Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 08:17:10 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Franklin głodomorek  (Przeczytany 8329 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline poca1982

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Odp: Franklin głodomorek
« Odpowiedź #15 dnia: 11.12.2008, 19:21:03 pm »
Obserwuję go uważnie, nie widać by był tłuściutki. Pewnie sporo spala dużo chodząc po terra. Są jakieś wskaźniki określające ile taki żółwik powinien ważyć?

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Franklin głodomorek
« Odpowiedź #16 dnia: 11.12.2008, 19:38:01 pm »
To powiedz mu że nie powinnien już tyle chodzić bo zima już przyszła :P

Tak, Beata ostatnio znalazła fajny wzór:
Cytat:

Znalazłam ten wzorek na idealną wagę żółwi stepowych (na stronie russiantortoise.org):

długość (cm) x szerokość (cm) x wysokość (cm) x 0.57 = idealna waga żółwia w gramach

Ważne - żółwia mierzymy mierząc odległość między dwoma płaskimi powierzchniami gdzie leży żółw.


TO w temacie http://forum.zolw.info/zimowanie/wymiary-i-waga-zolwia-idealna-waga-(wydzielony)/15/

Offline poca1982

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Odp: Franklin głodomorek
« Odpowiedź #17 dnia: 11.12.2008, 20:00:02 pm »
Oj nie raz już mu mówiłam,że może sobie spocznie bo ileż można chodzić  ;D. Dziękuje za wzór. Zaraz zabieram sie wiec za odrabianie lekcji z matematyki stepowej  :)

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Franklin głodomorek
« Odpowiedź #18 dnia: 11.12.2008, 20:07:33 pm »
W zimie go nie przekarmiaj, karm mniej, to przede wszystkim. A w terra dużo nie spali, za mała powierzchnia, nawet jak będzie mieć i 2m2. Po prostu aktywność jest mniejsza, przez mimo wsyzstko nienaturalne warunki.

Ten problem zwłaszcza się tyczy stepowych. Szanujmy ich nerki i wątrobę - nie przekarmiajmy żółwi 1
Pozdrawiam, Nulus!

Offline poca1982

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Odp: Franklin głodomorek
« Odpowiedź #19 dnia: 11.12.2008, 20:14:03 pm »
Myślę,żę będzie dobrze. Dostaje już mniej. Jeden raz dziennie i potem już nic. Na poczatku troszę szukał jedzenia popołudniami a nawet szykował sie na mojego palca  :) ale już dzisiaj było lepeij. Z głodu nie padnie a chcę zeby był zdrowy. Przed nami jeszcze pierwsza wizyta u weterynarza. Mieszkamy w Sosnowcu, jest tutaj ponoć dobry spacjalista. Za tydzień się wybierzemy.

Offline poca1982

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Odp: Franklin głodomorek
« Odpowiedź #20 dnia: 13.12.2008, 09:14:42 am »
Do Franklina wreszcie dotarło,że jest zima. Rano wstaje, dostaje zieleninkę ale już nie zjada tak dużo, dziabnie z 8 min i idzie spać dalej. Wczoraj spał cały dzień prawie. Niesamowite wręcz bo do tej pory chodził całymi dniami a teraz cały dzień śpi.