spoko pamiętaj tylko o regule, że podstawa powinna mieć 5 długości karapaksu x 3 długości karapaksu.

Pozdrawiam
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Zakup wodniaczków [wydzielony]
« Odpowiedź #7 dnia: 04.04.2010, 11:46:35 am »
Viktorio nie mam ci tego za złe i twoja wypowiedź też jest trafna  ja raczej od razu na początku kupię załóżmy akwa dł 80 może nawet 100 cm ale docelowe to nie będzie a w sumie od hodowcy też żółwik może trafić do niewłaściwych rąk ja wiem że stworzyłbym mu dobre warunki ale stopniowo napeno nie miałby źle bo ostatno bardzo duzo czytam wypisałem sobie kartkę co żółw może jeśc mieszanki z owoców morza rybki i to wszystko co jest na zolwie.net oglądałem akwaria i wiem że będzie miał dobrze a do adopcji zobaczę nie chcę żeby był chory bo ja takiego nigdy nie hodowałem i nie chciałbym zrobic mu jeszcze większej krzywdy jeszcze w internecie poszperam  :)
 

Dodano 04.04.2010, 13:24:15 pm
Wiesz co Viktoria tak mnie tymi wonnymi zainteresowałaś i czytam o nich i coraz bardziej mi się podobają a nie wiecie czasem czy są dostępne na gięłdach w świętochłowicach lub rybniku :)
« Ostatnia zmiana: 04.04.2010, 13:24:15 pm wysłana przez Jakub »
Pozdrawiam Jakub

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Zakup wodniaczków [wydzielony]
« Odpowiedź #8 dnia: 04.04.2010, 16:37:44 pm »
Bardzo się cieszę że mnie dobrze zrozumiałeś :)
Tak, ostatnio coraz częściej się u nas pojawiają i widać je na giełdach. Więc z dostępnością jako tako większego problemu nie ma ;) Mnie równieżsię one bardzo podobają. I pelomedusa subrufa też wg mnie bardzo interesujący gat.

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Zakup wodniaczków [wydzielony]
« Odpowiedź #9 dnia: 04.04.2010, 16:46:39 pm »
Viktoria to nic tylko zakądany wspólną hodowlę bo ja nie chcę źle dla tych żółwii na prawdę jak bym wiedział że będą się męczyły to bym nie kupował a po prostu ostatno doszło 1,5 metrowe terra Tusia lokum Zuzi i cały pokój zawalony a ich nie wielkie rozmiary rozwiązują cały problem niemniej jednak na pewno nie będą trzymane w terra mniejszym niż 1 m no ale dla dwóch dorosłych załóżmy żółtolicych to docelowe 140cm a na takie nie mam miejsca a chce im stworzyć godziwe warunki
Pozdrawiam Jakub

Offline majka7412

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 631
  • Reputacja: 3
  • ;D
Odp: Zakup wodniaczków [wydzielony]
« Odpowiedź #10 dnia: 04.04.2010, 19:52:25 pm »
http://www.polskastrefa.eu/ogloszenia/zolwie_wodne_na_sprzedaz_153752_13343.html tu jest link, ze stroną ktoś chce sprzedać żółwiki wodne, dwa z nich mają 6 i 5 cm
pozdrawiają hela i parys