Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 23:17:53 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw wodno-lądowy  (Przeczytany 17495 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paolcia07

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Żółw wodno-lądowy
« dnia: 23.10.2011, 10:30:17 am »
Witam! Jestem tu nowa na forum i jak na razie nie mogę się zbytnio odnaleźć! Mam problem ze swoim żółwikiem wodno-lądowym:( Od kilku tygodni dwa do trzech dni po wymianie wody robi się na niej śliska, biaława powłoka. Nie wiem co to i jak się z tym uporać:( Kiedyś nie miałam z tym problemu. Wymieniłam wodę i był spokój przez tydzień- dwa. A teraz po dosłownie kilku dniach znów muszę wymieniać wodę:( Proszę o pomoc!! Może ja coś robię źle... :(
« Ostatnia zmiana: 23.10.2011, 10:31:49 am wysłana przez Paolcia07 »

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Żółw wodno-lądowy
« Odpowiedź #1 dnia: 23.10.2011, 14:19:17 pm »
Na razie nie ma online nikogo z naszych specjalistów od żółwi wodno-lądowych, ale myślę, że jak tu zajrzą, łatwiej im przyjdzie zaradzić na Twój problem, jeśli opiszesz, jakie masz filtry w tym akwarium, jakie są jego wymiary, jaką żółw miał dietę.
« Ostatnia zmiana: 23.10.2011, 14:26:07 pm wysłana przez semiramida »
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline Paolcia07

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw wodno-lądowy
« Odpowiedź #2 dnia: 23.10.2011, 18:05:48 pm »
Moje akwarium ma wymiary szer. 25 x dł. 40 x wys. 25. Niedawno kupiłam grzałkę z termostatem bo stara nie umiała utrzymać stałej temperatury. W akwarium mam tylko 4 litry wody, kamienie i żwirek. Temp. w akwarium jest w granicy 25-27. Nie posiadam aktualnie filtra gdyż mam problem z kupnem odpowiedniego! Jeśli chodzi o dietę to mój maluch je tylko suszone robaki czyli gammarusy. Nie chce tknąć się surowego mięsa ani gotowego pokarmu! W czerwcu 3 razy miał zapalenie płuc więc dostałam też dodatkowo wit. ale był problem z aplikowaniem ich:( Ogólnie jego stan jest teraz bardzo dobry:) Tylko ta woda...

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Żółw wodno-lądowy
« Odpowiedź #3 dnia: 24.10.2011, 02:06:23 am »
Cóż, zanim się wypowiedzą fachowcy, mogę jedynie wysunąć przypuszczenie, że winowajcą tego kożucha brudu może być brak filtra - żółwie wodno-lądowe bardzo brudzą wodę, do tego stopnia iż stosowane filtry powinny być dwa razy mocniejsze niż obsługiwany przez nie na etykietce litraż.
Co więcej, dieta Twojego żółwia jest zdecydowanie zbyt uboga, polecam Ci artykuł o żywieniu wodniaków --> http://www.zolw.info/hodowla/zywienie/zywienie-zolwi-wodno-ladowych-trachemys-scripta.
Może ktoś z naszych miłośników wodniaków Ci tu doradzi z filtrem, możesz też spytać na tcp --> http://www.terrarium.com.pl/forum/akwaterraria-i-oczka-wodne-dla-zolwi-f-62.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline Paolcia07

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw wodno-lądowy
« Odpowiedź #4 dnia: 24.10.2011, 07:43:40 am »
Dzięki za pomoc:) Myślałam że nikt mi nie pomoże!

Offline Fanti

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw wodno-lądowy
« Odpowiedź #5 dnia: 27.11.2011, 22:05:10 pm »
Ta biała powłoka to błona śluzowa tworzy się ona na skutek brudnej wody w akwarium,chloru lub niedoborem witamin.Jest to taki typ grzybicy dawaj mu witaminy dokładnie umyj akwarium i przedmioty znajdujące się w nim smaruj go preparatem Clotrimazolem lub lekami przeciwgrzybiczymi ,a i jest konieczna 2-3 dniowe czyszczenie żółwia z błony. ;)

Offline basia n

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw wodno-lądowy
« Odpowiedź #6 dnia: 01.07.2015, 22:07:44 pm »
No i zrobilam prowizoryczny wybieg do żółwia, córeczka tak się przejęła że nawet garnek z zielenią mu uszykowala, żółw był zachwycony nawet po wypadzie jest spokojniejszy. Ach te wakacje
Mam żółwia wodno lądowego, żółto brzuchego Pirata, la
Lądowy był wpisany przez pomyłkę gdy się rejestrowalam ✏

Offline anna86

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
  • mam żółwia żółtobrzuchego Leosia
Odp: Żółw wodno-lądowy
« Odpowiedź #7 dnia: 07.07.2015, 17:35:28 pm »
Witam, od tygodnia mam żółwia żółtolicego
co powinnam podawać mu do jedzenia ?

Offline basia n

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw wodno-lądowy
« Odpowiedź #8 dnia: 07.07.2015, 23:55:29 pm »
Witaj dawaj mu ochotę, małe rybki jeśli to kapselek to rybki może mieć problem, ale malutkie takie u nas mówią grammarus wygląda to jak wysuszone robaki, możesz kupić sobie świeża rybkę i pokroić na małe porcje(niewiecej wielkość jego głowy  ),liście meczu
Polska  żadnym wypadku sałatę, mięsa drobiu, serca wołowe lub wieprzowe.
 
Mam żółwia wodno lądowego, żółto brzuchego Pirata, la
Lądowy był wpisany przez pomyłkę gdy się rejestrowalam ✏

Offline anna86

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
  • mam żółwia żółtobrzuchego Leosia
Odp: Żółw wodno-lądowy
« Odpowiedź #9 dnia: 09.07.2015, 17:02:02 pm »
Leoś żyje w akwarium razem z gupiuczkami

Offline joanna27

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 1
Odp: Żółw wodno-lądowy
« Odpowiedź #10 dnia: 10.07.2015, 10:09:44 am »
Dla malucha dieta jest bardzo ważna. Podawaj slimaki, dżdżownice, świerszcze, krewetki w pancerzykach, małe raczki, owoce morza-koniecznie bez soli i konserwantów, wszelkie larwy do zakupienia w zoologicznym, ryby w całości. Unikaj pokarmów suszonych i gotowych karm Suplementuj gadzika naturalną sepią. Różnorodność w diecie ma kluczowe znaczenie, gdyż zapewnia to maluchowi wszystkie składniki mineralne, witaminy. Eliminuje również poważne problemy zdrowotne.