Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 19:34:33 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Kacper rękojad  (Przeczytany 9810 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Kacper rękojad
« Odpowiedź #15 dnia: 09.11.2008, 18:07:08 pm »
Ja podchodzę naukowo do hodowli? :D Jeszcze trochę a uznam to za komplement ;D ale poważnie to lepiej tak nie pisać bo to za duże słowa. Ja nawet do pięt nie sięgam osobom które rzeczywiście hodowle żółwi traktują naukowo i publikują swoje obserwacje i badania.

Wracając jednak bardziej do tematu to być może tak jest że reaguję zbyt ostro ale czasmi trzeba bardziej dosadnie przedstawić co niektórym fakty.

Błędy każdy popełnia, ale lepiej uczyć się na cudzych, czego Tobie i Wszystkim życzę.
Dalej nie piszę bo post zrobi się "ot".

Pozdrawiam
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline Ines

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 2
Odp: Kacper rękojad
« Odpowiedź #16 dnia: 09.11.2008, 19:20:44 pm »
Wracając jednak bardziej do tematu to być może tak jest że reaguję zbyt ostro ale czasmi trzeba bardziej dosadnie przedstawić co niektórym fakty.

Znaczy się, masz na myśli MNIE ?

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Kacper rękojad
« Odpowiedź #17 dnia: 09.11.2008, 20:06:04 pm »
Jeżeli uraziłem uzytkowniczkę Inse to przepraszam, ale nikt wiedzy nie poszerzy czytając idotyczne posty.

Trzeba się rozwijać (i u sporej częsci osób to widać) a nie stac w miejscu (co gwarantuje nam polemika nad tym czy karmić z ręki czy nie/ czy kąpać żółwia 2 czy 3 razy w tygodniu/ czy puszczać żółwia po podłodze czy nie)
Takie tematy juz były wąłkowane setki razy na różnych forach i lepeij do nich nie wracać, bo to że ktoś nie przyswoił podstawowej wiedzy(z lenistwa najczęściej) to nie sprawa tych co nie mieli z nią problemu.

I tu racja dla uzytkowniczki malwa, że w tym przypadku pojechałem na ostro.

Szukajcie w FAQ i podklejanych tematach i z różncyh źródeł, być może tam juz są odpowiedzi na wasze pytania, których nie trzeba powielać na forum.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 09.11.2008, 20:08:36 pm wysłana przez filipp_86 »
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline Ines

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 2
Odp: Kacper rękojad
« Odpowiedź #18 dnia: 10.11.2008, 08:18:55 am »
Kiedy górę biorą emocje łatwo zatracić sens wypowiedzi i nie trudno o nadinterpretację. Mam do Ciebie prośbę - czytaj uważnie i nie wyciągaj pochopnych wniosków. W tym akurat temacie nikt, naprawdę nikt nie rozważa czy karmić z ręki czy nie, bo to oczywiste dla wszystkich. Podobnie jak "oczywistą oczywistością"  jest ograniczenie ingerencji w życie żółwi - szczególnie na wybiegu :)

Co do wracania do zagadnień rodem z FAQ, polemizowania w podstawowych kwestiach, etc. to podobnie, uważam, że i w tym temacie warto wyluzować.  To forum jest "przyjazne" (co widać) dla początkujących (z resztą nie tylko dla początkujących, bo z różnych względów wyróżnia się pod względem merytorycznym) i naprawdę nie widzę problemu w powtarzających się pytaniach czy pojawiających się mniej ambitnych tematach. Nie psujmy tego! Szanujmy siebie nawzajem ale i bądźmy dla siebie życzliwi :)

Pozdrawiam.