Wiedza > Żółwie wodno-lądowe i inne

Żółtolice + czerwonolicy?

(1/7) > >>

rainok:
Co myślicie o tym jak bym kupił do moich 2 żółtolicych żółwia czerwonolicego ?
Bo właśnie prawdę mówiąc słyszałem różne opinie .. A w oczku wodnym jak siedzą razem to nic im nie jest .
Tylko moje żóltolice są już duże i nie wiem czy jak kupie czerwonolicego czy go nie zjedzą albo coś ..
Ma ktoś z was razem te dwa gatunki ?

anna-daria:
Zacznę od tego że to nie są różne gatunki żółwi. Obydwa są podgatunkami żółwia ozdobnego (Trachemys scripta). Wydaje mi się że nie jest problemem to czy są to żółto- czy czerwonolice. To czy żółwie "zjedzą" innego żółwia zależy od charakteru żółwi. Nie wiem jaką płeć mają twoje żółwie ale bardzo prawdopodobne że samce będą się gryzły. Ja kiedyś miałam 2 samiczki czerwonolice różnej wielkości w jednym akwarium i żyły w przyjaźni. Ale to jest tylko jeden przypadek. Jeżeli zdecydujesz się na kolejenego żółwia to musisz się liczyć z tym że może będziesz musiał go trzymać oddzielnie. I wcale nie jest pewne że twoje żółtolice w przyszłości też będą żyły w zgodzie.

rainok:
Sprawa się z komplikowała ... Ostatnio czytałem na innych forach no i już nie jestem taki pewien na 100% że one są żółtolice . Bo podobno żółtobrzuche mają plamki na dole .. No i moje tak mają
A co najlepsze to jeden się dużo różni od drugiego ..Jeden jest jasny drugi ciemny ..
Jeden ma na szyi taki pomarańczowy mały placek . Tak jak czerwonolicy tylko pomarańczowy i mało widoczny .
No a płci ich nie znam niestety ..

anna-daria:
Nie pomogę ci, bo nie wiem jak odróżnić żółtolice od żółtobrzuchych. Na pocieszenie ci napiszę, że to i tak ten sam gatunek ;)

Serpentin:
Witam, cóż tak jak Ci koleżanka napisała żółw żółtolicy (Trachemys scripta troosti), żółtobrzuchy (Trachemys scripta scripta) oraz czerwonolicy (Trachemys scripta elegans) to 3 najbardziej znane podgatunki żółwia ozdobnego (Trachemys scripta). Małego żółwia czerwonolicego raczej nie kupisz w sklepie zoologicznym, a ponieważ masz swoje obecne żółwie większe od tzw. kapselków radziłbym zaadoptować jakąś wiekszą sztukę interesującego Cie podgatunku.

To zestawienie powinno Ci pozwolić bez problemu określić posiadany podgatunek:


Aha i bez obaw co do takiego łączenia u mnie w oczku przebywają razem: Trachemys scripta scripta, Trachemys scripta elegans, Pseudemys concinna concinna. Kiedyś nawet obserwowałem kopulację T.s.scripta z T.s.elegans ;)

Pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogłem



Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej