Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 18.04.2024, 06:45:15 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółtolice + czerwonolicy?  (Przeczytany 20058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Żółtolice + czerwonolicy?
« Odpowiedź #30 dnia: 19.01.2010, 21:08:26 pm »
Prawda jest taka, że różne są na ten temat opinie. Żółwie wodne w naturze mniej korzystają z promieni UV bo większość czasu spędzają pod wodą, przez którą te promienie nie przechodzą. Niekóre gatunki wodniaków w ogóle nie wykazują żadnych problemów przez brak UVki, ale do trachemysów są raczej polecane. A myślę, że zwłaszcza do takich osobników po przejśćiach, które mają na pewno jakieś niedobory. Jeżeli dieta jest bardzo urozmaicana i żółw w zdrowiu od początku to myślę, że u wodniaka UV przez cały rok nie jest niezbędne. Chociaż jak już się decydujemy na ziwerzaka to myślę, że powinniśmy się starać zapewnić jak najlepsze warunki... :)

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Żółtolice + czerwonolicy?
« Odpowiedź #31 dnia: 19.01.2010, 21:12:30 pm »
Ja sie staram , moja franka ma już godne warunki dla tego teraz zapewniam je wodniakom ..
Prawda taka że żółwie były tylko zwierzętami a teraz zmieniły się w hobby .. A TO WASZA WINA :D
 

Dodano 20.01.2010, 18:08:04 pm
Serpentin mógł byś coś więcej napisać o tych żółwiach bo nie ukrywam że był bym tym zainteresowany .
« Ostatnia zmiana: 20.01.2010, 18:08:04 pm wysłana przez rainok »

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: Żółtolice + czerwonolicy?
« Odpowiedź #32 dnia: 20.01.2010, 21:55:11 pm »
Mam dla Ciebie superowego samczyka czerwonolicego (Trachemys scripta elegans) wielkości ok 11cm długości pancerza, ale musisz mi przesłać na e-maila zdjęcia akwa-terrarium żebym miał 100%pewność, że trafi w dobre ręce ;)

Pozdrawiam
PS Z tym, że one po przejściach to chodziło mi zarówno o ubytki jak i zwyczajnie to, że mają za sobą różne historię zanim trafiły do tego zbiornika w którym teraz się znajdują.
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Żółtolice + czerwonolicy?
« Odpowiedź #33 dnia: 20.01.2010, 22:05:25 pm »
Czyli powiadasz że już go masz ? SUPER ale ja dopiero jak przyjdzie mi ten filtr grzałka to go wezmę .
Na razie pracuje nad wysepką z pleksy ..
A na początek nie będzie on w akwarium tylko wielkiej misce <na kwarantannie jakis czas> A potem dopiero do akwarium z tamtymi ..
Zdjęcia moge wysłać ale nie dziś ..
 

Dodano 20.01.2010, 22:23:15 pm
A no i gdzie bym mógł go odebrać jak by co ?
Na razie daty nie ustalam bo muszę pogadać z ojcem .. On się zgodzi ale muszę go poprosić żeby pojechał po niego.
No i wolał bym już mu powiedzieć gdzie ma po niego podjechać ..
A no i czego zdjęcia ci na maila wysłać akwarium ?
Na razie to wszystko jest złe dla tego żółwia wezmę za 2 tygodnie bo powoli wszystko składam do kupy .. No i myślę że jutro już filtr będzie i grzałka a ta wyspa w next tygodniu .
żółwik będzie miał dobrze ... Do niego na razie mam miskę taka okrągła o promieniu około 30 cm ..
Czyli jest szeroka na 60 cm Moge jutro zdjęcie pokazać tej miski.
Do niej włożę kamyki i taki z plastiku podest żeby mógł sobie wyjść .. Dodatkowo lampke grzewczą
No i tak na jakieś 3 miesiące , żółwik będzie karmiony suszonymi krewetkami,gammarusem i filetami z ryb ...
Więc co można do szczęścia więcej :)
Potem go dodam do tamtych i zobaczymy .. Jak się nie uda to kupie mu nowe akwarium albo wezmę od dziadka bo on ma jakieś ..
No i u moich teraz będe zmieniał akwarium na jakieś 150x50 ..Bo na razie jest małe dawaniej starczało takie 70x30 ale teraz rosną no i trzeba większe ..

Serpentin ty już masz tego żółwia jeśli tak to podeślij mi fotki na rainokkubix@o2.pl
Albo wstaw tutaj .

I jeśli możesz to napisz mi wymogi do wstąpienia do zootechniki .. Bo ja miał bym takie plany lecz nie wiem czy z moimi ocenami jest to realne :)

 

Dodano 21.01.2010, 16:24:50 pm
Serpentin zdjęcia przęsle ci jeszcze w tym tygodniu bo teraz mam zabiegany tydzień ..
No i rodzice już poinformowani o żółwiu .
Dziś wyjeżdżam do rodziny no i wróce w niedziele około to wtedy te fotki zrobię i jak tylko będzie ci na ręke mogę go odebrać.. Za tydzień nawet
« Ostatnia zmiana: 21.01.2010, 16:24:50 pm wysłana przez rainok »