Wiedza > Żółwie wodno-lądowe i inne

żółw nie nurkuje

(1/3) > >>

martynka94:
Hej mam pytanie od niedawna posiadam żółwia wodno lądowego   na początku nurkował po jedzenie a od pewnego czasu nie chce zanurkować po jedzenie. je tylko wtedy kiedy wezmę go w osobną miskę i podam mu tego robaka pod nos. Czy to jest normalne? a jeśli nie to co mogę zrobić żeby znów zaczął nurkować po jedzenie ?  

margherita:
czesc opisz jakie ma warunki twoj zolw.jakie akwa,ile wody itd.jesli mozesz wstaw fotki akwa +zolwia :) sporobujemy cos ustalic :)

martynka94:
Akwarium ma 54l wymiary 30x60x60. Temeratura wody 26 stopni ma gzrałkę z  termostatem flirt, wyspę, sztuczna roślinkę miałam tez korzeń ale nie wiem czy mu włożyć, żwirek średniej wielkosci, lampkę grzewczą. Dostaje do jedzenia żywe i sztuczne larwy ochotki i suszone kiełże.

margherita:
bardzo ladny gadzik :) podnioslabym poziom wody tak duzo jak sie da,widze ze u ciebie jest malo.podnies wysepke i dolej wody(ale tak zeby zolw nie wydostal sie z akwa,bedac na wysepce) widze ze diete tez nie ma za bardzo urozmaicona.to mlody osobnik i powinien miec diete tak "bogata" jak to jest tylko mozliwe.wszystko to co "sztuczne" i "suszone" bym odrzucila.podam Ci link.poczytaj o prawidlowej diecie :) http://www.zolw.info/hodowla/zywienie/zywienie-zolwi-wodno-ladowych-trachemys-scripta

martynka94:
To dziękuje bardzo za poradę i za link. Podniosę mu poziom wody i dietę bardziej urozmaicę. A jeśli mu wrzucę żywa rybę czy on sobie sam ją upoluję? czy lepiej mu pierw zabić taka rybkę

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej