Żółwie lądowe > Żywienie

Pora i częstotliwość karmienia - wątek scalony

(1/2) > >>

Beata:
Padło pytanie o to ile razy w tygodniu i w ciagu dnia i o jakiej porze karmić żółwia:

Zaleca się raz w tygodniu jednodniową głodówkę. W ciągu dnia karminy raz, zresztą żółw sam decyduje, czy wróci do pokarmu i czy zje go na raty czy od razu. Ja zostawiam garść liści i na ogół od razu znika większość potem wyjada ewentualne resztki. Niekiedy przyjmuje się że żółwiowi należy zostawić tyle pokarmu ile jest w stanie zjeść w ciągu 15-20 min.
Przekarmianie jest niezdrowe, nawet w wypadku diety niskobiałkowej ale nalepszym czynnikiem zapobiegającym temu jest duża ilość ruchu. Sytuacja w której żółw się nie rusza ale też bardzo ograniczamy mu pokarm wcale nie jest dobra, gdyż powoduje niedobory pokarmowe i słabą kondycję. Zatem im więcej żółwia wypuszcamy na wybieg lub im więcej ruchu ma w terrarium (z tym wiąze sie ilośc dostępnej przestrzeni) tym więcej może on jeść.

Najlepsza porą na karmienie jest rano, zaraz po przebudzeniu. Żółw najpierw się na ogół wygrzewa w słoncu/pod lampą a potem rusza na żer. Takie zachowanie jest równiez spotykane w naturze.

Wprawdzie na wybiegu nie da się zastosowac żadnych ograniczeń, ale też nie ma tam takiej potrzeby, gdyż żółw ma dużo Słońca, ruchu i ogólnie naturalnego dobodźcowania, czyli wszystkiego co najlepsze.

Bartek:
Dzięki za wyjaśnienie, ja widzę robiłem kiedyś błąd karmiłem częściej, ale żółw dużo chodził po wybiegu więc i moze byłgłodny, a w tera jak się raz najadł to razej więcej nie chciał.

Beata:
Ja na wybiegu często w ogóle go nie karmię  :)
Sam się karmi i ma przy tym sporo radości  ;D

wercia dymkowska:
tu pisze żeby karmić żółwia 6/7 dni w  tygodniu
a maxiu jest  głodny
i mam problem  w jakich porcjach karmić żółwia
raz dzielnnie  do syta  czy kilka razy dziennie po prochu
 ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

Agnieszka:
A ile lat ma żółw?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej