Żółwie lądowe > Żywienie

Sukulenty i koniczyna

<< < (2/3) > >>

Kenet:
Można podawać, tylko koniczyna nie powinna stanowić podstawy diety żółwia. Polecane są natomiast kwiaty koniczyna, które aż tak dużo jak liście białka nie mają.

Kamil56:

--- Cytat: MarcinBulaga w 11.06.2020, 21:30:57 pm ---Jutro jadę do sklepu i kupuje koniczynę polna bo podobno zwykła ma zbyt dużo białka. Chodziło mi o to czy może jeść te rzeczy które wymieniłem bez jakiś skutków ubocznych

--- Koniec cytatu ---

Każda koniczyna zawiera dużo białka. Dla bydła to świetna pasza dlatego się ją sadzi. Na wybiegu jej nie sadź bo będziesz miał za 2 lata z nią problem. Poprzez kłącza opanuje w 2 lata wybieg. 

Ja walczyłem z nią poprzez wyrywanie poszczególnych roślinek ślęcząc z pęsetą na kolanach i grzebiąc w ziemi.

Koniczynę podawaj w umiarkowanych ilościach. Jeśli na wybiegu jest mało kępek to nie musisz się przejmować. Jak koniczyna stanowi większości roślin to można ją okrywać czy wygradzać.

A przejdź się w jakąś okolicę obfitującą w mniszka i wykop kilka rozetek z korzeniem i zasadź je na wybiegu. Przy odrobinie szczęścia przyjmą się i zaczną odrastać.

MarcinBulaga:
Mam kilka krzaczków babki lancetowatej to już się nimi żółw zajmuje. Mniszka nie znalazłem, znaczy był ale nie wiem czy mlecz to mniszek  ;)

Kamil56:
Następnym razem jak będziesz miał wątpliwości to wstaw fotkę. Podpowiem ci.

MarcinBulaga:
Czy szczawik różkowaty się nadaje dla żółwia? Dziś wypuściłem go na ogród i zjadł kilka tych roślin. Wyczytałem że mają kwas szczawiowy w sobie i pytam czy mu to nie zaszkodzi w większych ilościach

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej