Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 16.06.2024, 00:47:49 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Piasek?  (Przeczytany 4329 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gosu

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Piasek?
« dnia: 04.06.2010, 18:35:20 pm »
Gdy wyszłam z Malutką(żółw stepowy) na podwórko, ona zaczęła trochę podjadać piasek. Co to może oznaczać? Zabraniać jej tego czy nie? Ogólnie jest strasznym niejadkiem, najbardziej lubi ogórki, jabłko, marchewkę, babkę lancetowatą, mlecz itp.( Trudno ją do czegoś namówić). Czy to może być związane z dietą?

Offline majka7412

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 631
  • Reputacja: 3
  • ;D
Odp: Piasek?
« Odpowiedź #1 dnia: 04.06.2010, 18:44:33 pm »
Moje też jedzą ziemie, piasek co nie jest specjalnie dobre   :(   ale dieta twoich żółwi nie jest dobra :-X  nadaje się tylko babka lancetowata i mlecz, ale reszcie mówimy papa
pozdrawiają hela i parys

Offline Lifeisbrutal-94

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 0
Odp: Piasek?
« Odpowiedź #2 dnia: 04.06.2010, 18:55:08 pm »
Z tego co się tu dowiedziałem to ogórka może, bo to w sumie sama woda - oczywiście nie może też tego dostawać cały czas. Tak samo jest z marchewką, zawiera kwas szczawiowy i jest szkodliwy...oprócz tego ma witaminę A..i nie może dostawać jej dużo bo zbyt duża ilość witamin też nie jest dobra...

Offline majka7412

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 631
  • Reputacja: 3
  • ;D
Odp: Piasek?
« Odpowiedź #3 dnia: 04.06.2010, 18:58:37 pm »
rzeczywiście trochę xle napisałam mlecz i babka tak, ogórek i marchewka rzadko, jako dodatek.
pozdrawiają hela i parys

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Piasek?
« Odpowiedź #4 dnia: 05.06.2010, 10:38:15 am »
To może być spowodowane niedoborem Ca w organizmie. Dajesz żółwiowi jakieś dodatkowe źródła Ca? Jak nie to powinnaś to zmienić, kup mu sepie i posypuj na jedzenie a dodatkowo połóż ją w terrarium, prawdopodobnie będzie ją sobie podjadał. Ogórek od czasu do czas, b. rzadko może być.. ale powoduje rozwolnienia. Marchewka to max raz w miesiącu, ale szczerze mówiąc lepiej odstawić ją w ogóle na rzecz roślinek polnych, a masz ich całą mase do wyboru, na stronie głównej jest bardzo dobra lista odpowienich roślinek ze zdjęciami.