Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 09:32:41 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw i akwarium  (Przeczytany 7801 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Żółw i akwarium
« dnia: 15.01.2010, 10:33:43 am »
Witam

Mam pewien problem , a mianowicie mam 2x żółwie wodno-lądowe.. No i mają one akwarium zwykłe , lecz chcę im zapewnić dobre warunki i problem jest taki .
W tym akwarium co ja mam nie mam możliwości zapewnienia im bardzo duże ilości wody , a to dla tego iż jak bym nalał dużo wody to nie mam jak zrobić im wysepki do wychodzenia .
Jeśli ktoś z was widział jakieś dobrze przyczepiające się do akwarium  wysepki np. ze szkła to prosił bym aby tu wkleić link .
Akwaria są specjalne ale nie chcę kupować całego akwarium , zależy mi na tej wysepce .
Bo z kamieni to nie zrobię , planuje mieć z 25 cm wody ..

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Żółw i akwarium
« Odpowiedź #1 dnia: 15.01.2010, 22:42:02 pm »
ja kiedyś miałam żółwie wodne i też miałam problem z tą wysepką. Mój tata wtedy zrobił mi zwykłą wysepkę z pleksy, w pleksie zrobione były dziurki do których przymocował druciki i zawiesił na tych drucikach na krawędzie akwarium. Do tej półeczki przyczepione były zrobione przez niego "schody" również z pleksy. Tylko ja nie wiem do końca jak on te schody zrobił, myślę że jakoś nagrzewał tą pleksę i wyginał żeby się takie schodki uformowały. Jak żółwie nie są ciężkie to powinno na razie być ok.
Stefanka

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Żółw i akwarium
« Odpowiedź #2 dnia: 15.01.2010, 23:13:00 pm »
Dobry pomysł a co stało się z twoimi żółwiami ?
Jak już pisałaś to przepraszam :)

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Żółw i akwarium
« Odpowiedź #3 dnia: 16.01.2010, 10:49:57 am »
no anna dobry pomusł mi sie też tak maży choć jednego wodniaczka mieć ale jak ja bym miał tyle żółwi co ja chce mieć to by mi domu zabrakło :D
Pozdrawiam Jakub

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Żółw i akwarium
« Odpowiedź #4 dnia: 16.01.2010, 12:05:43 pm »
Jakub, też mam ten problem ;) też chciałabym mieć o wiele więcej żółwi niż mogę. Na razie mam tylko samiczkę żółwia lamparciego, ale do wodnego się przymierzam na wiosnę - lato.

Kiedyś już chyba w jakimś wątku pisałam co się stało z moimi. Miałam 3 samiczki czerwonolice, jedna była chora jak ją przygarnęłam (bo wcześniej to był klasowy żółw w szkole) i po jakimś czasie padła. A pozostałe 2 miałam przez kilka lat, ale jak skończyłam studia i zaczęłam podróżować to musiałam je oddać, bo moja rodzina nie chciała się nimi dłużej zajmować, a czasami nie było mnie w domu po 2-3 miesiące. Znalazłam dla nich dom u pewnego leśniczego. Wiem że najpierw trzymał je w akwarium a później w stawie w ogrodzie. Nawet raz byłam je "odwiedzić" mimo że to ok 400km od miejsca gdzie mieszkałam. Niedawno próbowałam złapać kontakt z tym leśniczym żeby się dowiedzieć czy jeszcze żyją, ale nic mi nie odpisał więc nie znam obecnie ich losu.
Stefanka

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Żółw i akwarium
« Odpowiedź #5 dnia: 16.01.2010, 12:36:33 pm »
Jak uda Ci się z nim porozumieć to może by ci je oddał za drobną opłatą .
A co do oddawania żółwi to ja miałem kiedyś żółwia czerwonolicego .
Niestety byłem mały i głupi i sprzedałem go bo mi się "znudził"
Z resztą każde małe dziecko tak ma ..
Żółw ma teraz z 10 lat o ile żyje , próbuje też namierzyć tego kolesia i odkupić go bo ostatnio jakoś 2 lata temu był u nas i mówił że żółw ma się dobrze ..
I ma podobno 15 cm .. Teraz z 17 będzie miał :)
Jak się uda to go odkupie .

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Żółw i akwarium
« Odpowiedź #6 dnia: 16.01.2010, 17:06:56 pm »
to teraz skryty sekret przed rodzicami dzisiaj byłem w zoologiku i widziałem takiego 2,5 centymetrowego maluszka  żółtolicego teraz pozostaje mi zrobić większe terra dla tusia a później błagać mame o wodniaczka i oczywiście trochę zdobyć informacji i funduszy :)
Pozdrawiam Jakub

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Żółw i akwarium
« Odpowiedź #7 dnia: 16.01.2010, 23:09:22 pm »
Jakub, zapewniam cię że wodno-lądowe są bardzo pocieszne :) oczywiście jak mają odpowiednie warunki. Rainok, bardzo chętnie bym przyjęła tamte żółwie z powrotem, ale po pierwsze ten leśniczy mi nic na temat żółwi nie pisze więc pewnie już nie żyją a po drugie nie wyobrażam sobie podróży dwóch żółwi wodnych 17 godzin samochodem. Mi było bardzo szkoda jak je musiałam oddać, bo to były bardzo żwawe i zdrowe żółwie. Jeden malutki a drugi duży, razem w akwarium wyglądały przecudnie. Jak ci się uda odzyskać tamtego żółwia to naprawdę będzie fajnie. I zobaczysz jaka satysfakcja. Powodzenia.
Stefanka

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Żółw i akwarium
« Odpowiedź #8 dnia: 17.01.2010, 21:29:39 pm »
Dzięki ale musze ojca poprosić aby zadzwonił do niego no bo to jego kolega były ..
No i nie wiem sam co dalej :)

Offline Ralff87

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw i akwarium
« Odpowiedź #9 dnia: 17.04.2010, 20:43:03 pm »
hej. ja również miałem problemy z wyspą. głównie przez małe rozmiary akwa. dlatego zrobiłem wyspę [ze szkła] poza akwarium nad tym lampka  :) myślę że żółwik jest zadowolony spędza tam większość dnia . ;)