Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 20:54:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Czy mój żółw jest w agonii... Leci mu krew z noska i buźki. POMOCY!!!  (Przeczytany 30216 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karola

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Mój żółw od dłuższego czasu nic nie chciał jeść - 1,5mca. Ciągle spał. Budziliśmy go i dawaliśmy sałatę ale nie miał apetytu. Od tygodnia dawaliśmy mu do otwartego dziubka sałatę, arbuza i kawałki banana - to, co najbardziej lubi. Sam nie chciał jeść, więc mu dawkowaliśmy. Był b.słaby ale zrobił kupkę. Po kilku dniach dostał kawałek arbuza do dziubka ale nie chciał jeść. Wczoraj troche wymiotował a dzisiaj od 3 h wymiotuje krwią (chyba) z noska i buzi, a przed chwilą z ogonka poleciała krew. Dzisiaj 1 maja wszystkie przych.weterynaryjne pozamykane. Proszę o pomoc... Co mu dolega? czy to już koniec? ciałko ma wątłe. Pomóżcie dobrzy ludzie ...

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
To co napisałaś czyli banany, sałata, arbuz to jest jedzenie dla ludzi.
Nie jestem weterynarzem, nie widziałem żółwia, ale możliwe, że padły mu nerki, albo mocne zatrucie bakteryjne.
Nie wiem jak objawia się Herpes, ale możliwe, ż eto i to.

TU poradzi tylko wet i to bardzo dobry.

Cytuj
Pasożyty żołądkowo-jelitowe (tasiemce, glisty, owsiki):
OBJAWY: brak łaknienia, spadek masy ciała, osłabienie zwierzęcia, możliwość występowania obstrukcji na przemian z biegunkami
LECZENIE: KONSULTACJA Z WETERYNARZEM, częsta wymiana podłoża w trakcie leczenia, dezynfekcja całego terrarium po skończonej kuracji


Tu masz spis weterynarzy może uda Ci się dodzwonić.

http://forum.zolw.info/index.php/topic,66.0.html

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Bardzo mi smutno z powodu choroby żółwia.  Podane objawy są zbyt poważne żebyśmy mogli pomóc.
Jak najszybciej dzwoń do podanych weterynarzy!!! koniecznie! Zresztą mam nadzieję, że już zadzwoniłaś. I pisz nam co będzie się działo. Trzymamy kciuki, bądź dzielna.
TUPTUŚ

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Karola napisz coś, bo ja cały czas myslę o Was!
Byliście u weta dzisiaj albo dzwoniliście?
Żółw po krwawieniacj i wymiotach i nieprzyjmowaniu pokarmu napewno jest odwodniony, koniecznie wykap go ok.20 - 25 minut w letniej wodzie.
TUPTUŚ

Offline Martyna93

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
Karola skontaktowała się juz z dr Malutą, także napewno podejmowane sa odpowiednie działania. Dałam tez jej namiary na najlepszych żółwiowych wetów i poradziłam, żeby sie do któregoś z nich wybrała. Miejmy nadzieje, ze szczęśliwie się to zakonczy.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
To dobrze, oby wet pomógł. Z tego co napisała Karola, że ciałko wątłe i wogóle to się bardzo zmartwiłam bo nie brzmi to dobrze! Miejmy nadzieję, że żółw jest słaby bo jest poprostu wycieńczony po utracie krwi i wody, a ewentualną chorobę bedzie się dało leczyć.
TUPTUŚ

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
No pozostaje nam tylko czekać.

Offline raab70

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 9
  • Warszawianka
Najgorsze jest właśnie to ,że u żółwi, zewnętrzne objawy choroby zrozumiałe dla człowieka, potrafią pojawić się tak późno. Zrób co możesz. Powodzenia.
Nie ma głupich pytań , są tylko głupie odpowiedzi...

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Karola nic nie pisze, ciekawe jak się czuje żółw i czy byli u weta.
TUPTUŚ

Offline Paweł

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 0
Trzeba trzymać kciuki i być dobrej myśli :-\
Pozdrawiam Paweł

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Czy mój żółw jest w agonii... Leci mu krew z noska i buźki. POMOCY!!!
« Odpowiedź #10 dnia: 05.05.2008, 10:32:16 am »
Faktycznie to bardzo poważny stan, być może agonia. Z żółwiem już dawno było niedobrze (przedłużający się brak apetytu) ale brak rozpoznania sytuacji i leczenia doprowadził do stanu krytycznego.
Ciężko ocenić czy to zatrucie, infekcja czy efekt choroby przewlekłej. Dobrze że skontaktowałaś się z dr Malutą. Daj znać jaka jest diagnoza i co dalej z żółwikiem... 
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline karola

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Czy mój żółw jest w agonii... Leci mu krew z noska i buźki. POMOCY!!!
« Odpowiedź #11 dnia: 05.05.2008, 12:17:21 pm »
Witajcie Dobrzy Ludzie!

Niestety żółwik "bubu" następnego dnia, po mojej interwencji na forum – 2 maja, zdechł. Nie zdążyliśmy nawet skontaktować się z weterynarzem. Dobrze, że nie męczył się biedaczek długo - 1, 5 dnia.
Dla wszystkich do wiadomości, którzy chcieliby nazwać mnie wyrodną opiekunką - w zastępstwie za brata, który jest na wyjeździe opiekowałam się gadzinką miesiąc czasu. Może faktycznie nie zauważyliśmy od razu objawów senności i utraty apetytu, ale czytałam na innym forum o wirusie herpes (wirus opryszczki żółwiowej), który atakuje najczęściej żółwie stepowe. Jest śmiertelny -  u pewnego chłopaka "wybił" całą rodzinkę, i nawet antybiotyki w początkowym stadium nie pomogły. Jego objawy charakteryzowały się początkowo - sennością żółwią i utratą apetytu, a w późniejszym stadium - krwawymi wybroczynami z buźki i noska. Żółwie duszą się - nasz podnosił główkę. Najgorsza była agonia - mocno to przeżyłam. Nie życzę nikomu! A następnego dnia - zdechł o 11.00 był bardzo spokojny i pięknie wyglądał. Nie zamierzam w przyszłości mieć żadnych zwierząt. Pozdrawiam - Karola.


Offline Paweł

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 0
Odp: Czy mój żółw jest w agonii... Leci mu krew z noska i buźki. POMOCY!!!
« Odpowiedź #12 dnia: 05.05.2008, 12:41:30 pm »
Niestety żółwik "bubu" następnego dnia, po mojej interwencji na forum – 2 maja, zdechł.
Przekre :'(
Nie zamierzam w przyszłości mieć żadnych zwierząt.
Może w przyszłości zmienisz zdanie. Nie zrażaj się.
Pozdrawiam Paweł

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Czy mój żółw jest w agonii... Leci mu krew z noska i buźki. POMOCY!!!
« Odpowiedź #13 dnia: 05.05.2008, 12:52:27 pm »
Karola, bardzo mi przykro!  :'( trzymaj się, i nie zrażaj się do zwierząt.
TUPTUŚ

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Czy mój żółw jest w agonii... Leci mu krew z noska i buźki. POMOCY!!!
« Odpowiedź #14 dnia: 05.05.2008, 13:10:17 pm »
Nie wiedziałem jak się Herpes objawia, ale całkiem prawdopodobne, że to właśnie był on.

Przykre, trzymaj się jakoś.