Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 07:59:42 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw żółtolicy - dziwna anemia  (Przeczytany 4289 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TurboCon

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Żółw żółtolicy - dziwna anemia
« dnia: 14.05.2013, 13:32:49 pm »
Witam Szanowanych Hodowców,

mój 4 letni żółwik żółtlicy, wczoraj prawie się utopił w akwarium. Pierwszy raz miałem z nim taką sytuacje, zauważyłem że dziwnie mało się rusza i z trudem próbuje zaczerpnąć powietrza. Wcześniej próbował wchodzić na swoją wyspę ale mu się nie udawało (już mógł tracić siły). Kiedy go wyciągnąłem z dna akwarium nabierał wielkie hausty powietrza (aż pod szyją zbierała się kula powietrza). Teraz leży i tylko mruga oczkami, jak biorę go w dłonie to czuje, że jest bez sił, ledwo chowa łapki i głowę. Podejrzewam, że mógł się zakrztusić wodą, ale po całej nocy jego stan się niewiele poprawił. Jest o tyle lepiej, że na początku prawie w ogóle nie reagował na bodźce, teraz coś tam reaguje ale jest bez sił.

Dziś idę do weterynarza, ale może ktoś miał podobną przypadłość u swojego zwierzaka. Proszę o informacje.

Pozdrawiam
TurboCon
 

Dodano 14.05.2013, 14:50:13 pm
no i jeszcze pobladł na łapkach
« Ostatnia zmiana: 14.05.2013, 14:50:13 pm wysłana przez TurboCon »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółw żółtolicy - dziwna anemia
« Odpowiedź #1 dnia: 14.05.2013, 19:20:39 pm »
Dziwna sprawa. Zdrowy wodniak się nie utopi. Może Twój podłapał jakaś infekcję układu oddechowego albo co gorsze zapalenie płuc. Wtedy miałby problem z pływaniem i utrzymaniem w wodzie równowagi.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