Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 21:45:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Chińczycy: ludzie czy bestie?  (Przeczytany 6954 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Moteuchi

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 2
Chińczycy: ludzie czy bestie?
« dnia: 27.08.2010, 23:35:54 pm »
Witam, znalazłem ten filmik w sieci i strasznie mnie zdenerwowało jak ludzie mogą tak traktować zwierzęta? Parę miesiecy temu było głośno o filmiku pokazującym jak chińczycy kroją żywe psy ( no masakra!). Tu daję link pokazujący jak traktują żółwie. W ogóle się nie przejmują, że te zwierzęta jeszcze żyją tylko traktują je jak rzecz. Rozumiem, że to inna kultura i takie tam, ale co z naszym człowieczeństwem? Moim zdaniem chińczycy nie zasługują na zaszczyt nazywania się człowiekiem...

http://video.google.pl/videoplay?docid=6752034842893576891&hl=pl&emb=1#

Offline sola

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 16
Odp: Chińczycy: ludzie czy bestie?
« Odpowiedź #1 dnia: 28.08.2010, 00:26:56 am »
Dyskusja na temat podobnego filmu była już kiedyś na forum....Takie coś to nie na moje nerwy. Jednak mimo wszystko nie można generalizować i osądzać wszystkich chińczyków. Tak jak w każdej społeczności są dobrzy i źli...

Offline Moteuchi

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 2
Odp: Chińczycy: ludzie czy bestie?
« Odpowiedź #2 dnia: 28.08.2010, 10:08:22 am »
Owszem nie wszyscy chińczycy przyczyniają się do brutalnego zabijania zwierząt. Jednakże istnieje znieczulica społeczna co do losu i sposobu uśmiercania ich przyszłego jedzenia. A ponieważ jest społeczne przyzwolenie na tego typu praktyki, osoby zatrudnione przy "przygotowaniach pożywienia" nadal będą w brutalny sposób zabijać.

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: Chińczycy: ludzie czy bestie?
« Odpowiedź #3 dnia: 19.10.2010, 15:28:40 pm »
Zupa z dzieci

Cytuj
Zupa z ludzkiego embrionu pochodzącego z aborcji staje się w Chinach popularna. Poprawia zdrowie i możliwości seksualne - tak przynajmniej w Chinach twierdzą. Koszt takiej zupy oscyluje w granicach 4000 chińskich jenów.

"Zupa" z nienarodzonego dziecka - barbarzyński afrodyzjak z Chin

W ziołowych „zupach” przygotowanych z ciał zabitych w wyniku aborcji dzieci specjalizuje się restauracja w chińskim mieście Canton w prowincji Guangdong. Lokal zachęca klientów do konsumpcji, twierdząc, że "potrawa" poprawia ogólny stan zdrowia, a zwłaszcza zwiększa popęd seksualny.

Zanim ta szokująca wiadomość pojawiła się w prasie, przetoczyła się przez internet. Południowokoreański dziennik „Seoul Times” potwierdził te rewelacje wyjątkowo drastycznymi zdjęciami martwego dziecka przygotowywanego do posiłku.

Ciało dziecka odkaża się alkoholem i przyprawia ziołami. Przybliżona cena takiej „zupy” to 4 tysiące dolarów. Zjedzenie dzieci zabitych w późnej ciąży jest przy tym droższe od tych ze środkowego okresu życia płodowego.

Powód bestialstwa? Taka „zupa” ma poprawiać ogólny stan zdrowia a w szczególności wydajność seksualną. 62-letni konsument "potrawy" przyznał w rozmowie z koreańską gazetą, że jest stałym klientem restauracji, która ją serwuje. Potwierdził, że ziołowa „zupka” posiada właściwości, o których się mówi. Wskazując na swoją 19-letnią żonę oświadczył z dumą, że codziennie uprawia z nią seks.

Ten sam sześćdziesięciolatek zaprowadził reportera „Seoul Timesa” do restauracji, gdzie można zjeść taką „zupę”. Tym razem była przygotowana z dziewczynki zabitej w piątym miesiącu ciąży. Jej rodzice, mający już dwie dziewczynki, zdecydowali pozbyć się trzeciej.

W ubiegłym roku przeprowadzono w Chinach 13 milionów aborcji. Od lat 70-tych XX wieku Chiny konsekwentnie prowadzą tzw. politykę jednego dziecka, zakazującą posiadania więcej niż jednego potomka.

