Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 21:16:18 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw nie chce jeść !!! O co kaman ?  (Przeczytany 9872 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Markius

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Żółw nie chce jeść !!! O co kaman ?
« dnia: 11.09.2015, 16:23:47 pm »
Witam, chwilkę mnie nie było ale to przez to że mam kupę roboty.Mam mały problem z moim małym przyjacielem, mianowicie nie chce w ogóle jeść. Pływa normalnie wygrzewa się normalnie ale nic skubaniec nie je. Nie je krewetek, ryb czy gammarusa. Dzisiaj spróbuje dać mu świerszcze i zobaczę. A no i jak go wziąłem do ręki to słychać jak bardzo ciężko oddycha a wręcz można powiedzieć że sapie. O co może chodzić. Pomóżcie bo jestem w domu tylko na weekendy i tylko wtedy mogę coś podziałać. Czy może to być stres wywołany przez mojego syna 1,8 mieś. który co chwilę podbiega do akwa i albo czymś puknie albo włoży rękę. Czekam na odp. bardzo pilne.

Offline Anna1983

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Reputacja: 1
Odp: Żółw nie chce jeść !!! O co kaman ?
« Odpowiedź #1 dnia: 11.09.2015, 19:09:37 pm »
Z góry mówię, że ekspertem nie jestem, ale właśnie wczoraj byłam u weterynarza bo żółw od 4 dni mniej jadł i miał katar oraz cięższy oddech. Diagnoza - zapalenie płuc. Mam żółwia lądowego, ale od wczoraj wiem, że jak coś się dzieje, to nie będę już nigdy zwlekać i czekać na rozwój wydarzeń. Idź do lekarza - taka moja rada.

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Żółw nie chce jeść !!! O co kaman ?
« Odpowiedź #2 dnia: 11.09.2015, 19:45:26 pm »
U żółwi wodno-lądowych przy zapaleniu płuc jest też problem z pływaniem zazwyczaj, ale ten ciężki oddech nie niepokoi. Jakiś problem z układem oddechowym najwyraźniej jest, może dopiero się rozwija więc też myślę że lepiej nie zwlekać z weterynarzem.