Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 08:23:02 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zimowanie  (Przeczytany 7850 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Zimowanie
« Odpowiedź #15 dnia: 30.09.2013, 18:49:19 pm »
Alpin, mechanizm zimowania i reakcje organizmu są szalenie podobne. Niezależnie od gatunku.
Jak pewnie zdążyłeś zauważyć, opisałem tylko ogólnie na czym polega zimowanie, ale pod kątem odczuć żółwia. Nie opisywałem tutaj technik zimowania, tylko reakcje organizmu. Te jednak są takie same u zimujących gadów. Zawsze gdy gad ( jakikolwiek) zaczyna sen zimowy w wysokich temperaturach to zachodzi problem o którym pisałem. Nie ma więc różnicy jakie gatunki posiadam. Mam nadzieje, że napisałem zrozumiałe.
Jeszcze uspokoję Cię, nie mam wodniaków. Musze jednak przyznać, że mam pewne doświadczenie w opiece nad wodnymi żółwiami. Chociażby w Warszawskim Zoo, gdzie mam kontakt z różnymi gatunkami wodniaków, również rzadkimi. :)
« Ostatnia zmiana: 30.09.2013, 18:52:48 pm wysłana przez wege »
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline żółwFranklin

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 0
Odp: Zimowanie
« Odpowiedź #16 dnia: 30.09.2013, 18:50:05 pm »
alpin to do Ciebie ;)

Offline alpin_

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 2
Odp: Zimowanie
« Odpowiedź #17 dnia: 30.09.2013, 20:01:40 pm »
wege ja wszystko rozumiem ;) opisałeś proces.  Ja mając kontakt z hodowcami (czy to internet czy osobiście) wiem, że proces zimowania (wodniaków) jest trudny. Gdy hodowca z kulkunastoletnim stażem traci 2,3 lub więcej osobników to co ma zrobić człowiek który ma jednego gada i nigdy tego nie robił. Ryzyko moim zdaniem jest za duże. Osobiście nie zdecyduje się na zimowanie swojego żółwia. A taka decyzja zależy wyłącznie od właściciela zwierzaka.
Pozdrawiam :)
Im wyżej,tym lepiej
NO2 0-0,025 mg/l
NO3 5 mg/l

Offline żółwFranklin

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 0
Odp: Zimowanie
« Odpowiedź #18 dnia: 07.10.2013, 22:25:13 pm »
Planuję zimować mojego żółwika. Czy taki pojemnik może być http://allegro.pl/kastra-kubel-80l-pojemnik-budowlany-mocny-i3607580982.html.     Jak jest okej. To powiedzcie mi jak go w środku trzeba przygotować! Dziękuje z góry za pomoc. ! ;)

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Zimowanie
« Odpowiedź #19 dnia: 08.10.2013, 20:34:40 pm »
Planuję zimować mojego żółwika.

Stanowczo odradzam Ci zimowanie Twojego żółtobrzucha. Po pierwsze nie masz pewności, z jakiego obszaru pochodzi i czy na wolności w ogóle by zimował. Po drugie, zimowanie wodniaków jest bardzo trudne i małe niedopatrzenie może się skończyć śmiercią gada. Po trzecie, trochę za późno już na przygotowania, zimowanie planuje się wiosną, na początku sezonu.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline alpin_

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 2
Odp: Zimowanie
« Odpowiedź #20 dnia: 08.10.2013, 20:49:30 pm »
Planuję zimować mojego żółwika.

Stanowczo odradzam Ci zimowanie Twojego żółtobrzucha. Po pierwsze nie masz pewności, z jakiego obszaru pochodzi i czy na wolności w ogóle by zimował. Po drugie, zimowanie wodniaków jest bardzo trudne i małe niedopatrzenie może się skończyć śmiercią gada. Po trzecie, trochę za późno już na przygotowania, zimowanie planuje się wiosną, na początku sezonu.


Dokładnie.
Info od Cioci Wiki http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BB%C3%B3%C5%82w_%C5%BC%C3%B3%C5%82tobrzuchy

Im wyżej,tym lepiej
NO2 0-0,025 mg/l
NO3 5 mg/l

Offline żółwFranklin

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 0
Odp: Zimowanie
« Odpowiedź #21 dnia: 08.10.2013, 21:56:39 pm »
I co ta ciocia Wika mi powiedziała? ^^

Offline snshine93

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja: 2
Odp: Zimowanie
« Odpowiedź #22 dnia: 09.10.2013, 19:41:54 pm »
Ja tam się nie znam ale jak chcesz zimować żółwia jeśli masz wątpliwości co do jego stanu zdrowia? ( http://forum.zolw.info/zolwie-wodno-ladowe-i-inne/co-jest-z-nim-c/ ) Zresztą jeżeli to niebezpieczne a ty nie masz zbytniego doświadczenia to po co ryzykować? Z tego co czytałam to mało kto zimuje wodniaki.