Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 13:09:22 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Czy znajdą nowy dom?  (Przeczytany 20550 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TomaszW

  • Gość
Czy znajdą nowy dom?
« dnia: 02.10.2011, 16:37:29 pm »
Zerknąłem na dział "Adopcja" i widzę, że już od dłuższego czasu kilka żółwi czeka na nowy dom.

http://forum.zolw.info/zolwie-do-adopcji-54/

Pomyślałem, że miło by było, gdyby jeszcze przed zimą trafiły w dobre ręce.
Może znajdziecie dla któregoś z nich miejsce w Waszych domach?Zwracam się tu głównie do stałych bywalców tego forum, bo im przecież można zaufać (wyjątkiem był Remo).

Pomyślałem, że warto o tym napisać...

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Czy znajdą nowy dom?
« Odpowiedź #1 dnia: 02.10.2011, 19:36:54 pm »
Tomasz masz rację jakoś jest zastój, a żółwiki czekają, ja bardzo chciałam wcześniej adoptować greckiego, ale jakoś aktualny właściciel nie odpowiadał  :( Także wiesz może być tak, że chętnych jest więcej, ale chyba nie wszyscy właściciele  do końca są zdecydowani...
A na allegro znowu kilka żółwi na sprzedaż >:D
Pozdrawiam Beata :)

Offline majka7412

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 631
  • Reputacja: 3
  • ;D
Odp: Czy znajdą nowy dom?
« Odpowiedź #2 dnia: 02.10.2011, 21:11:43 pm »
To naprawdę dziwne, że łatwiej dom znajdują żółwie, a w szczególności maluchy którymi handlują często zupełnie nieodpowiedzialni ludzie.
A biedaczki porzucone, które potrzebują adopcji ani rusz....
pozdrawiają hela i parys

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Czy znajdą nowy dom?
« Odpowiedź #3 dnia: 02.10.2011, 21:22:29 pm »
Batusia - to nie wina właścicieli żółwi, tylko chcących adoptować.
Właściciel nie koresponduje z nimi, tylko z pomocnikiem adopcyjnym i powiem Ci, że miałam tylko jeden przypadek, że osobie chcącej oddać żółwia żaden kandydat nie odpowiadał. Zwykle zgadzali się na wybrana przez mnie osobę.
Sęk w tym, że chętni są ostatnio do bani. Wiedza na minus 1 poziomie + brak terrarium. I gadka-szmatka w rodzaju, jak będzie żółw to zrobię terro i się dokształcę. Niestety zasady są inne - najpierw terro i wiedza, a potem żółw.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: Czy znajdą nowy dom?
« Odpowiedź #4 dnia: 03.10.2011, 00:25:51 am »
Obawiam, się że dochodzi do sytuacji w której ludzie którzy mieli adoptować żółwie juz to zrobili i teraz musimy czekać na początkujących. Ważne aby ich nie zniechęcać adopcją tylko radzić i pouczać, bo jeśli nie przygarną żółwia to pewnie kupią i spirala się kręci. Dzisiaj był Ogólnopolski Festiwal "Ludzie Zwierzętom" i jednym zadaniem jakie spadło na wszystkie organizacje, strony itp. grupy był reklamowanie adopcji. Czasem ludzie nie zdają sobie sprawę, że zamiast kupić żółwia można adoptować i pomóc w ten sposób zwierzęciu.

Pozdrawiam
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

TomaszW

  • Gość
Odp: Czy znajdą nowy dom?
« Odpowiedź #5 dnia: 03.10.2011, 09:24:25 am »
To prawda!

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Czy znajdą nowy dom?
« Odpowiedź #6 dnia: 03.10.2011, 10:15:30 am »
To prawda, że adopcje trzeba promować. Bo zwykle jak ktoś "nowy" chce żółwia to idzie do sklepu, a nie wie nawet, że można inaczej.
Osób bez doświadczenia nie przekreślamy, ale minimum zaangażowania w sprawę muszą wykazać.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline TurtleFighter

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 2
Odp: Czy znajdą nowy dom?
« Odpowiedź #7 dnia: 03.10.2011, 13:08:52 pm »
ja bym chciał adoptować 2 żółwie stepowe, moje terrarium jest na ukończeniu jeszcze ok. 2 dni roboty, zostało jeszcze zabezpieczenie wybiegu ale to wszystko po kolei problem w tym iż jestem z Tarnowa :(

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Czy znajdą nowy dom?
« Odpowiedź #8 dnia: 03.10.2011, 14:27:35 pm »
Skończ terro i wybieg, porób fotki i zgłoś się po ankietę i test.
Niestety najbliższy Ciebie żółw jest w chwili obecnej w Bytomiu.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: Czy znajdą nowy dom?
« Odpowiedź #9 dnia: 03.10.2011, 15:02:37 pm »
Cytat: ankan
To prawda, że adopcje trzeba promować. Bo zwykle jak ktoś "nowy" chce żółwia to idzie do sklepu, a nie wie nawet, że można inaczej.
Osób bez doświadczenia nie przekreślamy, ale minimum zaangażowania w sprawę muszą wykazać.


