Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 22:12:17 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Mój żabutek :) Nowa seria  (Przeczytany 34512 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #45 dnia: 03.11.2013, 21:23:47 pm »
Semi, nawilżacz działa cuda. w terra jest najmniej 80% ;) Szyba została wyjęta tylko do zdjęć. Pod lampą jest 37*C, wilgotności pod lampa nie mierzyłem, ale w terra jest parno więc się o to nie martwię. Nawilżacz działa co godzinę przez 15 min bez przerw/ 24h ;) W kryjówce jest ziemia pokryta mchem. Żabut najczęściej nie korzysta z kryjówki. Śpi w baseniku praktycznie każdej nocy. Podlewam podłoże z 2 razy w tygodniu, spryskuje zawsze rano.

Każdy właściciel żółwia kocha i obstaje za gatunkiem, który posiada ;) Jak dla mnie, żabuty górą...  ;D
« Ostatnia zmiana: 03.11.2013, 21:26:39 pm wysłana przez wege »
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #46 dnia: 04.11.2013, 02:24:14 am »
A jaki konkretnie masz nawilżacz? Pamiętam z Twoich filmików, że żabutek miał fontannę w sadzawce, ale to chyba nie ta machina?
Jakie są sposoby na uniknięcie pleśni w tak wysoce wilgotnym środowisku, mieszasz ciągle podłożem czy inne jakieś tricki?

Każdy właściciel żółwia kocha i obstaje za gatunkiem, który posiada ;) Jak dla mnie, żabuty górą...  ;D
Uważaj, bo Cię greki z lodówki usłyszą. ;)
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #47 dnia: 04.11.2013, 10:06:01 am »
Semi. Wokół żabutków narosło wiele mitów...
Jestem tymi wszystkimi nowinkami zdumiony wręcz. Miały być kłopoty z wilgotnością a jak już się miało unormować, to miała pojawić się pleśń, grzyby itd.
Wilg jest ogromna, terra typu zamkniętego a ja nawet nie mam pojęcia, że może być u mnie pleśń. ;) Nigdy jej nie widziałem, nie zabezpieczałem się przed nią itd. Nie cuduję z ziemią, niczego nie mieszam i nie mam trików. Mam jednak wrażenie, że coś mi się udało bo czuję, że wszystko w terra gra. Do tego stopnia, że mech przyjmuje się bez problemu i puszcza " odnóżki" Kora, która jest w terra przyklejona na ściankach była zrywana z naszych sosen u mojej babci w lasku. Nie impregnowałem jej nigdy i mimo wilgotności wszystko jest ok. Podpytujesz o kłopoty, z którymi nigdy nie miałem do czynienia. ;)
Fontanna z filtra była tylko badziewiem, który nieznacznie podniósł wilgotność i jego kariera u mnie trwała moment.
Początkowa słaba wilgotność u mnie wynikała z braku nawilżacza. Odkąd się pojawił, nie mam problemów.

Tak wygląda nawilżacz:


Tutaj jest od nawilżacza poprowadzony wąż ogrodowy najgrubszy jaki mogłem kupić i wsadzony przez kratkę wentylacyjną do terra. Grzybek nakierowujący parę w konkretnym kierunku w terra, ulepiłem z plasteliny ;)


Semi, a może u młodych lampartów można to zastosować. Moc parowania można ustawiać dowolnie. A jak masz zegar dokupiony to na całą dobę możesz rozkład jazdy zrobić ;) JA sobie bardzo chwalę to urządzenie
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #48 dnia: 04.11.2013, 14:12:29 pm »
Dzięki za fotki. Drążę o tym foggerze nie dlatego, żeby znaleźć jakieś Twoje niedociągnięcia, tylko poważnie się zastanawiam nad podobnym ustrojstwem dla mojego lampartka. Zapewne warunkiem koniecznym do jego efektywnego działania jest terrarium zamknięte.
Widzę, że masz taki zwykły tzn. domowy nawilżacz, a nie terrarystyczny. Czy foggery Zoo Medu, Exo Terry czymś się istotnie różnią od domowych, czy to tylko kwestia etykietki producenta z branży?
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #49 dnia: 04.11.2013, 15:21:04 pm »
Wiesz Semi mnie się wydaje, że to tylko kwestia etykietek ;)
Terrarystyczne i te domowe, działają identycznie z tą różnica, że domowe są mocniejsze i trwalsze jeśli chodzi o użytkowanie i tańsze w zakupie. Moi znajomi korzystający z tych terraryjnych nawilżaczy, już kupili domowy, albo mają zamiar. Wszelakie foggery ogólnie są beznadziejne, za długo nie popracują, przepala się w nich ciągle coś i trzeba kupować części wymienne. Raczej kup sobie domowy i nie baw się w te terraryjne. :) Nie ma sensu, bo tylko stracisz kasę.

Myslę, że jak zrobisz terra zamknięte to będziesz miała parówę jak u mojego  żabka...





