Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 21:49:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Cykoria  (Przeczytany 6896 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michal78

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 0
Cykoria
« dnia: 17.10.2015, 12:41:34 pm »
Mój mały grecki stał się ostatnio bardzo wybredny i wyraźnie mniej je (może to kwestia pory roku), kiedyś uwielbiał mlecza i roszponkę, teraz nawet tego prawie nie skubie (może to nie kwestia pory roku a tego że szybko nudzi mu się pokarm który dostawał często). Odkryłem kilka dni temu że lubi cykorie (może dlatego ze nigdy jej nie jadł i nie znudziła mu się jak tamte) ale czy taka zwykła cykoria ze sklepu (czyli chyba nie cykoria podróżnik) może być podawana ?

Offline to_ja

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 4
Odp: Cykoria
« Odpowiedź #1 dnia: 17.10.2015, 17:20:53 pm »
Cykoria sklepowa może być podawana żółwiom ale niezbyt często i w niewielkich ilościach. Może powodować rozwolnienie. A Twój żółw nie ma ochoty na zimowanie? Może stąd ten mniejszy apetyt?

Offline Kamil56

  • Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 746
  • Reputacja: 29
Odp: Cykoria
« Odpowiedź #2 dnia: 17.10.2015, 22:39:36 pm »
A czy zielsko zrywasz z jednego miejsca czy z kilku?
Moje np nie chciały jeść zielska gdy zrywałem je w pewnym rejonie łąk gdzie było zawsze zielono bo nieco bagnista ziemia była.

Mam nadzieję że nie karmiłeś żółwia tylko 2 rodzajami roślin?

Offline michal78

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 0
Odp: Cykoria
« Odpowiedź #3 dnia: 18.10.2015, 12:37:09 pm »
Żółw waży jedynie 60 gr, ma około półtora roku i nie zamierzam ryzykować zimowania w takim wieku. Latem podawałem mlecza, babkę, pokrzywę, koniczynę, liście rzodkiewki. Zimą - roszponkę, oregano, bazylie, czasem sałate lodową oraz wspomniane liście rzodkwi. Każdy pokarm po pewnym czasie mu się nudził gdy początkowo tuż po wprowadzeniu był jedzony bardzo chętnie. Teraz jednak ma wyjątkowo kiepski apetyt. Może to jednak kwesti pory roku...
« Ostatnia zmiana: 18.10.2015, 12:39:22 pm wysłana przez michal78 »