Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 20.04.2024, 00:47:36 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Apetyt żółwia i ilość pokarmu [wydzielony]  (Przeczytany 5152 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Monika K

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Apetyt żółwia i ilość pokarmu [wydzielony]
« dnia: 21.04.2007, 11:02:40 am »
żółwik ma się naprawde bardzo dobrze ;]
zauważyłam, że po kąpielach jego skóra zrobiła się ładniejsza. ma bardzo duży apetyt, czasami obawiam się czy aby nie za duży ;> no i martwi mnie też czy ja aby nie za mało mu tego jedzenia daję, bo kwestia karmienia jak dotąd pozostaje dla mnie wielką zagadką. bo żółw na wolności je tyle, aż mu się nie znudzi i aż się nie naje ;> dlaczego więc ja mam mu ten pokarm wydzielać i ograniczać do kilku mleczyków dziennie? może powinnam robic tak, żeby zawsze miał pokarm i po prostu zostawiał go, kiedy poczuje, ze jest najedzony?
aha, i raz jeszcze serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc! ;] niech Wam Bóg w dzieciach wynagrodzi. ;D
« Ostatnia zmiana: 21.04.2007, 11:05:42 am wysłana przez Monika K »

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Apetyt żółwia i ilość pokarmu [wydzielony]
« Odpowiedź #1 dnia: 21.04.2007, 12:07:57 pm »
Co do dawanie pokarmu, żółwie są u ans przekarmiane, także możesz podawać tyle ile zje, ale w ciągu tygodnia dać 1 dzień głodówki.
Pozdrawiam, Nulus!

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Apetyt żółwia i ilość pokarmu [wydzielony]
« Odpowiedź #2 dnia: 10.05.2007, 20:09:03 pm »
żółwik ma się naprawde bardzo dobrze ;]
zauważyłam, że po kąpielach jego skóra zrobiła się ładniejsza. ma bardzo duży apetyt, czasami obawiam się czy aby nie za duży ;> no i martwi mnie też czy ja aby nie za mało mu tego jedzenia daję, bo kwestia karmienia jak dotąd pozostaje dla mnie wielką zagadką. bo żółw na wolności je tyle, aż mu się nie znudzi i aż się nie naje ;> dlaczego więc ja mam mu ten pokarm wydzielać i ograniczać do kilku mleczyków dziennie?

W naturze nikt im nie wydziela i podobnie jest na wybiegu ale jest zasadnicza różnica - one tam się więcej ruszają. Ponadto lepiej by żółw zjadł więcej i miał odpowiednio więcej ruchu niż jadł mniej i przebywał w jednym miejscu.

aha, i raz jeszcze serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc! ;] niech Wam Bóg w dzieciach wynagrodzi. ;D

 ;D nie ma za co, ale z tymi dziećmi to lepiej niech za bardzo nie nagradza  ;)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Apetyt żółwia i ilość pokarmu [wydzielony]
« Odpowiedź #3 dnia: 10.05.2007, 21:24:38 pm »
Mnie może wynagrodzić w żółwich jajach, nie mam nic przeciwko  <afro>
Pozdrawiam, Nulus!

Offline Patrycja :)

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 0
Odp: Apetyt żółwia i ilość pokarmu [wydzielony]
« Odpowiedź #4 dnia: 14.05.2007, 16:27:39 pm »
he he ja z Franklinkiem mam ten sam dylemat, on by jadł, jadł i jadł, z krótkimi przerwami, ale przymykam na to oczy bo on jeszcze przechodzi rekonwalescencje, wiec dostepu do zieleniny mu nie bronie!!lubie patrzec jak je, swoją drogą jestem w szoku że taki żólwik potrafi tyle jeść, no i Gdzie To się mieści :o szok!! Ale zauważyłam że zrobił się wybredny, kiedyś wcinal wszystko zielone a traz kręci nosem, np. mleczyka listek je ale bez łodyżki, kwiatek tak samo bez łodygi, niezapominajke z kolei najpierw wyjada kwiatki a na "potem"jak zglodnieje zostawia sobie reszte roślinki,uwielbia za to liście maliny , truskawek i poziomek, i bratkie też już gardzi albo stokrotką...zje ale jak już nie bedzie co innego do jedzenia ;D

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Apetyt żółwia i ilość pokarmu [wydzielony]
« Odpowiedź #5 dnia: 14.05.2007, 18:37:24 pm »
Taaa... żółwiki mają swoje humory i smaki...

Co do tej ilości liczy się też ile zje za każdym razem, bo przykładowo mój żółw będąc na wybiegu sobie też podjada cały dzień po troszkę a nie je naraz wszystkiego i później nic... w terrarium warunki są bardziej sztuczne i żółw na ogół jada tylko rano większą porcję ale zdarza się że zostawi coś tam i po kilku godzinkach wraca do talerzyka...
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Apetyt żółwia i ilość pokarmu [wydzielony]
« Odpowiedź #6 dnia: 14.05.2007, 19:41:21 pm »
W znakomitym magazynie Draco, jeszcze bardziej znakomity hodowca żółwi Grzegorz R. napisał, że na wiosnę żółwie z rodzaju Testudo powinny mieć b. dużo świeżego pokarmu, by potem w lecie ograniczyć znacznie spożywanie ( w naturze wtedy panuje piekiełko), a na jesień już przygotowywać do zimowania.
Pozdrawiam, Nulus!