Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.04.2024, 18:57:08 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pierwsze kroki na tym forum  (Przeczytany 6904 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Pierwsze kroki na tym forum
« dnia: 06.10.2010, 00:03:22 am »
Witajcie, Nazywam się Mateusz. Jestem od 6 lat wegetarianinem :) 5 lat temu dostałem żółwia greckiego w prezencie od mamy. Mamuśka kupiła go w internecie za 350zł od jakiegoś hodowcy. Zawsze byłem przeciwnikiem kupowania zwierząt, i zabolało mnie, że mój nowy członek rodziny został kupiony jak paczka papierosów albo kg ziemniaków. Mój grek ma ok 7cm dł , pierwsze 3 miesiące karmiłem go sałatą, warzywami i owocami. Po 3 miesiącach byłem w lecznicy SALVET przy ul. ratuszowej w warszawie. Lakarz odrazu powiedział że źle go karmie, i zacząłem karmic tylko zieleninką:) od 2 lat jest zimowany u dziadka w piwnicy na wsi. Od 2 lat ma też własne terrarium, bo wczesniej mieszkał w skrzynce z osb pod lampami. Terrarium ma wymiary 100cm x 50cm x 50cm. Zdaję sobię sprawę że 3 lata żółw miał u mnie wymagane minimum, ale już nabrałem troszkę wiedzy i chcę mu zapewnic odpowiednie warunki korzystając z bogactw tego forum. Mam nadzieje że z czasem wkupie się w grono stałych bywalców, zostanę zaakceptowany, moja wiedza i warunki w jakich przebywa mój żółw, dzieki wam się poprawią :D
P.S
nie mam zielonego pojęcia czy to dobre miejsce na nowy wątek, nie wiedziałem jak mam zacząć na tym forum. Głupio było mi tak poprostu pisać pod cudzymi postami jako osoba zupełnie ieznana i obca, jak coś źle zrobię- nie gniewajcie się:P
Pozdrawiam, Mateusz
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Pierwsze kroki na tym forum
« Odpowiedź #1 dnia: 06.10.2010, 07:42:56 am »
Witaj :) Rzadko kto się tak sympatycznie wita i przedstawia więc pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne.
A jaki rodzaj diety wegetariańskiej stosujesz? Miałam kiedyś wykładowcę który był wegetarianinem, ścisłym (kasza i warzywa) od 14 lat. Trochę mi o tym opowiadał a nawet chciał mnie jakby namówić mówiąc jaki rodzaj byłby dla mnie najlepszy i wypisując mi w zeszycie adresy stronek wegetariańskich :) Trochę kosił (ale tak bardziej chciał sie wydawać groźny), ale ogólnie bardzo zakręcony, nietypowy człowiek był. Chwalił się że od lat nie był u lekarza.

Fajnie że trafiłeś do Salvetu, to dobra przychodnia. Niestety wciąż wielu weterynarzy nie ma pojęcia o żółwiach, ich chorobach, leczeniu a nawet o hodowli. A propos hodowli zadawaj śmiało pytania i zakładaj watki. W razie gdybyś wpisał je w niewłaściwy dział to moderator albo ja przeniosę. Czasem nawet na pierwszy rzut oka nie wiadomo jak dyskusja się rozwinie, dlatego niekiedy się wątki przenosi czy wydziela po jakimś czasie ale to są szczegóły którymi nie musisz się przejmować. Niekiedy jak założysz temat trzeba trochę poczekać na odpowiedź bo różnie jesteśmy dostępni na forum, a nawet może się zdarzyć że się jakiś wątek przegapi. Jeśli chodzi o mnie to jeśli chcesz żebym konkretnie się wypowiedziała a nie wypowiadam się to znaczy że mogłam wątku nie zauważyć, szczególnie jak mnie nie było dłużej. wtedy mnie rzuć mi pinga na pw :)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Pierwsze kroki na tym forum
« Odpowiedź #2 dnia: 06.10.2010, 08:30:53 am »
Ja jestem lakto wege :) Wcinam nabiał, wszystko oprucz jajek. Jak rozgryzę wstawianie fotek, koniecznie pochwalę się swoim terra i jego mieszkańcem. Myślałem jeszcze o adopcji niewielkiego greckiego, ale to jak 10 ''znanych i lubianych'' userów wypowie się pozytywnie na temat moich warunków ;D
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Pierwsze kroki na tym forum
« Odpowiedź #3 dnia: 06.10.2010, 08:56:55 am »
Wege, dobrze, że tu wpadłeś  :) i że zostaniesz.

lacto wege to jakieś dziwactwo, bo co to za wege, jak produkty z krowy jesz?
Przecież jej mleko jest częścią je ciała i metabolizmu, i jej ciężkiego życia, to co to za wege?

A skoro my tu żółwiach, to zaciekawił mnie twój żółw tym, że ma kilka lat i 7 cm. CZy możesz go zważyć i powiedzieć? I też powiedz jaki to (pod-?)gatunek?

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Pierwsze kroki na tym forum
« Odpowiedź #4 dnia: 06.10.2010, 09:22:38 am »
Wegetarianizm- dieta wykluczająca z diety produkty spożywcze będące efektem końcowym śmierci zwierzęcia, tj. Ryby, mięso :) wegetarianie jedzą jajka, mi religia tego zabrania więc ich nie jem. Basiu masz na myśli weganizm który wyklucza wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego, Beata również o tej odmianie wegetarianizmu napisała, określająć ją jako wegetarianizm. :D Warzywka + kasza, jeśli nie mamy na myśli dodatków, to danie czysto wegańskie :) Basiu, żółw ma ok 5 max 6 lat, faktycznie nie wyrusł mi jakoś megasnie, ale są regularne przyrosty, max 2mm:) ( to chyba dobrze że takie delikatne? ) nie dysponuję wagą :( więc go nie zwarzę.
 

Dodano 06.10.2010, 09:24:59 am
Testudo hermani b.
« Ostatnia zmiana: 06.10.2010, 09:25:00 am wysłana przez wege »
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Pierwsze kroki na tym forum
« Odpowiedź #5 dnia: 06.10.2010, 11:05:16 am »
Ja również od 3 lat jestem 'prawie' wegetarianką ;) Bo teraz w sumie to semiwegetarianką (jem drób i ryby), ale to ze względu na problemy zdrowotne, po  operacji. Wcześniej pomimo, że mięsa nie jadłam nie miałam żadnych problemów ze zdrowiem ;)

Mój żółw, z tym, że to stepowy, też ma problemy ze wzrostem. Gdzieś już zakładałam wątek na ten temat, bo bardzo mnie to martwi... żółw ma wielki apetyt, żadnych pasożytów, ogólnie zdrowy...a nie rośnie za wiele i nie tyje. Ma ok 8cm.

Witaj na forum  :)