Zgadzam się z Tobą, przynajmniej musi być widać, że im zależy na tym pomyśle.

Z takich "kwiatuszków" wczorajszego dnia spędzonego przy stoliku: "to ja nie wiedziałam, że wodne żółwie rosną takie duże", "z takiego maluszka rośnie takie coś? to niesamowite". Cóż niewiedza jest wszędzie, ja się douczałem z opieki futerkowych czytają ulotki obecnych tam organizacji i stron.

Pozdrawiam

PS Gdyby kogoś interesowały zdjęcia naszego stolika: TUTAJ i na fb ;)
« Ostatnia zmiana: 03.10.2011, 21:34:29 pm wysłana przez Serpentin »
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Czy znajdą nowy dom?
« Odpowiedź #10 dnia: 03.10.2011, 21:53:46 pm »
Przydałoby się bardziej rozpromować adopcje, tylko nie mam pomysłu jak...
Świetnie byłoby otworzyć coś w rodzaju schroniska dla tych żółwi, gdzie możnaby zapewnić im odpowiednie warunki, w których czekałby na nowych właścicieli. Z tego co wiem to w Pl jest tylko 1 schronisko dla gadów. Ciekawe jak miała by wyglądać sprawa załatwienia tego wszystkiego. Następny problem jest też taki, że większość z nas mieszka daleko od siebie...  ;)

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: Czy znajdą nowy dom?
« Odpowiedź #11 dnia: 03.10.2011, 22:26:36 pm »
Cytat: Viktoria
tego co wiem to w Pl jest tylko 1 schronisko dla gadów

Tak na dzień dzisiejszy jedyna taka placówka znajduje się w Lublinie, którą wspiera Fundacja Epicrates. W tą niedzielę odbywa się giełda połączona z Dniem Otwartym Egzotarium więc można zobaczyć od zaplecza to nietypowe schronisko. Szczegóły: TUTAJ Jednak jeśli chodzi o żółwie wodno-lądowe nie należy zapominać o Stawie dla niechcianych żółwi zagospodarowanym i będący pod opieką Szczecińskiego TOZ’u. Powstało również kilka prywatnych stawów i oczek wodnych dla tych zwierząt niestety to i tak kropla w morzu tego problemu....

Pozdrawiam 
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Czy znajdą nowy dom?
« Odpowiedź #12 dnia: 03.10.2011, 22:38:02 pm »
link co podałeś nie działa ;)
Fajnie, że ludzie się w takie rzeczy angażują. Niestety wodno lądowe to ogromny problem, tego chyba nikomu nie trzeba uświadamiać... Lądowych nie jest aż tak dużo,  w sklepach są też znacznie droższe. Jednak i dla nich brakuje miejsca w  domach odpowiedzialnych ludzi. I szczerze mówiąc dziwi mnie rozmnażanie tych popularnych  żółwi wodno lądowych,   stepowych czy nawet greckich w prywatnych rękach... wuem, że to jest radość i satysfakcja z rozmnożenia, ale tyle jest niechcianych żółwi tego gatunku, że po co "tworzyć" następne... skoro już dla tych które są brakuje miejsc. Doskonale to widać kiedy wejdzie się w dział żółwie do adopcji.

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Czy znajdą nowy dom?
« Odpowiedź #13 dnia: 03.10.2011, 23:19:57 pm »
Nasze adopcyjne pierdoły mozna jeszcze wciskać na gumtree, morusek itd... hmm? ;)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

TomaszW

  • Gość
Odp: Czy znajdą nowy dom?
« Odpowiedź #14 dnia: 04.10.2011, 00:10:42 am »
Niektórzy z osób pragnących adoptować żółwia są do tego stopnia wygodne/leniwe, że nawet nie chce im się pojechać po żółwia te kilka czy kilkadziesiąt kilometrów.To już jest przesada!Skoro żółw jest za "darmochę" to chyba można wydać te kilka złotych na bilet?
 

Dodano 04.10.2011, 00:21:53 am
A wracając do żółwi czekających na adopcję to reflektuję na te dwa:

http://forum.zolw.info/zolwie-do-adopcji-54/do-adopcji-zolw-grecki-samiec-trojmiasto/

http://forum.zolw.info/zolwie-do-adopcji-54/do-adopcji-samiec-zolwia-stepowego/
« Ostatnia zmiana: 04.10.2011, 00:21:53 am wysłana przez tomaszw »