Wiedza > Żółwie wodno-lądowe i inne

Żółw wodno-lądowy

<< < (2/4) > >>

Gad:
Ja czytałem że nie robią dużo brudu i że filtr trzeba dać na najniższe obroty (nie wiem czemu bo nie napisał). A co do ilości wody to wiem, chodź niektórzy mają całe akwarium nalane prawie --> http://www.youtube.com/watch?v=9SgrOdU7RoI ja chcę mu zrobić coś takiego http://i5.photobucket.com/albums/y160/henc/P1010184.jpg tyle że z nieco większą ilością lądu i bez tej kory z tyłu.

rainok:
No fajnie fajnie ;)

Ja też mam dużo wody nalane bo jak bym miał mało to by się gniotły i obijał co chwila a tak to sobie pływają .

Ten co pisał że nie brudzą to nie prawda .
Strasznie brudzą . Może maluch to nie ale jak urośnie to się zacznie ;)

Serpentin:
Witam, Jeśli chodzi o głębokość wody to jej wielkość zależy jedynie od gatunku, a nie od wielkości osobnika. Dużo osób ma mylne wyobrażenie na temat głębokości wody w zbiorniku z młodymi osobnikami żółwi wodno-lądowych. Młode w naturze zaraz po wykluciu zmierzają od razu do zbiornika wodnego, gdzie ukrywają się często pomiędzy roślinnością wodną. Dlatego urządzając zbiornik należy pamiętać, że młode są równie świetnymi pływakami co dorosłe osobniki. Ważne jest jednak aby miały możliwość odpoczynku na wyspie oraz kładce.

Wracając jednak do głównego pytania autora tematu, należy zastanowić się nad przyszłym gatunkiem. Są w sprzedaży przecież żółwie wodno-lądowe, które spędzają czas na lądzie zakopując się w podłożu, a nawet pobierając na lądzie pokarm. Sam polecałbym np. żółwie barwne (Rhinoclemmys pulcherrima) których urządzenie zbiornika, a właściwie części lądowej może być dla Ciebie nie lada wyzwaniem i frajdą ;) Tak więc zachęcam do poszukania informacji na temat różnych oferowanych gatunków, zapoznania się z ich biologią i siedliskiem i dopiero później urządzenia zbiornika i zakupu wymarzonego gada.

Pozdrawiam

Gad:
O bardzo ciekawe, dzięki za informacje o tych gatunkach pomyślę nad tym ;].
 
Dodano 13.09.2010, 19:05:09 pmMam jeszcze takie pytanie: czy żółwiowi wodno lądowemu można dawać jakieś roślinki i robaczki żywe ? np. co do roślinek mleczyk a co do robaczków dżdżownica ? I czemu rainok uważasz że trzeba w wodno lądowe więcej pracy i czasu włożyć niż lądowe ?

Serpentin:
Wszystko zależy od gatunku, który wybierzesz jedne są bardziej roślinożerne inne mniej lub nawet wcale (typowi drapieżcy). Moje wodniaki czasami karmię trzykrotką, liśćmi mlecza oraz babki. Jeśli chodzi o pracę to prawdopodobnie chodzi o wkład w urządzenie odpowiedniego zbiornika. Opiekę raczej trudno mi porównać mimo, że mam zarówno wodniaki jak i lądowce….To raczej kwestia przyzwyczajenia opiekuna.

Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej