Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 12:45:46 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Chory żółwik POMOCY  (Przeczytany 18842 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Chory żółwik POMOCY
« Odpowiedź #30 dnia: 29.08.2011, 08:00:37 am »
Czesc jak tam Twoj zolwik ? Znikly odbarwienia?
Bo mam pytanie, u mnie tez pojawil sie ten problem. Zolwik ma na  spodzie skrupy bialy nalot ktory moge zdrapac palcem. Masz jakis sposob na to ? Bo nie mam pomyslow jak go leczyc ( a moze to nie choroba?) prosze daj znac.
Nic dziwnego, że nie masz pomysłów- wszak weterynarzem nie jesteś. Proponuję ruszyć się do specjalisty a nie wymyślać metody leczenia.
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline dyme

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Chory żółwik POMOCY
« Odpowiedź #31 dnia: 29.08.2011, 23:40:12 pm »
Nawet nie chce mi sie Twojego wpisu komentowac.
To po  co jest dzial -Choroby- moze od razu wpisac w pierwszym poscie choroby = weterynarz i zamknac temat.
Oczywiscie ,ze jak sie mu pogorszy to zawitam u waterynarza ...z kat sie tacy ludzie biora...no chyba ze posty nabijasz  to przepraszam...

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Chory żółwik POMOCY
« Odpowiedź #32 dnia: 30.08.2011, 09:21:16 am »
Jednak skomentowałeś/aś.  ;) Jeśli żółw ma jakiś nalot, który można zdrapać, i wygląda to źle- nie ma sensu pytać na forum i czekać na cudowne uzdrowienie. Nalot sam nie zniknie, warto iść do weterynarza. :)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Skorupa

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: 6
Odp: Chory żółwik POMOCY
« Odpowiedź #33 dnia: 31.08.2011, 12:47:57 pm »
Dyme ale chyba sam się domyślasz, że taki nalot jest niepokojący. Żółwie zdrowe nie miewają takiego nalotu...Jeśli możesz to pokaż nam zdjęcia. Ja się obawiam, że to może być jakaś forma pleśni... A z tym już przelewek nie ma tylko TRZEBA iść do weterynarza póki żółwik żyje...