Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 18:28:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Dziwne zachowanie Pazurka...  (Przeczytany 4727 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anuszka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 1
  • Pazurek :D
Dziwne zachowanie Pazurka...
« dnia: 23.07.2010, 18:27:17 pm »
witam serdecznie. Mam do Was pytanie, poniewaz niepokoi mnie zachowanie Pazurka. Ogolnie jest bardzo ruchliwy, ladnie je, kapie go regularnie, mocz i kal wyglada prawidlowo, ale... Zawsze, gdy wykonuje przy nim wszelkie zabiegi pielegnacyjne, jest bardzo zadowolony, tylko zblizam sie do terra, od razu sie ozywia i biegnie do miejsca, gdzie odsuwam szybe. A od 3 dni, gdy biore go na rece, zeby np wstawic do kapieli, ogolnie-biore na rece, lub zblizam swoja twarz do niego to on otwiera bardzo szeroko dziobek, tak jak przy ziewaniu. Ale wyglada to tak jakby sie bal i syczal na mnie ??? Nigdy w zyciu sie tak nie zachowywal, gdy bralam go na rece byl bardzo spokojny, przygladal mi sie z zainteresowaniem a teraz?... Pomyslalam, ze moze to cos z plucami i moze ciezko mu sie oddycha, ale on sie zachowuje tak tylko, gdy wyjmuje go z terra. Domyslam, sie, ze moze chodzi o to, ze to dla niego stres, no ale nie reagowal tak przez 20 lat, dopiero teraz... Moj zolw mnie atakuje?! :'(
Macie jakies pomysly? Powinnam sie niepokoic? Przepraszam, jesli moj watek wyda sie komus blahy, no ale ja sie martwie :'(

Offline anuszka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 1
  • Pazurek :D
Odp: Dziwne zachowanie Pazurka...
« Odpowiedź #1 dnia: 26.07.2010, 12:16:59 pm »
nikt nie ma pomyslu?..

prosze, doradzcie cos bo sie martwie ???

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Dziwne zachowanie Pazurka...
« Odpowiedź #2 dnia: 26.07.2010, 12:47:08 pm »
Jak dla nie powodów do obaw nie ma... ;D Myślę, że on Cię po prostu odstrasza. Nie podnoś go za blisko do twarzy, bo może np. ugryźć Cię w nos...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline anuszka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 1
  • Pazurek :D
Odp: Dziwne zachowanie Pazurka...
« Odpowiedź #3 dnia: 26.07.2010, 13:20:27 pm »
no nie ::)

no ale lepsze to niz jakas powazniejsza choroba. Chociaz nie ukrywam, ze dziwi mnie to zachowanie, poniewaz zawsze wydawalo mi sie, ze Pazurka nie stresuja jakiekolwiek przy nim zabiegi. A gdy zblizam sie do terra, to malo z niego nie wyskoczy ;)

Moja kolezanka wymyslila, ze moze to przez to, ze biore gadzine na rece po tym, jak wypalilam papierosa i ze moze on sie na ten zapach zlosci (latami nie palilam i ostatnio znowu mi sie zdarza) wiec moze cos w tym jest?..

Postaram sie jak najmniej go stresowac. Dziekuje ankan za odp, bardzo dziekuje!


Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Dziwne zachowanie Pazurka...
« Odpowiedź #4 dnia: 26.07.2010, 13:28:27 pm »
Żółwie, zresztą jak i inne zwierzęta, dymu z papierosów bardzo nie lubią. Może rzeczywiście czuje inny zapach niż ten do którego był przyzwyczajony. Spróbuj umyć ręce jak palisz i dopiero wziąć żółwia. Może też być tak - że Pazurek miał wcześniej gorsze warunki bytowe i był taki jakby bardziej "przytłumiony", teraz mu się poprawiły, jego aktywność wzrosła - można powiedzieć, że hmmm...dojrzał w pewnym sensie - i jego zachowanie się zmieniło na bardziej agresywne i terytorialne. Możesz też zacząć obserwować, ze szuka samiczki, albo "napastuje" w terra kamienie..:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline anuszka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 1
  • Pazurek :D
Odp: Dziwne zachowanie Pazurka...
« Odpowiedź #5 dnia: 26.07.2010, 14:02:27 pm »
mysle, ze mozesz miec duzo racji co do jego zachowania. od kiedy ma odpowiednie oswietlenie i temperature, zrobil sie z niego istny bojownik. Musialam zmienic uklad terra i jego wyposazenia, zeby mogl sobie bardziej szarzowac a zeby wyposazenie nie ucierpialo ;) teraz non stop sie wspina, spada, przewraca a wczesniej prawie cale dnie przesypial. Kamieni nie napastuje, ale gdy wyjmuje go na moment z terra i niose miske z woda do kapieli a on sobie siedzi chwilke na panelach, to tak jakby z zaciekawieniem sie tym panelom przygladal. Bo one sa takie z "faktura" i troche skorupe zolwia przypominaja, on sie tak strasznie im przyglada i az na lapkach sie podnosi ;)

No nie pozostaje mi nic innego jak przyzwyczic sie do mojego "nowego" zolwika-agresora ;D

Offline anuszka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 1
  • Pazurek :D
Odp: Dziwne zachowanie Pazurka...
« Odpowiedź #6 dnia: 09.08.2010, 14:21:11 pm »
nie no, co za akcje Pazurzastego odchodza ostatnie dni, to przechodzi ludzkie pojecie :-X

Wyjme go na moment z terra, ide nalac wody do miski, wracam a on na mnie! Ja w jeden kat pokoju a on za mna. I tak sie ganiamy ::) A najlepsze jest to, ze jak mu zwialam na lozko to stanal pod nim i probowal sie wspinac, bo widzial, ze na niego patrze. No i jak go sobie na sekunde polozylam na lozku to ten jazda w moja strone! I to zeby sie przymilac chcial, o nie nie nie, on znowu z tym swoim rozwartym dziobem na mnie ??? Gdzie sie nie odsune to on na mnie. Nawet dalam go 2 metry od siebie i odwrocilam, bo bylam ciekawa, czy pojdzie w druga strone. A gdzie tam! Dupka w tyl zwrot i z terrorem na swoja pania ???

Ja Wam mowie, czuje sie normalnie atakowana przez wlasnego zolwia :P
A tak sobie pomyslalam, moze ona mnie podrywa :P?

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Dziwne zachowanie Pazurka...
« Odpowiedź #7 dnia: 09.08.2010, 15:53:16 pm »
Można tak powiedzieć... ;D
Pazurek poczuł się panem terytorium i szuka samiczki... ;D Z braku-laku atakuje co ma "pod ręką", czy "pod łapą" raczej... ;D
Jakaś panna by mu się na wakacje przydała...  :P
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline anuszka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 1
  • Pazurek :D
Odp: Dziwne zachowanie Pazurka...
« Odpowiedź #8 dnia: 09.08.2010, 21:17:05 pm »
 :D

No niestety, nawet, gdybym bardzo chciala mu pomoc, to nie mam nikogo znajomego z zolwiem, tym bardziej z samiczka zolwia :(
A mojemu Pazurkowi to bym nieba (samiczki ;)) przychylila, no ale niestety, ma do uzywania tylko mnie ;)
Nawet nikomu nie bede proponowac mojego napalenca na schadzki, bo jest niezimowany, wiec potomstwa nie bedzie...

Ale mowie serio, jestem zszokowana jego zachowaniem :o Nie myslalam, ze taka bestia w nim drzemie ;D

Offline Gallad

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 211
  • Reputacja: 9
  • 1 x Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
Odp: Dziwne zachowanie Pazurka...
« Odpowiedź #9 dnia: 09.08.2010, 21:58:48 pm »
A może on jest opętany przez demona ;D? Wezwij egzorcystę ;)