Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 15:40:52 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Mój żabutek :) Nowa seria  (Przeczytany 34498 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #30 dnia: 15.09.2013, 12:22:16 pm »
A żabutki nie mają czasem w naturze piramidek? ::)
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #31 dnia: 15.09.2013, 13:50:25 pm »
Piękne oczy ma :) ile on waży?

Piramidki zdarzają się też i na wolności bez względu na gatunek żółwia, ale nie są one tak powszechne jak w hodowlach domowych. Generalnie nie powinno ich być.

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #32 dnia: 15.09.2013, 14:42:39 pm »
Niestety, nie wiem dlaczego ma piramidki...
Uvb ma, wilgotność odpowiednią ma, diete też ma dobrą.. Nie mam pojęcia co mogę robić źle. Waży 340g ;)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #33 dnia: 15.09.2013, 14:52:33 pm »
zdolność do takiego piramidalnego wzrostu to czasami też kwestia genetyczna i tutaj dieta, uvb, wilgotność i mega wielki wybieg mogą niewiele pomóc. Z genetyką się póki co nie wygra. Tak czy siak my dalej mało wiemy o tych gadach :)

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #34 dnia: 28.10.2013, 10:33:30 am »
Wege ,co słychać u zabutka? Może jakieś aktualne zdjęciamasz ::)
Pozdrawiam Beata :)

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #35 dnia: 28.10.2013, 15:20:38 pm »
Tak mała ilość osób reaguje na ten wątek, że w sumie wstawiam zdjęcia tylko na fb ;)
ale...






''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #36 dnia: 28.10.2013, 16:04:03 pm »
Ale rośnie :) jaka jest teraz jego waga i wymiary?

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #37 dnia: 28.10.2013, 18:16:29 pm »
O! mech zamiast ziemi dałeś! Genialny pomysł, fajnie wygląda. :)
Chyba nie brudzi tak wody w basenie jak wcześniej? ::)
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #38 dnia: 28.10.2013, 21:39:39 pm »
Viki, w sierpniu ważył 337g :) a w 2011 151g chyba ;)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #39 dnia: 29.10.2013, 07:26:38 am »
Jestem zachwycona twoim żółwiem. Powiedz mi proszę czy łatwo utrzymać odpowiednią wilgotność w terrarium?  Pozdrawiam

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #40 dnia: 29.10.2013, 10:59:57 am »
Ciekawa jestem czy nadale tak powoli będzie rósł czy przyspieszy teraz ze wzrostem... ;)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #41 dnia: 29.10.2013, 13:03:16 pm »
Janku, po rozłożeniu mchu żabek faktycznie dużo mniej brudzi wode ;)
Co do wilgotności. Nie wiem czemu ludzie tak mocno panikują z wilgotnością u żabutów. Przerażeni tymi całymi mitami o wilgotności, bardzo ciężkiej do utrzymania, rezygnują z tego gatunku i kupują pardalisy... A tutaj psikus, bo pardalisy są o wiele wiele cięższe w utrzymaniu i ogarnięciu od żabutów.
Choćby dieta zimowa, żabutka nakarmisz roszponką i spora dawką warzyw, owoców. Pardalisowi musisz cudowac :) Naprawdę nie rozumiem tego zainteresowania lamparcimi, żabutki są fajniejsze.  Powiem wam nawet, że marzy mi się kumpel dla żabka... :P To jednak baaaardzo odległa perspektywa. Na wiosnę może już będzie większe terrarium dla żabki :)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #42 dnia: 29.10.2013, 13:18:43 pm »
Wege gratuluję pięknego żółwia.
Masz rację co do żabutków, są piękne i warte zachodu. Kiedyś gdy pierwszy raz je zobaczyłem, powiedziałem, najładniejsze żółwie!. Zawsze chciałem mieć takiego.

Wspominasz o koledze dla żabutka. Czy myślałeś może kiedyś w przyszłości o parce i posiadaniu małych z własnej hodowli ?

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #43 dnia: 29.10.2013, 14:35:19 pm »
Mateusz - myślę,  że upodbania wizulane do konkretnego gatunku to już sprawa indywidualna... ;)

A co do utrzymania, jak tak sobie rozmawiamy - to sądzę, że póki gadziny są małe to czy z żabutem czy z lampartem jest podobnie. Nie pójdziesz z torbami kupując żarcie dla żabuta, tak samo jak spokojnie zmieścisz w domu 2 pudełka suszków dla lamparta na zimę. Jemu też można dać zresztą kupne, czy samodzielnie wyhodowane żarcie. Da się zrobić i fajnie urządzone terro dla żabuta i dla lamparta, zachowując potrzebne im warunki. Problem się pojawia jak z maluchów robią się dorosłe gadziny ważące po kilka kilogramów i wymagające zarówno miejsca jak i żarcia. Taki gadzior powiedzmy 5 kg to wciągnie paczkę rukoli dziennie i jeszcze będzie szukał czegoś na dodatek, a suszki na zimę zajmą pół pokoju, zakładając coraz dłuższe zimy i przednówek na wiosnę. I wtedy jedzenie dla nich zaczyna kosztować i robi się problem gdzie upchnąc zapasy na zimę, jeśli ktoś nie ma strychu czy piwnicy.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #44 dnia: 03.11.2013, 18:52:42 pm »
Znałam niby to terrarium, ale przyjrzałam się dokładnie.. i takie mam pytanie: czy przednia szyba jest wyjęta na stałe? Jakie masz wilgotności i temperatury w kryjówce i przed strefą lamp? Jak często podlewasz i spryskujesz całość? I jeszcze, jakie podłoże jest w kryjówce?

Co do wilgotności. Nie wiem czemu ludzie tak mocno panikują z wilgotnością u żabutów. Przerażeni tymi całymi mitami o wilgotności, bardzo ciężkiej do utrzymania, rezygnują z tego gatunku i kupują pardalisy... A tutaj psikus, bo pardalisy są o wiele wiele cięższe w utrzymaniu i ogarnięciu od żabutów.
Choćby dieta zimowa, żabutka nakarmisz roszponką i spora dawką warzyw, owoców. Pardalisowi musisz cudowac :) Choćby dieta zimowa, żabutka nakarmisz roszponką i spora dawką warzyw, owoców. Pardalisowi musisz cudowac Smiley Naprawdę nie rozumiem tego zainteresowania lamparcimi, żabutki są fajniejsze.  

Psikus tym większy, że według najnowszych metod hodowlanych, młode pardalisy potrzebują równie wysokiej wilgotności jak żabuty. Natomiast jeśli chodzi o dietę, to nie wyobrażam sobie prostszej, zdrowszej i mniej problemowej niż ta lamparcia - zielsko, suszki, a gdy podrosną, trawa. Żadnego cudowania i sklepowych badziewi.
Co do większej fajności jednych bądź drugich.. to przypomina dyskusję o wyższości świąt Bożego Naordzenia nad Wielkanocą. ;)
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM