Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 18:35:20 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Chudy żółw?  (Przeczytany 1888 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sisi_33

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 0
Chudy żółw?
« dnia: 07.07.2020, 21:31:51 pm »
Drodzy Forumowicze,

przepraszam jeśli wątek już się pojawił, ale jest coś co mnie nie zastanawia. Mój żółwik Franklin w kwietniu był poddany leczeniu, które uratowało mu życie. Właściwie wszystko jest dobrze, żółwik jest bardzo radosny,bardzo ruchliwy, aktywny i ma duży apetyt. Wygląda super, ale... Franklin w kwietniu przed leczeniem ważył 860 g, natomiast dzisiaj waży 800 g. Karmię go codziennie rano miseczką roślin łąkowych. Dostaje liście babki, mlecze, krwawnik, liście truskawki(suszone), płatki róży itp. Kiedy jest ciepło wychodzimy do parku, gdzie gadzina potrafi przez 2 godziny biegać, często dodatkowo skubie sobie rośliny. Pytanie jest następujące. Czy daję mu zbyt mało jedzenia? Nie chciałam go przekarmiać, ale boję się, że go głodzę:(  Będę wdzięczna za porady.

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Chudy żółw?
« Odpowiedź #1 dnia: 07.07.2020, 22:25:52 pm »
Spadek wagi jest u żółwi normalny. Po zimie ich metabolizm zwalnia, więc naturalne jest, że przybierają na wadze. Im jest cieplej tym tempo przemiany materii jest większe, więc żółwie chudną.

Offline Sisi_33

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 0
Odp: Chudy żółw?
« Odpowiedź #2 dnia: 08.07.2020, 07:39:06 am »
Dziękuję za odpowiedź:) Uspokoiłeś mnie. Martwiłam się, że coś jest nie tak jak być powinno.