Art. ze strony fronda.pl

Skandal! Szok! Dramat! Jeśli to prawda, to brakuje określeń na to, co robi jedna z chińskich restauracji w Kantonie. Według koreańskiego dziennika "Seoul Times" przygotowuje się tam zupę z poaborcyjnych płodów. Restauracja cieszy się wielkim powodzeniem, zwłaszcza wśród starszych klientów.

Dlaczego? Zdaniem "Seoul Times" panowie wierzą, że zupa z dzieci jest dobra dla zdrowia i wzmaga potencję. Klientów podobno nie brakuje mimo, że ten szokujący "przysmak" może kosztować nawet 4 tysiące dolarów.

Jak podaje koreański dziennik, Kanton to nie jedyne miejsce, w którym w tak makabryczny sposób wykorzystuje się martwe płody.

Według gazety można je także nabyć na Tajwanie za 70 dolarów i tam są one uznawane za "delikates" na grilla.

Zdjęcia z procesu przygotowania tej ohydnej zupy można zobaczyć tutaj. Ostrzegamy jednak, że to wyjątkowo drastyczne obrazy.



To chyba byłoby na tyle jeśli chodzi o obrzydzenie i kontrowersje jakie wywołuje zupa żółwiowa….Bo to moim zdaniem bije na głowę ich dotychczasowe wyczyny.

Pozdrawiam
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline aniulka

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 2
Odp: Chińczycy: ludzie czy bestie?
« Odpowiedź #4 dnia: 19.10.2010, 16:45:46 pm »
Potwory..na większy komentarz brakuje sił :( :(

Offline Jagla5

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: -1
  • Posiadane gatunki: Żółw grecki
Odp: Chińczycy: ludzie czy bestie?
« Odpowiedź #5 dnia: 19.10.2010, 18:02:02 pm »
cco to ma być?!! >:( :o czy oni w ogóle mają serca?! ja nie potrafiłbym zjeść dziecka!   >:D  >:( :(
Jak tak można...?! Mi na takie rzeczy sumienie by nigdy nie pozwoliło!http://video.google.pl/videoplay?docid=3102757150854657954&q=russian+tortoise#docid=5492948487459239658

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Chińczycy: ludzie czy bestie?
« Odpowiedź #6 dnia: 19.10.2010, 18:03:14 pm »
 :o

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Chińczycy: ludzie czy bestie?
« Odpowiedź #7 dnia: 19.10.2010, 20:18:03 pm »
 :o To już naprawdę jest obrzydliwe.... :o
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline neo

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 561
  • Reputacja: 15
  • Posiadany gatunek Stigmochelys pardalis
Odp: Chińczycy: ludzie czy bestie?
« Odpowiedź #8 dnia: 30.10.2010, 22:33:54 pm »
co do potworów to znalazłem jeszcze taki filmik na YT
http://www.youtube.com/watch?v=nASUf15HMZg&feature=related
normalnie masakra żeby żółwie jeszcze taśmami skrępować i do pończochy
gościu  chyba ma jeden zwój więcej od kury  >:D
In The Lap Of The Queen

Offline Gallad

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 211
  • Reputacja: 9
  • 1 x Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
Odp: Chińczycy: ludzie czy bestie?
« Odpowiedź #9 dnia: 01.11.2010, 00:23:24 am »
To jest tak obrzydliwe, że nawet ja nie mogę... Nie chcę mi się tego bardziej komentować, bo jak się rozkręcę, to w poście będzie za dużo wulgaryzmów pod adresem żółtej rasy...  >:( >:( >:(

Offline Spocco rocco

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: 0
  • 2x testudo horsfieldi, żółw stepowy
Odp: Chińczycy: ludzie czy bestie?
« Odpowiedź #10 dnia: 27.02.2011, 10:29:10 am »
Sama aborcja to sprawa nieludzka, a już tym bardziej zupa z płodu... Jak w ogóle można mieć apetyt na widok zupy, w której pływa ugotowany embrion? Brak mi słów.
Pozdrawiam razem z moimi dwoma żółwikami stepowymi, Zuzią i Kapslem!

Offline Nelsonka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
Odp: Chińczycy: ludzie czy bestie?
« Odpowiedź #11 dnia: 27.02.2011, 11:05:52 am »
 :o
To jest nienormalne! Wolałabym umrzeć z głodu niż zjeść tą "zupe"