Korzeń na zdjęciach wygląda na lekko spleśniały. W rzeczywistości, to zwykły osad. Taki jak robi się w doniczkach z kwiatami. ;)

Zdjęcia były robione w momencie, gdy nawilżacz działał ok 2-3 minut. W zbiorniku już jest praktycznie siwo od "mgły". Po 10 min, w terra widoczna jest tylko para, nie widać praktycznie nic. Najlepiej jak kupisz i wypraktykujesz ;) Mysle, że to tak fantastyczne urządzenie, że warto mieć, jak nie w terra to w pokoju :) Pielęgnacja tez jest łatwa. Zbiornik szczotkuję szczotami do butelek ;) Raz w miesiącu podłączam pod przedłużacz i wystawiam na balkon, kierując rurę za barierki. Wówczas ze zbiornika wylewam wodę, a do specjalnej podstawki wlewam lekko rozcieńczony ocet. Smród jest niesamowity, więc nie radzę tego robić w domu.  :D Po tym zabiegu jeszcze raz na 2-3 godz samą wodę tez na balkonie przerabiam na parę :) Po czymś takim jak już smrodek wyjdzie z nawilżacza, można podłączać do terra. Para leci sprawniej i bardziej obficie :)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

pereleczka0605

  • Gość
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #50 dnia: 04.11.2013, 17:53:17 pm »
Żabutek fantastyczny i terrarium również niezwykła inwencja twórcza, najbardziej mi się podoba ze wszystkich jakie dotychczas widziałam. Takie eleganckie a jednocześnie jakby przez naturę wykreowana rzeczywistość w środku terra. Zawsze się zastanawiałam jak radzisz sobie z wilgotnością a tu taki prosty patent, nawilżacz ;) Ja póki co u lamparta rano wstawiam na górę terrarium, na dach domku kubek z gorącą wodą(tam gdzie nie dochodzi Samik), w nocy mam wilgotność ponad 90% a w dzień około 50% ale muszę chyba też zainwestować w nawilżacz zgodnie z nowym trendem trzymania lamparcich aby podnieść mu wilgotność w dzień. Proszę o więcej zdjęć żółwiczka fantastycznego, miło nacieszyć oko innym gatunkiem niż sama mam :)

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #51 dnia: 05.11.2013, 15:03:53 pm »
Świetnie to wygląda, jak w naturze. W ogóle bardzo mi się cały taki wystrój podoba, uwaga, chyba będę zżynać. ;D
Taki biały osad na doniczkach ceramicznych to wytrącony wapń - chyba masz twardą wodę.

Jeśli chodzi o wątpliwości odnośnie tego obłoku pary - znalazłam taką fotkę u jednego z tych tortoiseforumowych "proroków" od nowej metody, na której pardalisy siedzą w takiej samej mgle: http://www.tortoiseforum.org/thread-52112.html. Ale tak jak Ci mówiłam, zapytam na ichnim forum o tę kwestię jeszcze.

O jedną rzecz się Ciebie zapomniałam zapytać, jak taki obłoczek znoszą lampy? We wszystkich instrukcjach mam ostrzeżenia, żeby nie podłączać przy wysokich wilgotnościach..


Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #52 dnia: 05.11.2013, 20:04:34 pm »
Oj, ciekawe te nowe metody, ciekawe... W takim razie nie martwię się o tą mgłę :)

Co do lamp- nic im nigdy nie było... :D
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #53 dnia: 06.11.2013, 09:14:13 am »
W takiej mgle to żabka musi uważać, żeby z rano w drodze do miski z jedzeniem nie pobłądzić... :laugh:
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #54 dnia: 06.11.2013, 10:42:17 am »
rewelacyjny widok.... :)

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #55 dnia: 06.11.2013, 20:05:30 pm »
Fajnie to wygląda! :)
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #56 dnia: 29.11.2013, 23:29:36 pm »
A ja już podjąłem decyzję i... :(
http://www.gumtree.pl/cp-akcesoria-dla-zwierzat/praga-poludnie/tropikalne-terrarium-548158117

Z wielkim bólem serca sprzedaję terrarium żabutkowe, naprawdę uwielbiam to pudło. Jednak żab już zdecydowanie wymaga większej przestrzeni, a kasę za to terra mógłbym dołożyć do budowy nowego. Nie wiem jednak czy się odważę i sprzedam, jest dla mnie szalenie sentymentalne...
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #57 dnia: 30.11.2013, 17:49:20 pm »
Zawsze możesz do niego żabę przełożyć... :P Byłaby przeszczęśliwa..:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #58 dnia: 14.01.2014, 10:10:39 am »
Zima w pełni a zabutek dostał od mojego taty z włoch kilkanaście kg opuncji ;)






Radość nie miała końca! ;)


''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Mój żabutek :) Nowa seria
« Odpowiedź #59 dnia: 14.01.2014, 11:15:55 am »
Ale szczęściarz z niego..:) Chyba musisz część tej opuncji zasadzić, bo taka ilość to Ci się zepsuje, nawet w lodówce, nim malutka żabka to zje.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