Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 02:01:37 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Brak ruchu i apetytu oraz chowanie się [wydzielony]  (Przeczytany 4122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misio4037

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Brak ruchu i apetytu oraz chowanie się [wydzielony]
« dnia: 05.02.2008, 14:55:38 pm »
witam.mam pytanie. nie bardzo wiem co sie dzieje z moim żółwiem?? dzisiaj po powrocie do domu zauważylam że żółw jest w całości schowany w skorupce. ma wystawione jedynie przednie łapki. dodam żemamgo od piątku od tego czasu nic nie chce jeśc. zaryzykowałam nawet i dałam mu kawałek salaty żeby sprawdzić czy ją bedzie chciał zjeść i nic. nawet jej nie ruszył. co mam  zrobić? prosze o szybką odpowiedz

Offline bela

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: -1
Brak ruchu i apetytu oraz chowanie się [wydzielony]
« Odpowiedź #1 dnia: 05.02.2008, 16:22:59 pm »
do weterynarza pedz. jesli jest calusienki schowany to nie dobrze. albo moze jezcze prbuj wczesniej go "wykapac"- budzac go  i pojac ten sposob,  i daj mu jesc..potem jesli nic sie nie zmieni nie bedzie chcial jesc to radze odwiedzic doktora..

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Brak ruchu i apetytu oraz chowanie się [wydzielony]
« Odpowiedź #2 dnia: 05.02.2008, 16:57:28 pm »
No sprawa wygląda poważnie.

Czy jak go dotkniesz w łapkę to reaguje, bo jeśli tak to nie jest źle może po prostu zasną bez przygotowania i trzeba go wybudzić. Co dawałeś mu ostatnio do jedzenia, kto ostatnio miał z nim kontakt i opisz co się wogóle z nim działo.
Jeśli po kąpieli i właczeniu lamp w terrarium dalej będzie spał to jednak będzie potrzebny weterynarz, tylko uważaj, musi być dobry i sprawdzaj co mu daje i co zaleca bo niektórzy kompletnie się nie znają.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Brak ruchu i apetytu oraz chowanie się [wydzielony]
« Odpowiedź #3 dnia: 05.02.2008, 19:45:52 pm »
Witaj

No właśnie, czy żółw reaguje na dotyk?

Co do tych dźwięków, to owszem żółwie wydają takie ciche "syknięcie" w momencie nagłego wypuszczania powietrza z płuc, np. gdy się przestraszą. Żółwie nie mają przepony, tłoczą powietrze pomagając sobie przednimi łapkami.

Opisz dokładnie warunki w jakich trzymasz żółwia. Poczytaj artykuły na stronie i przejrzyj forum.
Jeśli problem jest przejściowy i tak warto wybrać się na profilaktyczną wizytę u dobrego weterynarza.

Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Brak ruchu i apetytu oraz chowanie się [wydzielony]
« Odpowiedź #4 dnia: 07.02.2008, 09:26:17 am »
1. Skoro jest u ciebie od niedawna to może być stres. Pamietamy żółwicę Nulusa, ktora była osowiala przez długi czas aż wkońcu wszystko wrócilo do normy.

2. Pamietajmy, że żółwiki zasypiają w różnych dziwnych pozycjach, np. mój Tusiek często chowa się do skorupy i wywala tylne bądź właśnie przednie nóżki.

3.
Żółwie nie mają przepony, tłoczą powietrze pomagając sobie przednimi łapkami.
To może jest przeziębiony.
TUPTUŚ