Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 09:25:09 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Chelonoidis (Geochelone) carbonaria  (Przeczytany 26084 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maro

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Odp: Chelonoidis (Geochelone) carbonaria
« Odpowiedź #15 dnia: 29.10.2011, 14:34:26 pm »
Oto kilka fotek  :)
Pozdrawiam :) Marek

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Chelonoidis (Geochelone) carbonaria
« Odpowiedź #16 dnia: 30.10.2011, 10:18:03 am »
Hej. Oglądając twoje zdjęcia mam wrażenie, że to terrarium nie jest przeznaczone dla żółwia żabuti.
Masz tragiczne podłoże, wygląda na suche. Jaką masz wilgotność w terra? Dodaję fotkę na której widać u mojego żabcia fragment podłoża, reszta terra jest z włóknem kokosowym i ziemią kwiatową.



Terrarium dla tego gatunku powinno być zarośnięte, wilgotne i urządzone w stylu tropikalnym. Na twoich zdjęciach tego nie widać.
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline maro

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Odp: Chelonoidis (Geochelone) carbonaria
« Odpowiedź #17 dnia: 30.10.2011, 12:44:33 pm »
No hej , wilgotnosc ponizej 80% nie spada , podloze to torf kokosowy z ziemia i mech ,ktory jest podlewany i zraszany ale mimo to jest wysuszony przez zarowke , to jest mech ze zoologa ,Twoj jest zdaje sie prosto z lasu ale ja do takiego niestety nie mam dostepu.A swoja droga co robi u Ciebie aloes w tropikach ? nie gnije?
Pozdrawiam :) Marek

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Chelonoidis (Geochelone) carbonaria
« Odpowiedź #18 dnia: 30.10.2011, 15:34:37 pm »
Aloes ku mojemu zdziwieniu, rósł tam doskonale :D Już niestety został zabrany ;) Obsadź to terra mocniej zielenią :) Po mech wybierz się, zorganizuj wyprawę :P
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline elegans

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 5
Odp: Chelonoidis (Geochelone) carbonaria
« Odpowiedź #19 dnia: 21.08.2013, 16:08:47 pm »
Cześć,
żarówka podczerwieni działa 24 na dobę? Polecam umieścić pod nią basen. Woda zacznie parować, a dzięki temu utrzyma się wysoka wilgotność. Ze ślimakami radzę uważać. Są żywicielami pośrednimi wielu gatunków przywr. Sam zmagam się z odwiecznym problemem, skąd brać bezpieczne ślimaki dla swoich Kinixysów. Przydałby się ktoś z hodowlą np. Achatina...
Pozdrawiam
Mikołaj
GG: 4654076