Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 20.04.2024, 04:31:36 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw żółtolicy  (Przeczytany 5455 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arcziv96

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Żółw żółtolicy
« dnia: 31.10.2012, 14:59:55 pm »
Witam , mam żółwia żółtolicego i nie mam pojecią czy to samiec czy samica... linki do zdjęć macie poniżej.

http://www.imagebanana.com/view/25vvn8m6/20121031_142811.jpg

http://www.imagebanana.com/view/kfi7gq09/20121031_142207.jpg

a wiec:

Samica czy samiec?

ps: chciałbym dokupić samicę albo samca i mieć małe żółwiki :D . Lecz tak sobie pomyślałem czy nie lepszym wyjsciem bylby zolw ladowy? wpadł mi jeden gatunek " Żółw Stepowy" oczywiśćie kupiłbym samca i samice.

Co doradzacie? kazda wypowiedz bedzie mile widziana.

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Żółw żółtolicy
« Odpowiedź #1 dnia: 31.10.2012, 15:42:18 pm »


ps: chciałbym dokupić samicę albo samca i mieć małe żółwiki :D . Lecz tak sobie pomyślałem czy nie lepszym wyjsciem bylby zolw ladowy? wpadł mi jeden gatunek " Żółw Stepowy" oczywiśćie kupiłbym samca i samice.

Co doradzacie? kazda wypowiedz bedzie mile widziana.
wiesz:nakupowac parek zolwi tylko po to zeby byly male zolwiki bo taki ktos ma kaprys ,nie wydaje mi sie rozsadnym tokiem myslenia(bez urazy) tylko dlatego ze sa sliczne maluszki......potem wodne ::) ..... a moze stepowe ::) ..... musisz sie mysle zdecydowac na rodzaj zolwia jaki chcesz.zdobadz wiedze na jego temat,a potem kupuj jak juz bedziesz pewny jakiego chcesz i nie patrz pod katem ze chcesz rozmnazac ::) poza tym widze ze juz masz wodno-ladowego :)
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline arcziv96

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw żółtolicy
« Odpowiedź #2 dnia: 31.10.2012, 16:31:06 pm »
żółtolicego oddałbym w dobre ręce , a z duza checia chcialbym miec tego stepowego.

no ale dalej nie wiem czy moj to samiec i samica ...

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Żółw żółtolicy
« Odpowiedź #3 dnia: 31.10.2012, 16:46:12 pm »
żeby rozmnażać jakiegokolwiek zwierzaka to trzeba mieć wiedzę ogromną. W końcu bierze się odpowiedzialność i za rodziców i za maluchy. A może te.. a może nie te.. a może skup się na tym, żeby coś wiedzieć o tych gatunkach.. Ja mam stepka i zapewnienie mu odpowiednich warunków nie jest proste. Dieta, terrarium, zimowanie. A to maluszek dopiero. Z dorosłą parką będzie o wiele, wiele trudniej. I kosztowniej..

Do tego oddałbyś zwierzaka którego już masz i za którego wziąłeś odpowiedzialność..
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline Dorcia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 913
  • Reputacja: 42
Odp: Żółw żółtolicy
« Odpowiedź #4 dnia: 31.10.2012, 19:51:28 pm »
A ile lat ma żółwik?
Wygląda na malucha, a wtedy nie ma pewności co do płci, jak również z tych ujęć też nie da się z całą pewnością tego określić.

Jedna rzecz mnie ciekawi, jaki jest cel rozmnażania żółwi, to ma być typowa "hodowla" czy raczej "chów domowy"?
Tzn, co się stanie z małymi żółwikami?

Zacznijmy od tego, że w typowym, "minimalistycznym" sposobie hodowli żółwie naprawdę rzadko udaje się rozmnożyć.
Potrzebna jest do tego i spora wiedza, i warunki. I może niekoniecznie tylko dwa osobniki.
Nieprawidłowe działania nie dosyć, że są stresogenne to i potrafią doprowadzić do poważnych komplikacji a nawet i śmierci gada.
Zakładając jednak, że takową wiedzę posiadasz i masz możliwość zapewnienia gadom odpowiednich warunków do rozmnażania to pozostaje jeszcze pytanie co dalej?
Wodniaki potrafią złożyć nawet i ponad 20 jaj. Lądowe, załóżmy że 3-5, o ile samica nie rozłoży działań na dłużej, wtedy przychówek może się trochę powiększyć.
Owszem, nie wszystkie muszą się wykluć, ale mogą i wtedy potrzeby lokalowe stają się wręcz ogromne.
Jesteś w stanie zapewnić gadom trzy terraria/akwaria/wybiegi? Oczywiście początkowo.
Wodniaki osiągają wymiary do 30 cm, stepowe ciut mniej, mniej więcej do 20 cm.
Przy kilku żółwiach to już kawał potrzebnego miejsca się robi.
Może warto głębiej i dokładniej przemyśleć temat?
« Ostatnia zmiana: 31.10.2012, 19:55:49 pm wysłana przez Dorcia »