Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 13:14:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Jak przekonać żółwia do trawy i suszu  (Przeczytany 5649 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawelek

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 0
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
Jak przekonać żółwia do trawy i suszu
« dnia: 26.10.2019, 20:33:18 pm »
Witam,

Jak w temacie, nie wiem jak zmusić mojego lamparta do jedzenia trawy i suszu. W lato trawa była w miarę chętnie zjadana, teraz po nawet 3/4 dniowej głodówce coś skubnie i koniec. Nie wiem jak go przekonać. Wiem że stepowe czy greckie można głodzić nawet około 2 tygodni ale wydaje mi się że mojego gatunku nie można tak długo. Latem trawę siekałem mu drobno, bo inaczej nie zjadał. Dopowiem że daję mu trawę od początku wiosny tego roku, wcześniej jadł same polne rośliny (mój błąd), było bardzo ciężko go przekonać.

Co do suszu to, rok temu też nie ruszał wcale więc przez cały rok mu moczyłem. Teraz się zastanawiam, czy to aby na pewno było zdrowe. Czy mam podawać na przykład 2 dni susz i raz moczony. W zimę podajecie siano czy trawę z ogródka ??

Zastanawia mnie też marchewka, którą podawałem od zawsze raz na miesiąc po kawałku. Z suplementacji nie podaję nic oprócz sepii, więc myślałem że trzeba uzupełniać witaminy czasami czymś innym.

Offline heres

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 6
  • Pardalis Babcocki
Odp: Jak przekonać żółwia do trawy i suszu
« Odpowiedź #1 dnia: 27.10.2019, 18:00:40 pm »
Ja marchewki nie podaje ale raz na miesiąc jak mu podałeś to ok. Co do trawy i suszu mój pierwszego roku jak u mnie był to trawy i suszu też nie jadł później sam się przekonał trawę mieszkałem z innymi roślinami teraz za nią wręcz przepada, susz też mieszalem w zime np. z roszponka lub rucola, można lekko namoczyć susz. Ja ogólnie samego suszu nigdy nie podaje.
:)