Żółwie lądowe > Żywienie

Błąd w encyklopedii??

(1/2) > >>

darus161:
Dzisiaj w ENCYKLOPEDII znalazłem coś takiego:
„Gady te nie są ścisłymi roślinożercami i należy podawać im takżę białko zwierzęce (np.: biały ser; mięso: wołowina, konina i wieprzowina; jajka ugotowane na twardo; owady; dżdżownice). Jest im ono niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju.”
Przecież podobno nie można im podawać nic takiego, a tu piszą, że jest im to NIEZBĘDNE.

pol@k:
W bardzo wielu książkach i publikacjach (zwłaszcza tych polskich) powtarzane są te same błędne informacje, po prostu piszę się to w oparciu o popularne mity. Jednak z prawdą nie mają wiele wspólnego ;/.

Beata:
Tak, wiem.

Kiedyś pisałam na ten temat (ostatni post w wątku: http://forum.zolw.info/index.php/topic,620.0.html)

Bartek:
Zwykła głupota.

Pomyśl logicznie, gdzie żółw w swoim naturalnym środowisku znajdzie biały ser, koninę itd.

Po prostu ktoś głupio przepisał od innego "mądrego" nie sprawdził, może nigdy nie miał żółwia i tak się rodzą takie głupoty.

Żółwie nie jedzą koni w swoim naturalnym środowisku i uwierz mają się dobrze :)

Ines:
Bardzo kosztowny to błąd - kosztuje zdrowie i życie wielu żółwi  :'( dlatego jeżeli miał byś znajomego, który z kolei miałby żółwia albo znajomego, który miałby żółwia, to linkuj dobre arty, zapraszaj na forum, przekonuj, to chyba jest jedyna przeciwwaga.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej