Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 22:25:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zwłoki żółwi [cała Polska]  (Przeczytany 41890 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #45 dnia: 16.03.2010, 22:31:10 pm »
Każdy ma prawo do własnych pasji.
I mogę nie rozumieć Waszego zachwytu. Mam takie prawo.
W innym wątku Alicja napisała: "Nienawidzę zmuszania do czegokolwiek"

I dlatego uważam że Serpentin też ma prawo do własnej pasji, i ma prawo umieścić takie ogłoszenie na forum i nikt nie powinien go zmuszać do tego aby opisywał wyniki sekcji które już przeprowadził. Czy jak ktoś idzie do lekarza to się go wypytuje kogo już wyleczył i na co chorowali jego pacjenci? Czy raczej skupia się na swoich dolegliwościach?

Nie wiem, być może ja tutaj czegoś nie rozumiem, ale uważam że gdyby Serpentin nie myślał o swoich badaniach poważnie i nie miał w nich jakichś ważniejszych zamierzeń to by się nie bawił w umieszczanie takich ogłoszeń na forach i tym bardziej w cierpliwe odpowiadanie na pytania. Kilka osób prezentuje cechę ciekawości jako coś złego, a czym te osoby się kierują zadając te wszystkie pytania? czy nie właśnie ciekawością? I czy w tym przypadku ciekawość jest również czymś złym?

"Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?"
« Ostatnia zmiana: 16.03.2010, 22:33:22 pm wysłana przez anna-daria »
Stefanka

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #46 dnia: 16.03.2010, 22:38:52 pm »
Bo nienawidzę zmuszania. I nie możecie zmusić nikogo by oddawał zwłoki i by zrozumiał. Tak to w obie strony działa.
Alicja

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #47 dnia: 16.03.2010, 22:46:22 pm »
Napisałem ankan już wcześniej jakich żółwi sekcje zostały wykonane  więc odpowiedź na Twoje pytanie chyba już padła.

Pozdrawiam
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline sola

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 16
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #48 dnia: 16.03.2010, 22:52:24 pm »
Bo nienawidzę zmuszania. I nie możecie zmusić nikogo by oddawał zwłoki i by zrozumiał. Tak to w obie strony działa.

Nikt nikogo nie zmusza do oddawania zwłok. Podejście w tej kwestii jest indywidualne dla każdego z osobna.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #49 dnia: 16.03.2010, 23:00:08 pm »
OK. Przyjmuję do wiadomości, że jeszcze jej nie przeprowadziłeś. Bo chyba zamierzasz? Warto by wiedzieć, co temu żółwiowi dolegało poza brakiem apetytu. Jak sam pisałeś wcześnieś, bez powodu żółwie nie umierają.

A przymusu faktycznie żadnego w oddawaniu nie widzę - to jest tylko propozycja.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #50 dnia: 16.03.2010, 23:03:24 pm »
Bo nienawidzę zmuszania. I nie możecie zmusić nikogo by oddawał zwłoki i by zrozumiał. Tak to w obie strony działa.
Myślę że chociaż w tej kwestii wszyscy są zgodni. Nikt nikogo do niczego nie może zmusić i nie zmusza. Z tym się zgadzam.
A co do kwestii zrozumienia Alicja, oczywiście, też nikogo nie można zmusić aby zrozumiał. Ale może warto czasami chociaż spróbować zrozumieć...?
Stefanka

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #51 dnia: 17.03.2010, 05:05:48 am »
Anno - Dario próbuję ale czy Ty próbujesz ?
Zdania są wciąż podzielone. Będą osoby za i przeciw.
 

Dodano 17.03.2010, 07:43:41 am
To taka ciekawostka :
http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/15547881
« Ostatnia zmiana: 17.03.2010, 07:43:41 am wysłana przez Alicja »
Alicja

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #52 dnia: 17.03.2010, 08:26:20 am »
Dyskusja przeszła nieco na poziom aksjologiczny i nie ma w tym nic złego ale trzeba poczynić pewne założenia, a w konsekwencji przyznać każdemu prawo do tego aby uznał co dla niego najbardziej sie liczy.

W życiu mamy różne dobra. Problem pojawia się jak staną one w konflikcie, bo wówczas trzeba jednemu z nich dać przewagę nad drugim. W tym wypadku mamy dwa dobra "potrzeby nauki" oraz "szacunek do zwłok i emocje z nimi związane, przywiązanie, pamięć"... Trzeba uznać co jest ważniejsze i jest to całkowicie indywidualny wybór, ale trzeba też pamiętać że to że innemu dobru przyznajemy wyższość nie unicestwia tego drugiego dobra.

Czyli jeśli kroimy zwłoki to TYLKO w imię wartości uznawanej za wyższą, wyższego dobra - wiedzy, nauki - które mogą przyczynić się do lepszego diagnozowania i leczenia w przyszłości. Ale wszystko musi się odbywać z poszanowaniem tych zwłok, czyli mają one być użyte TYLKO do tego celu a następnie w odpowiedni sposób potraktowane.

Myślę że nie ma sensu spierać się o sam sens robienia takich sekcji, bo przechodzimy na poziom wartości , które są dla każdego z nas sprawą indywidualną. Trzeba jednak pamietać o tych kilku istotnych szczegółach - robimy to w określonym celu, badania dokumentujemy, wyciagamy wnioski, opisujemy, poszerzamy wiedzę - wtedy tak.

Całkowicie natomiast zgadzam się z tym że samo otwieranie żółwia, czy jakiegokolwiek ciała, żeby w nim trochę pogrzebać dla sensacji może budzić odrazę i we mnie osobiście budzi.

Napisałem ankan już wcześniej jakich żółwi sekcje zostały wykonane  więc odpowiedź na Twoje pytanie chyba już padła.

Pozdrawiam


Nasuwa mi się zatem kolejne pytanie. Dlaczego nie poddałeś sekcji tego t.hermanni? Czy znana była przyczyna jego śmierci i co nią było?
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #53 dnia: 17.03.2010, 09:43:16 am »
Chyba się nie dowiemy co się stało temu Testudo hermanni...Serpentin jakoś w tym temacie nie jest zbyt wylewny.

A swoją drogą - spojrzałam chwilę na tcp i znalazłam taki oto temat - amatorska sekcja zwłok gekona przeprowadzona przez 16-latka...:(( Powód - byłem starsznie ciekawy co jest w środku. Ale koszmar...:(
http://www.terrarium.com.pl/forum/viewtopic.php?topic_view=threads&p=1330078&t=436136
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #54 dnia: 17.03.2010, 21:12:33 pm »
Jak byłam mała miałam szmacianą lalkę byłam ciekawa co jest w środku i ją rozprułam. Miałam wtedy jednak kilka lat a lalka była kawałkiem szmaty.

Co do tego gekona to brak mi słów po prostu...

Co do Serpentina, wierzę że się wypowie. Mógł nie mieć np. dziś czasu.  Ja wiem tyle, że ludzie w porządku do normalnych pytań podchodzą normalnie a jeśli odbierają je jako atak i reagują przesadnie to coś jest nie tak. Myślę że pasuje tu powiedzonko "prawdziwa cnota krytyk sie nie boi"...

Kontakt elektroniczny jest moim zdaniem dość ułomny, ze swej istoty może wprowadzać nieporozumienia, dlatego pytania są potrzebne aby dowiedzieć się i lepiej zrozumieć.

Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #55 dnia: 17.03.2010, 21:29:57 pm »
Mnie podoba się ten projekt. I taki sposób popieram :

http://wegetarianski.pl/podstrona/czytnik.php?dzial=kultura&artykul=17
Alicja

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #56 dnia: 17.03.2010, 21:36:49 pm »
Ala, aleś dużo czytania zadała :)

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #57 dnia: 17.03.2010, 22:01:39 pm »
Dla mnie jednak są dwie różne sprawy - zabijanie zwierząt (co też niestety na zajęciach robiłam i WCALE mi się to nie podobało) a przeprowadzanie sekcji na martwym już organizmie w celu zbadania przyczyny śmierci.
Stefanka

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #58 dnia: 17.03.2010, 22:06:16 pm »
Mam sąsiada, który po śmierci swego kameleona pkroił go, aby zobaczyć dlaczego zdechł. Ale nic nie wywnioskował, bo się nie zna kameleonach. Sąsiad jest w średnim wieku. Ja tego nie widzialam. On mi powiedział.

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Zwłoki żółwi [cała Polska]
« Odpowiedź #59 dnia: 18.03.2010, 05:32:22 am »
A mnie cieszy bardzo,że jest tak dużo osób przeciwna takim metodom i że nasz postęp cywilizacji dotyczy również rozwoju intelektualnego.Że powstają organizacje i ludzie ,którzy zauważyli ten PROBLEM. I nie jestem sama w tych poglądach.

P.S.
Anno-Dario chciałam Cię zapytać o tą "belkę" w moim oku. Mogę mieć problemy ze wzrokiem, nie zaprzeczam.
Alicja