Żółwie lądowe > Żywienie

Dieta dla lamparta

(1/4) > >>

heres:
Czy taka dieta dla żółwia lamparciego jest ok?
1szt  - liść babka
2szt - dzika róża
reszta mieszanka traw

Kamil56:
Dieta głodowa.
Odpuść liście róży bo ciężko się zrywa. Podawaj babki, mniszka lekarskiego, tasznika , pokrzywę , kwiaty, itp.

Żółw to nie ptak, nasion nie je. W zasadzie nie wolno podawać żółwiom nasion bo niektóre mają działanie trujące. Po za tym zawierają mnóstwo białka co w diecie żółwi jest niepożądane.

Oprócz liści to nazrywałeś same kwiatostany traw z nasionami. Tego żółwie nie jedzą.

Podawaj jeden rodzaj pożywienia na raz. Inaczej żółw wybierze ulubione rośliny a resztę zostawi.
Teraz wiadomo czemu woda był czarna. żółw wessał 3 listki i był głodny, więc poszukiwał pożywienia.
Z własnego doświadczenia wiem że moks roślin w misce to błąd. Teraz podaję jeden rodzaj pożywienia w misce. Żółwie wyjadają do cna wszystko co podam.

Ja uważam że odpowiednia ilość pokarmu dla dwu letniego lamparta to taka którą zje za jednym podejściem lub w max 20-30 minut. Jak zostaną 2-5 listków to nawet nie wybieram tego tylko zostawiam z misce. Po nocy w terra jest pięknie ususzone i następnego dnia chętnie wyjadane. Dzięki temu nie musiałem przyzwyczajać żółwia do pobierania suchego pokarmu. 

heres:
Krzew dzikiej róży akurat mam przed brama wjazdowa, ucinam nożyczkami. Dzięki za info o tej trawie z nasionami. Podaje po 6-7 listków zjada wszystko ewentualnie jeden zostanie a trawę wyjada na bieżąco z terrarium albo na wybiegu dlatego nie zjada tej która ma wyłożona na karmisku. Nie próbowałem jeszcze pokrzywy i tasznika z tym drugim bedzie ciężko bo nie widuje.
Natomiast zauważyłem ze niepodgryza sepji może dlatego ze jest ubrudzoną trochę w ziemi? W jakim miejscu wykładacie ja w tararrium? Wcześniej nie był uczony jej jeść tylk miał posypywane jedzenie.

heres:

--- Cytat: heres w 17.06.2018, 22:14:37 pm ---Krzew dzikiej róży akurat mam przed brama wjazdowa, ucinam nożyczkami. Dzięki za info o tej trawie z nasionami. Podaje po 6-7 listków zjada wszystko ewentualnie jeden zostanie a trawę wyjada na bieżąco z terrarium albo na wybiegu dlatego nie zjada tej która ma wyłożona na karmisku. Nie próbowałem jeszcze pokrzywy i tasznika z tym drugim bedzie ciężko bo nie widuje.
Natomiast zauważyłem ze niepodgryza sepji może dlatego ze jest ubrudzoną trochę w ziemi? W jakim miejscu wykładacie ja w tararrium? Wcześniej nie była uczona jej jeść tylk miał posypywane jedzenie.

--- Koniec cytatu ---

heres:
A pałki z końcówki trawy są Ok?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej