Żółwie lądowe > Żywienie

Sukulenty i koniczyna

(1/3) > >>

MarcinBulaga:
Cześć wszystkim. Od trzech dni mój żółw grecki jest na wybiegu zewnętrznym. Daje mu do jedzenia różne rzeczy ale on nie jest zainteresowany. Rzucałem mu mlecze,liście porzeczki i malin, liście babki. Żółw je tylko to co rośnie w wybiegu czyli koniczynę,trawe i sukulenty czyli rojniki. Nic innego go nie interesuje czy to normalne? Boje się żeby nie zjadł za dużo albo przez to że nie rusza tego co mi daje nie jadł zbyt mało. Ma w zagrodzie sepię ale również jej nie rusza

Kamil56:
Zasadź mu na wybiegu mniszka to może będzie jadł

MarcinBulaga:
Jutro jadę do sklepu i kupuje koniczynę polna bo podobno zwykła ma zbyt dużo białka. Chodziło mi o to czy może jeść te rzeczy które wymieniłem bez jakiś skutków ubocznych

Kenet:
Może to jeść bez obaw o zdrowie. Żółwie wolą roślinki rosnące w ziemi niż w misce. Nie wiem dlaczego tak jest ale u swojego zauważyłem to samo.

MarcinBulaga:
https://www.zolw.info/hodowla/zywienie/zywienie-zolwi-ladowych tutaj jest napisane że dieta powinna być z małą ilością białka i że koniczynę można podawać z każdego rodzaju. Czytam o koniczynach i pisze że każda ma tego białka duża zawartość. Więc jak to jest? Podawać czy nie?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej