Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 24.04.2024, 21:46:29 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Znaleziony czerwonolicy! ;)  (Przeczytany 6569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AmazingAlex

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Znaleziony czerwonolicy! ;)
« dnia: 14.04.2011, 17:15:56 pm »
Dwa dni temu pisałam, że znalazłam porzuconego przez kogoś  żółwia czerwonolicego i że nie zapewnię mu odpowiednich warunków. Po dłuższej rozmowie z rodzicami jednak, wspólnie stwierdziliśmy, że zostaje z nami :)
Z początku miał się nazywać Ralph, ale rodzeństwo już go ochrzciło imieniem Obślinialec. Chciałabym w związku z powyższym poprosić, żebyście ocenili jego ogólny stan. Dodam, że żółwik jest ze mną 4 dni, nie chce ślimaków ani krewetek, roślinek także nie tyka.. ale na sam "odgłos" potrząsania pudełkiem z bioreptem podnosi głowę i tak jakby go chce.. :/ (być może był nim karmiony przez cały czas). Zaobserwowałam też, że Obślinialcowi czasem odpadają łuski z pancerza.
Za ok. tydzień powinnam już mieć duże akwa-terrarium, lampę grzewczą i UV, chcę mu stworzyć jak najlepsze warunki  ^^
Mam jeszcze tylko kilka pytań :
1) czy do tego czasu mogę go puszczać na podłogę, żeby sobie połaził? bo do tej pory siedzi w misce;/
2) czy mogę go ogrzewać zwykłą biurkową lampką? czy taka nie będzie razić żółwika w oczy?
3) czy będziecie w stanie określić mniej więcej jego wiek po tych zdjęciach? bo jak na moje oko i z tego co czytałam to on może mieć już z 10 :P
4) i jeszcze jedno chyba najważniejsze.. czy on nie jest otłuszczony? i co znaczą te plamy na spodzie?


Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Znaleziony czerwonolicy ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 14.04.2011, 18:25:48 pm »
Witaj, fajnie, że się zaopiekowałaś żółwikiem :)
1. Nie puszczaj go na podłogę, jak chcesz by rozprostował kości- napełnij całą wannę i wpuszczaj go raz na jakiś czas.
2. Lampka biurowa jest ok :)
3. Podaj dokładne wymiary żółwia, z fotek nic wywnioskować się nie da- nie mamy porównania.
4. Moim zdaniem jest otłuszczony, zobaczymy co inni powiedzą ;)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline AmazingAlex

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Znaleziony czerwonolicy ;)
« Odpowiedź #2 dnia: 14.04.2011, 18:33:40 pm »
pancerz ma 14x11 cm :)

Offline Agata

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 235
  • Reputacja: 13
Odp: Znaleziony czerwonolicy ;)
« Odpowiedź #3 dnia: 14.04.2011, 18:53:15 pm »
wanna to dobry pomysł? Przecież w łazience stosuje się chemiczne środki czystości...

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Znaleziony czerwonolicy ;)
« Odpowiedź #4 dnia: 14.04.2011, 19:37:48 pm »
Wanna jest świetnym pomysłem. Wystarczy dokładnie spłukać środki czystości :)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline evereen

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 7
Odp: Znaleziony czerwonolicy ;)
« Odpowiedź #5 dnia: 14.04.2011, 23:53:15 pm »
Wspaniały, pięknie wysklepiony zadbany żółw (a raczej chyba żółwica, nie widać dobrze ogona ale raczej krótszy niż długi), aż dziwne, ze ktoś go porzucił. Prędzej może uciekł przy wiosennym spacerze na słońcu (o spacerach możemy pogadać innym razem ;D).
Żółw jest duży,rzeczywiscie moze miec dziesiac lat, nawet więcej, będzie jeszcze rósł ale bardzo powoli. Według mnie nie jest otłuszczony, po prostu dobrze wygląda. Ponieważ znalazł sie w nowym otoczeniu musi sie przyzwyczaić do nowych warunków (pisaliśmy juz o odpowiedniej diecie w poprzednim temacie, Biorept moze byc podawany ale rzadko jako żółwiowe cukiereczki) wiec nawet dobrze, ze ma ciut "zapasów". Nic niepokojącego.  Ja nie widzę żadnych podejrzanych plam, grzbiet czysty i spód skorupy tez, plamy czarne na spodzie normalne.
Żółw jest duzy wiec terrarium powinno byc spore. Optymalny dla niego bylby wybieg w ogrodzie, a w zasadzie ogrodzony basen z mala czescia lądową. Ale jak bedzie mial tylko w terrarium to plywanie w wannie jak najbardziej wskazane. Nawet połączone z karmieniem, zółwie czerwonolice to niestety wielkie prosiaki i mocno brudza wode. Tej wielkości zolw powinien byc karmiony "do oporu" (czyt: ile mu sie zmiesci) mniej więcej raz na dwa tygodnie (to tez zalezy od temperatury, zakladam, ze mieszkasz w miescie i masz centralne). Przy częstym i urozmaiconym karmieniu dodatkowo raz na dwa-trzy miesiace powinien dostac witaminy i wapno.

To na razie tyle. Pozdr.

Offline AmazingAlex

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Znaleziony czerwonolicy ;)
« Odpowiedź #6 dnia: 15.04.2011, 15:50:49 pm »
Nie ma opcji, że uciekł, to było jakiś tydzień temu i nikt normalny nie wypuściłby żółwia w taką pogodę. Dzięki za określenie jego stanu :) u mnie na pewno mu się nie pogorszy ;D

PS : to samiec (przynajmniej tak mi się wydaje) ma długie paznokcie i ogon też spory tylko na zdjęciu nie widać.

Jeszcze raz wielkie dzięki.

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Znaleziony czerwonolicy ;)
« Odpowiedź #7 dnia: 15.04.2011, 18:53:17 pm »
Evereen, tak nie wygląda gad który nie jest otyły...
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Znaleziony czerwonolicy ;)
« Odpowiedź #8 dnia: 16.04.2011, 10:46:28 am »
Evereen, tak nie wygląda gad który nie jest otyły...
Evreen nie napiała że jest otyły.

A żółwik bardzo ładny :)

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Znaleziony czerwonolicy ;)
« Odpowiedź #9 dnia: 16.04.2011, 10:51:04 am »
Według mnie nie jest otłuszczony, po prostu dobrze wygląda.
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Znaleziony czerwonolicy ;)
« Odpowiedź #10 dnia: 16.04.2011, 10:51:47 am »
No właśnie - tzn. nie jest otyły, tylko dobrze wygląda :P

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Znaleziony czerwonolicy ;)
« Odpowiedź #11 dnia: 16.04.2011, 18:22:27 pm »
Niech będzie.  :laugh:
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)