Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 12:20:46 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zobaczcie jak ludzie traktują żółwie  (Przeczytany 4653 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Costa

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 7
  • 2 żółwie stepowe
Zobaczcie jak ludzie traktują żółwie
« dnia: 07.01.2012, 09:57:32 am »
Straszne warunki. Karmią pomidorami, trzymają na zimnej podłodze, już nawet nie mogę na to patrzeć.
http://www.youtube.com/watch?v=1N2uMCAEKc8&feature=related
Tragedia. Jednak sami zobaczcie
"Spójrzcie na żółwia o ogromnej skorupie! Co na swych plecach całą Ziemię niesie. Choć myśli wolno, lecz zawsze rozważnie I każdego z nas swym umysłem sięgnie."

Offline Martin

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 3
Odp: Zobaczcie jak ludzie traktują żółwie
« Odpowiedź #1 dnia: 08.01.2012, 06:42:08 am »
Costa, wyglada mi to na jakis taras czy tez balkon. Sa na plytkach ceramicznych, ktore pod wplywem promieni slonecznych sie rowniez nagrzewaja. Po za tym maja 3 lampy grzewcze jak by im tego bylo malo. Wyglada mi to raczej na taki wybieg balkonowy/letni niz na miejsce ich stalego pobytu.

Wierz mi ze moglo byc ZNACZNIE GORZEJ 8)

Offline Costa

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 7
  • 2 żółwie stepowe
Odp: Zobaczcie jak ludzie traktują żółwie
« Odpowiedź #2 dnia: 08.01.2012, 10:41:56 am »
No wiem, wiem ale karmią je pomidorami. I nawet jak te kafelki są nagrzewane to i tak nie wolno trzymać żółwi na podłodze
http://www.zolw.info/hodowla/wybieg-i-terrarium/urzadzenie-terrarium-dla-zolwia-ladowego
"Spójrzcie na żółwia o ogromnej skorupie! Co na swych plecach całą Ziemię niesie. Choć myśli wolno, lecz zawsze rozważnie I każdego z nas swym umysłem sięgnie."

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Zobaczcie jak ludzie traktują żółwie
« Odpowiedź #3 dnia: 08.01.2012, 10:45:23 am »
Racja,
rewelacyjnych warunków to one tu nie mają. Szczególnie ta pekinka chyba i pomidory nie są dobre... i jeszcze żółwik bez terrarium to już w ogóle zgroza. Ja tutaj zgadzam się z Cost-ą .     
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline Dorcia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 913
  • Reputacja: 42
Odp: Zobaczcie jak ludzie traktują żółwie
« Odpowiedź #4 dnia: 08.01.2012, 12:20:52 pm »
To prawda, warunki nie są najciekawsze. Dodatkowo nie bardzo rozumiem dlaczego niby w tym przypadku żółwie mają się nie zarażać.
Pocieszające są komentarze. Nie wiem czy pod ich wpływem, czy jakimś innym zmienione zostały warunki. Jak przejrzycie galerię tego użytkownika zobaczycie, że czasem stawało się lepiej. Niestety wygląda też na to, że do już mieszanej grupki dołączył grek i lamparty :(