Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 01:37:01 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Skorupa po żółwiu  (Przeczytany 7249 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nerever

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 212
  • Reputacja: 3
  • Posiadany gatunek: żółw grecki (testudo hermanni)
Skorupa po żółwiu
« dnia: 29.08.2009, 11:10:25 am »
Witam!
Jakieś 2 miesiące temu zdechł mi żółw Maniek. Był on malutki, jakieś 6-7cm. Od razu został zakopany za domem. Wiele osób mi mówi, że po kilku tygodniach ludzie odkopują swoje żółwie i zabierają do domu samą skorupę. Nie wiem co wy sądzicie na ten temat? Chętnie chciałbym mieć jakąś pamiątkę po moim kochanym stepie. Z góry dzięki za wszelkie rady.
Żółw lądowy nie kanibal - mięsa nie wpieprza!

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Skorupa po żółwiu
« Odpowiedź #1 dnia: 29.08.2009, 11:58:16 am »
Ciekawe rzeczy powiedziałeś o tym, co ludzie mówią.
Napisz coś więcej o tym, co słyszałeś.

Offline Nerever

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 212
  • Reputacja: 3
  • Posiadany gatunek: żółw grecki (testudo hermanni)
Odp: Skorupa po żółwiu
« Odpowiedź #2 dnia: 29.08.2009, 12:31:19 pm »
Słyszałem, że wielu ludzi zostawia sobie po żółwiu skorupę. Po zakopaniu czekają, aż robaki zjedzą żółwia, a potem wykopują i kładą jako ozdobę pancerz. Są również maniacy takich rzeczy, którzy KUPUJĄ skorupę żółwia. Piszę do Was bo sam nie wiem co o tym myśleć...
Żółw lądowy nie kanibal - mięsa nie wpieprza!

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Skorupa po żółwiu
« Odpowiedź #3 dnia: 29.08.2009, 16:57:23 pm »
Jak dla mnie to działa w ten sposób:
- jak umiera ktoś z Twojej rodziny to Ty czy ludzie co od nich to słyszałeś oczywiście idą, profanują grób i zabierają, czaszkę, może kość udową, albo cały szkielet bo będzie fajnie wyglądał przy kominku, a ktoś może na nim pouczy się anatomii;
- czy taka samo zrobisz ze szkieletem psa?

A może tak robi się tylko z żółwiami, może tak robią psychiczni ludzie, którzy uważają, że to szpan mieć popielniczkę ze skorupy żółwia.


Już kiedyś na pewnym forum ktoś poruszył taki temat i dobrze się to nie skończyło, zarówno dla niego jak  dla reszty.

Po co dyskutować o takich tematach, wiadomo, że to budzi negatywne emocje. ja proponuje temat zamknąć.

Offline Nerever

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 212
  • Reputacja: 3
  • Posiadany gatunek: żółw grecki (testudo hermanni)
Odp: Skorupa po żółwiu
« Odpowiedź #4 dnia: 29.08.2009, 17:14:22 pm »
Chciałem cokolwiek wiedzieć na ten temat, wszystko...
Żółw lądowy nie kanibal - mięsa nie wpieprza!

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Skorupa po żółwiu
« Odpowiedź #5 dnia: 29.08.2009, 17:30:28 pm »
Myślę, że to może wywołać u niektórych osób duże wzburzenie- ja nigdy bym czegoś takiego nie zrobiła, to się kłóci z moim podejściem do życia, zwierząt, jak na mój gust, to postawienie sobie skorupki zmarłego żółwia na półce jest brakiem szacunku do tego zwierzęcia.

W każdym razie- jestem za tym co Bartek napisał- lepiej zakończyć dyskusję, by nie zrobiło się bardzo nieprzyjemnie...
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline Nerever

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 212
  • Reputacja: 3
  • Posiadany gatunek: żółw grecki (testudo hermanni)
Odp: Skorupa po żółwiu
« Odpowiedź #6 dnia: 29.08.2009, 17:48:27 pm »
Macie rację, niepotrzebnie z czymś takim wyjechałem... Proszę o zamknięcie tematu!
Żółw lądowy nie kanibal - mięsa nie wpieprza!

