Żółwie lądowe > Żywienie

Karmienie żółwia zawiasowego

(1/4) > >>

Ludwiczek:
Witam

28-ego, tego miesiąca wejdę w posiadanie żółwia zawiasowego, nie wiem co to dokładnie będzie za podgatunek, został zamówiony w sklepie zoologicznym. Dużo ostatnio czytam i przemierzam internety w celu dowiedzeniu sięjak najwięcej o żółwiach, szczególną uwagę zwracam na to forum, wydaje mi sie jedną z bardziej profesjonalnych stron o tej tematyce, ale przejdę do meritum, przeczytałem na paru większych stronach terrarystycznych, że te żółwie mogą być karmione kapustą, sałatą, owocami, a nawet jakimiś żywymi robaczkami, więc moje pytanie jest takie: czy rzeczywiście będę mógł podawać to mojemu żółwikowi i czy nie zadziała to inwazyjnie na jego układ pokarmowy? czy skoro można go żywić tym co uprzednio wymieniłem, czyli to co dla reszty żółwi lądowych jest szkodliwe, to czy można go również karmić gotowymi karmami granulowanymi? wiem, że żółwie te mają też masywne karapaksy, więc jak powinienem dawkować im sepię i wapienko?

heres:
Tu masz link tam jest spis żywności odpowiedni dla zawiasowego https://www.terrarium.com.pl/2014-kinixys-belliana-zolw-bella-zawiasek-gladkobrzegi/ granulat odpuść, wapien podaj 2-3 razy w tygodniu, a sepie możesz mu wrzucić na stałe do terarium.

F_lipa11:
Podam Ci jeszcze bardzo przydatny artykuł, który chyba kiedyś wstawiła Doru. https://drive.google.com/drive/folders/0B7JNt2E9WRAfVmZvQWZ1R0ZxNVE

Ludwiczek:
artykuł ze strony terrarium dawno już przeczytałem, a co do tej broszurki co do żywienia żółwi, bardzo dziekuje

doru:
Dobrej jakości granulat przydaje się jako wspomaganie zimą, kiedy nie ma łatwego dostępu do zielonki, np. Nutrazu (sprowadzany z zagranicy, czasem ludzie robią grupowe zamówienia) czy Agrobs. Z warzyw i owoców najlepiej wybierać te o odpowiednim stosunku wapnia do fosforu (opisane w moim pliku do którego link dostałeś :) )
Fakt, żółwie zawiasowe są wszystkożerne, poza roślinami trzeba podawać bezkręgowce (wszelaką karmówkę terrarystyczną jak larwy mącznika, drewnojada, karaczany, świerszcze czy ślimaki w skorupkach - te ostatnie stanowią dodatkowe źródło wapnia). Można też dawać ugotowane jaja i ich skorupki (też wapń).
"Wapienka" nie podawaj w ogóle wystarczy to co wyżej plus sepia - starta lub w kawałku.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej