Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 13:17:07 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółwie na Naszej-Klasie  (Przeczytany 30173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Żółwie na Naszej-Klasie
« Odpowiedź #15 dnia: 04.01.2009, 16:19:45 pm »
Ja myślę, że nazwa powinna brzmiec poważnie, np. hodowcy żółwii lub forum.zolw.info (zgoda Beatki i nasze logo), a dostęp do konta powinny mieć tylko osoby poważne, które szczerze będą deklarować chęć poprawy warunków bytowych swoich gadzin poprzez czynne udzielanie sie na naszym forum. Jednak przyjmować te osoby do znajomych bedzie mogła tylko osoba która założy konto, dlatego będziemy musieli ustalic pewne zasady.
TUPTUŚ

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Żółwie na Naszej-Klasie
« Odpowiedź #16 dnia: 04.01.2009, 16:23:02 pm »
Dostęp do konta? W jakim sensie? Wchodzić do panelu tego konta za pomocą hasła może każdy kto je zna, na jakimkolwiek komputerze, gdziekolwiek sie znajduje. Chyba Cię nie zrozumiałam :)
Hasło zostałoby wysłane do każdego kto byłby chętny udzielać się, z obecnych forumowiczów.
No chyba że coś źle myśle  ???

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Żółwie na Naszej-Klasie
« Odpowiedź #17 dnia: 04.01.2009, 16:25:15 pm »
Też jestem za zolw.info, lub forum.zolw.info. No i naturalnie jakiś regulamin- trzeba będzie nad tym popracować, by nasz profil wyszedł fajnie i był pożądny, by zawierał wartościowe rzeczy, w tym wszystko o naszych żółwikach.
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Żółwie na Naszej-Klasie
« Odpowiedź #18 dnia: 04.01.2009, 19:06:54 pm »
Nie wiem czy ja dobrze myślę czy Ty. No bo, żeby zostać "znajomym" naszego konta trzeba zostać zaproszonym, prawda? A zapraszać może osoba która założy konto. Chyba że ja źle myślę  ;)
TUPTUŚ

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Żółwie na Naszej-Klasie
« Odpowiedź #19 dnia: 04.01.2009, 19:48:10 pm »
Prawem trzeba ich straszyć, policją itd.

sama już nie wiem czy teraz żartuję?

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Żółwie na Naszej-Klasie
« Odpowiedź #20 dnia: 04.01.2009, 21:12:39 pm »
Agnieszko-aby zostać znajomym trzeba wysłać zaproszenie albo je dostać. Jeśli dostajesz, a nie chcesz być znajomym tego kogoś-odrzucasz zaproszenie..
Taki profil, gdyby przez nas został założony to faktycznie powinien mieć swojego administratora..ktoś kto miałby trochę czasu na to..
No i pytanie, co w ogóle na celu miałoby założenie takiego profilu??? bo moim zdaniem "otwarcie oczu" właścicielom żółwia..poprzez zachęcenie do odwiedzenia forum.zolw.info abyśmy mogli dalej wskazać co ma robić..wysyłać im zaproszenie..w komentarzach ich zwierząt robić uwagi itp..Jak wysyłałam wczoraj e-maile tym żółwiarzom, to chciałam po prosu aby posiedzieli trochę na necie, może na naszym forum i aby zobaczyli że źle robią..
Może ktoś ma inne spojrzenie na cel założenia, profil działania takiego konta??
Ale jak wytłumaczyć kilkulatkowi, że żółwia nie można wsadzać do terrarium z papugą nimfą?? Ja napisałam mu w e-mailu coś w stylu "Cześć!
Postanowiłam do Ciebie napisać!
Masz tak pięknego żółwia!
Ale niestety żółwi nie można trzymać na podłodze,..może stać mu się krzywda..

Wejdź proszę na forum http://forum.zolw.info/index.php
i poczytaj o prawidłowym żywieniu, hodowli żółwia..Polecam!!  "


Jeszcze Beata mi głowę urwie,że tak ludzi spraszam  ;)

Agnieszko, może Ty byś miała ochotę być takim administratorem?? :D

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Żółwie na Naszej-Klasie
« Odpowiedź #21 dnia: 04.01.2009, 21:17:56 pm »
Z celami się zgadzam, Karolina, ale czy nie lepiej będzie jak będzie więcej 'administratorów' ?? Wiadomo że dla jednej osoby z czasem może być za dużo roboty, a wspólnie możemy działać efektywniej :)
Po prostu zainteresowani dostaną hasło i działać będziemy tak jak napisałaś - wysyłać wiadomości, komentować zdjęcia i opisy (ale bez nerwów ;) ) tak żeby ludzie weszli tu, na forum i stronke i poczytali i zmienili co trzeba. Tylko będziemy sobie dawali znać jakim osobom wysłaliśmy wiadomość i jaką. Np w tym temacie. Możemy razem tworzyć wiadomości do ludzi i potem wysyłać i podpisywać się jakimś wspólnym podpisem grupowym ;P

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Żółwie na Naszej-Klasie
« Odpowiedź #22 dnia: 04.01.2009, 21:21:29 pm »
W sumie,to może i racja..hasło z dostępem byśmy przesłali na priv stałym forumowiczom, którzy mieliby na to ochotę :D

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Żółwie na Naszej-Klasie
« Odpowiedź #23 dnia: 04.01.2009, 21:28:17 pm »
Dokładnie, już o tym pisałam wcześniej :)
W ogóle świetny pomysł, mam nadzieje że wypali i chociaż kilku gadzinom pomożemy

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Żółwie na Naszej-Klasie
« Odpowiedź #24 dnia: 04.01.2009, 22:36:51 pm »
komentarz do jednego z linków ( http://nasza-klasa.pl/profile/1899780/gallery/2 ) który podała fantek1-Karolina

jakbym miał takiego opiekuna jak ten żółw to tez bym chciał uciec.

"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Żółwie na Naszej-Klasie
« Odpowiedź #25 dnia: 04.01.2009, 22:38:56 pm »
Hm... zdjęc sobie nie pooglądam bo nie mam konta na NK ale wyobrażam sobie cały problem. Podobnie a być może nawet gorzej jest w innych miejscach gdzie ludzie zamieszczają fotki swoich zwierząt np. w serwisach typu pupile.com.
Jeśli chodzi o żółwie to panuje u nas taki ciemnogród i znieczulica że jeszcze leta muszą chyba minąć aby coś się zmieniło. Ja dostaję czasem takie maile że mi gacie opadają, że nie wiem co mam komuś odpowiedzieć bo pisze tak jakby nie wiedział i nie chciał dowiedzieć się niczego, aż się dziwie że w ogóle pisze maila skoro trafił na stronę i nie przeczytał niczego. Chyba imupls jakiś, nic więcej... Nie chcę nikogu zniechęcać, każdemu staram się odpisać, ale czasem dosłownie wymiękam...

Wracając do pomysłu z specjalnym kontem na NK, to wprawdzie nie wiem jak u nich z regulaminem, ale serwis ten z zasady ma na celu tworzenie grup ludzi według przynależności do określonej szkoły, klasy, grupy na studiach itp. więc zakładanie grupy zółwiowej chyba nie będzie zgodne nie tyle nawet z regulaminem co z samą koncepcją serwisu. Z kolei założenie takiego serwisu pod szyldem innego serwisu też jest manewrem, który może nie być przychylnie odebrany. Nie wiem czy oni tam coś takiego moderują, może nie bo serwis jest za duży ale samej mi się wydaje że dość dziwna by nam hybryda powstała. Co do linkowania do tego forum czy strony głównej nie ma nic przeciwko. Ludzie swobodnie podają w sieci różne linki, taka jest poniekąd cała idea Internetu, a im więcej linków tym strona popularniejsza.

Karolino, cudzych fotek nie zamieszczaj proszę, bez ich zgody autora nie można tego robić.  
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Żółwie na Naszej-Klasie
« Odpowiedź #26 dnia: 04.01.2009, 22:41:53 pm »
Karolino, cudzych fotek nie zamieszczaj proszę, bez ich zgody autora nie można tego robić.  

ok ;)

Offline Sarcia:*

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
Odp: Żółwie na Naszej-Klasie
« Odpowiedź #27 dnia: 05.01.2009, 14:56:16 pm »
A czy nie moglaby byc nazwa cos w stylu:
,,Milosnicy zolwi" albo ,,Wszyscy, ktorzy kochaja zolwie".  ;D
Oczywiscie, to tylko propopzycje ;)
Sara i Karolek:)

Offline Grzesiek

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 4
  • Żółw Grecki
Odp: Żółwie na Naszej-Klasie
« Odpowiedź #28 dnia: 05.01.2009, 18:45:31 pm »
Moim zdaniem pomysł świetny.
Zawsze należy próbować uświadamiać ludzi.
Chociaż oczami wyobraźni widzę masę użytkowników zasypujących nas uwagami typu "Było tak zawsze i jest dobrze" albo "On już się do tego przyzwyczaił"
Ale gratulacje dla pomysłu!

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Żółwie na Naszej-Klasie
« Odpowiedź #29 dnia: 05.01.2009, 19:49:09 pm »
Heh..ale chyba są już takie profile..znalazłam jeden..Właścicielka ma na profilu cały opis mitów na temat zwierząt i opis jak jej żółwie trafiły do niej..a zdjęcia..zdjęcia mnie rozwaliły-są tak piękne zdjęcia..zobaczcie profil: http://nasza-klasa.pl/profile/20619530
i fotogalerie...http://nasza-klasa.pl/profile/20619530/gallery
Żółwiki są niesamowite  :D