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Skorupa po żółwiu
« Odpowiedź #7 dnia: 29.08.2009, 19:40:12 pm »
Nerever każdy temat jest potrzebny, nie można podchodzi do tego tak, że nie wolno o czymś mówić na forum.
Ja wyraziłem swoje zdanie, inni też mogą, ja jestem za zamknięcie i nie dyskutowaniem o tym, a myślę, że i Ty sam dojdziesz do własnych wniosków, a ten temat w jakimś stopniu był Ci potrzebny, bo każdy chce poznać zdanie innych.

Pozdrawiam.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Skorupa po żółwiu
« Odpowiedź #8 dnia: 29.08.2009, 19:45:24 pm »
Bartek i Świetlik, nikt tym pytaniem i zainteresowaniem tematem pośmiertnej skorupy nie narusza Waszego podejścia do życia. Nie musicie ani tego popierać, ani rozważać. Taki temat na pewno tu na forum jest niepotrzebny, bo tu jest wrażliwość dla życia żółwiowego, ale żyjecie pośród różnych ludzi i w takim właśnie świecie. A ludzie są doskonale okrutni i doskonale głupi.
Może chcący a może niechcący, ale oboje wykazaliście hipokryzję.
Ja zaś zapytałam Nerevera o te pogłoski i plotki, bo byłam serio zainteresowana tym z powodów socjologicznych i etnograficznych. Oczywiście, wcale nie muszę kontynuować tu tej sprawy, i zgodnie z życzeniem autora temacik można zaraz zamknąć.  :) :) :)

Offline Ishikawa

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 2
Odp: Skorupa po żółwiu
« Odpowiedź #9 dnia: 29.08.2009, 21:38:26 pm »
Coz, mnie etz sie pare osob w moim zyciu spytalo, czy jak Wafel zdechnie to czy sobie skorupke ja sie wtedy pytałam czy trzymają np. głowe swojej babci w słoiku z formalina gdzies na pólce... ;)

Offline Radis

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 4
  • Żółw Stepowy "Franklin"
Odp: Skorupa po żółwiu
« Odpowiedź #10 dnia: 29.08.2009, 21:47:03 pm »
Ja nie chciałbym nigdy oglądać pustej skorupy.
Przypominałaby mi o śmierci żółwia  :-[
A poza tym nie wyobrażam sobie żeby ktoś mnie wykopał i postawił sobie w pokoju  :'(
Cześć jestem Radek !! :-)
http://radis.posadzdrzewo.pl pomóż przyrodzie

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Skorupa po żółwiu
« Odpowiedź #11 dnia: 30.08.2009, 10:19:36 am »
No, a wiecie ile ludzi wypycha swoje futerkowce po śmierci! I potem stoją w dom jak żywe.
Gdzieś nawet, całkiem niedawno, widziałam takie odgłoszenie o kimś, kto to robi za pieniądze.

Offline sola

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 16
Odp: Skorupa po żółwiu
« Odpowiedź #12 dnia: 30.08.2009, 15:53:16 pm »
No, a wiecie ile ludzi wypycha swoje futerkowce po śmierci! I potem stoją w dom jak żywe.

Tak jest nie od dzisiaj...i zawsze będzie grupa ludzi, która zostawi wypchanego zwierzaka na pamiątkę...Zresztą niektórzy wypychają futrzaki, wykopują skorupy żółwi a inni znowu stawiają urnę z prochami na kominku.... Dla mnie osobiście jest to nienormalne i nigdy bym tak nie zrobiła, ale każdy ma swój rozum i różne podejście do takiego tematu...

Offline Nerever

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 212
  • Reputacja: 3
  • Posiadany gatunek: żółw grecki (testudo hermanni)
Odp: Skorupa po żółwiu
« Odpowiedź #13 dnia: 30.08.2009, 17:42:25 pm »
Podobnie jest z Anglikami. Oni zakopują nieraz LUDZI do swojego ogródka a potem tam... jedzą. Dla nas jest to nienormalne, jednak u nich to niejako tradycja. Podobnie jest z urnami: nie tylko w filmach widzi się urnę stojącą na kominku. W życiu jest podobnie. Stąd mój temat o skorupie po żółwiu...
Żółw lądowy nie kanibal - mięsa nie wpieprza!