Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 18:38:25 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Co z żółwiem podczas wakacji ;(  (Przeczytany 4395 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline inczi13

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
Co z żółwiem podczas wakacji ;(
« dnia: 23.01.2011, 19:28:59 pm »
Witam Wszystkich.
Mojego zolwika mam jakies pol roku. Na poczatku mialam problem z przystosowaniem jej do bycia w vivarium ale po naprawie kilku bledow ktore popelnilam wszystko bylo ok. Jako ze moj hermus jest jeszcze za maly na hibernacje pirwsza nasza wspolna zime spedza w vivarium.
W styczniu wyjechalam na tydzien do krakowa.Zolwia oddalam pod opieke znajomym. Mowilam zeby jej nie wypuszczali ale tak niestety sie stalo :( juz od 2 tygodni moje zwirzatko malo je i chce ciagle wyjsc z klatki. Ja nie sypiam bo ona chalasuje a ona meczy sie chyba byciem tam ;/ jak myslicie jak dluga pamiec maja zolwie. moze to glupie ale mialam nadzieje ze zapomni o swiecie zewnetrzynym... napiscie co myslicie

Offline majka7412

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 631
  • Reputacja: 3
  • ;D
Odp: Co z żółwiem podczas wakacji ;(
« Odpowiedź #1 dnia: 23.01.2011, 21:41:14 pm »
To, że chce wyjść, to normalne. Żółw zawsze będzie wiedział, że na zewnątrz jest inny ciekawy świat. Martwi mnie brak apetytu i bezsenność, bo w nocy żółwie śpią, zgasza się im lampkę i to zazwyczaj wystarcza. Żółwik nie koniecznie nie przepada za mieszkankiem, czyli terrarium ale ma ochotę pozwiedzać świat poszukać jedzonka i poopalać się w słońcu.
pozdrawiają hela i parys

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Co z żółwiem podczas wakacji ;(
« Odpowiedź #2 dnia: 23.01.2011, 22:20:50 pm »
Następnym razem, postaraj się o ODPOWIEDZIALNYCH opiekunów tymczasowych, nie będzie problemu. ;D
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Co z żółwiem podczas wakacji ;(
« Odpowiedź #3 dnia: 23.01.2011, 22:45:28 pm »
a temperatura, wilgotność w terra są w porządku? zmieniałaś coś może jej tam? ile żółwik ma cm i jak duże ma terrarium?
ma dużo podłoża? może chce się zakopać a ma z tym problem?

Offline inczi13

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
Odp: Co z żółwiem podczas wakacji ;(
« Odpowiedź #4 dnia: 29.01.2011, 21:11:09 pm »
Z ta cikawoscia swiata to szczera prawda. Nie moge doczekac sie wakacji i mam nadzieje ze dorosnie do odpowiednich rozmiarow do hibernacji na przyszla zime. Co do podloza to oczywicie ma tam ziemie ale jakos woli sie zakopywac w tej suchej czesci terra wysypanej drewienkami. Jestem w trakcie kupna mieszkania i juz nie moge sie doczekac budowy wybiegu na ogrodzie i kupna wiekszego terra. Chce zeby byla szczesliwa....
tymczasem postaram sie pozmieniac cos moze w jej diecie.bo nie wiem co jeszcze moge jej zrobic

Offline NoName

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 0
  • jak pomogłem postaw + :)
Odp: Co z żółwiem podczas wakacji ;(
« Odpowiedź #5 dnia: 19.02.2011, 19:23:51 pm »
Moja Mundzia 1 miesiąc była sama i latała po podwórku ( zrobiłem jej "wybieg" wymiary około 7m x 7m przykryte siatką z wydzielonym jedzieniem ( posiana cykoria,mniszek lekarski, pokrzywy, ITP, wykonałem również "plac zabaw" kamyczki nie kamyczki ( 3 "domki" wode dostawała z 4 butelek jak się konczyła to sie sama dolewała, i oczywiscie DOMEK do spania w którym miała 2 pieterka ( ciepłe z sianem) chłodniejsze (30cm pod ziemia z odprowadzeniem ewentualnej wody) lampka UV+grzewcza nastawiona an czas ( chodziła od godziny 8-13 15-20 i po powrocie z wakacji Mundzia miała się swietnie ;]
duzo jadła i miała sporo ruchu ;] na wiosne znowu tak zrobie wiec dodam zdjecia ;] NAPRAWDE SUPER SPRAWA ( TYLKO TRZEBA PAMIETAĆ ZEBY WKOPAĆ DESKI Z 30cm W ZIEMIE!!!!! zeby nei było niespodzianek ;]


a co do diety to RUKOLĘ mozna ją kupić bez problemów w marketach moja mundzia po hibernacji zawsze nic nei chce jeść a RUKOLĘ zawsze ruszy ;]
Posiadany gatunek: Żółw stepowy (Testudo horsfieldi) - Mundzia


Jeśli pomogłem postaw + :)

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Co z żółwiem podczas wakacji ;(
« Odpowiedź #6 dnia: 20.02.2011, 08:34:07 am »
NoName, to pokaż fotki tego wakacyjnego lokum :)

Offline NoName

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 0
  • jak pomogłem postaw + :)
Odp: Co z żółwiem podczas wakacji ;(
« Odpowiedź #7 dnia: 20.02.2011, 12:07:44 pm »
na poczatku marca/ koniec marca stawiam to pokaże ;] bo mam niestety gdzies na płytkach a nie chce mi się szperac :D
Posiadany gatunek: Żółw stepowy (Testudo horsfieldi) - Mundzia


Jeśli pomogłem postaw + :)