Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 23:10:52 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Jak pomóc Patrycji?  (Przeczytany 13443 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Jak pomóc Patrycji?
« Odpowiedź #15 dnia: 06.06.2013, 19:43:28 pm »
Tomaszu, może zajrzyj i do mnie i proszę coś doradź  :)
http://forum.zolw.info/zolwie-lamparcie/zolw-lamparci-5299/135/

Offline frogi

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Odp: Jak pomóc Patrycji?
« Odpowiedź #16 dnia: 07.06.2013, 10:40:31 am »
Diekuje bardzo za Wasze opinie i rady.

Tomaszu, dobry pomysl. Jutro pobuszuje po B&Q moze cos upoluje. Wlasnie mialam dylemat jak podniesc scianki tego wybiegu i zamontowac lampy. Ale juz cos nam swita.

Rzeczywiscie to bedzie chyba najlepsze rowiazanie, przeniesc Turtusie na stale na wybieg tylko troszke go przerobic.
Wczoraj bardzo dzielnie z nami walczyla podczas karmienia. Ehhh uparta jest ale i co dobre, bardzo silna, mimo wszystko.

Pozdrawiam i dzieki raz jeszcze

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Jak pomóc Patrycji?
« Odpowiedź #17 dnia: 08.06.2013, 11:56:46 am »
Też bym była za opcją przerobienia tego wybiegu bo w terro nie dość, że ma mało miejsca to jeszcze na pewno jest za sucho - jak są tylko drewienka i kamienie.
A na wybiegu te rośliny zraszasz? podlewasz?
Basen daj koniecznie - żeby żółw nie wywracał go do góry nogami to najlepiej kupić ceramiczną podstawkę pod kwiaty - jest stabilna. A to że do niego wchodzi, nanosi tam ziemi i wodę wychlapie to zupełnie normalna sprawa. Przy okazji na pewno od czasu do czasu się napije, bo greckie żółwie akurat wodę piją.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline frogi

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Odp: Jak pomóc Patrycji?
« Odpowiedź #18 dnia: 11.06.2013, 16:35:09 pm »
Update stanu Patrycji.

W piatek odmowila przyjmowania jakichkolwiek lekarstw. Zaparla sie tak, ze przez 15 min chyba walczylysmy i dzioba otworzyc nie chciala. Poddalam sie. Po konsultacji z lekarzem odstawilam leki i dalam jej spokoj.
A mimo to bardzo sie jej polepszylo samopoczucie. PRzez caly weekend buszowala niesamowicie na wybiegu balkonowym... biegala, kopala, wspinala sie gdzie sie da. No zupelnie nie ten sam zolw. Zaczela tez pomalutku skubac jedzonko.

Wczoraj i dzis wybieg przenioslam do domu tylko zamontowalam lampe grzewcza (wlasnie kombinuje jak zamontowac ta druga UVA UVB). Nadal szaleje na wybiegu i ani mysli isc spac.

Dzis mloda miala wizyte kontrolna u lekarza. Lekarka dala jej jakies 2 zastrzyki z antybiotykmi i "nakarmila" porcja blonnika. Efekt juz jest bo wreszcie po dluuugim czasie zrobila kupke. W poniedzialek mam wyslac probke do labolatorium.

Generalnie lekarka okreslila ze Patrycja wyglada bardzo dobrze, ze jest ogromna poprawa ale dala jej te leki zeby na pewno juz sie pozbyc resztek infekcji ukladu oddechowego. Wierze ze wie co robi.
Na wadze przybrala 7g przez ten tydzien rekonwalestencji. No to dobrze ze ubytku nie bylo ;)

Dziekuje wszystkim za rady. naprawde byly bardzo pomocne!
Mam nadzieje ze jednak Patrycja wyjdzie na prosta i bede mogla pisac o milszych rzeczach na innych watkach zamiast to  chorobach  ;)

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Jak pomóc Patrycji?
« Odpowiedź #19 dnia: 11.06.2013, 18:17:06 pm »
Bardzo sie ciesze,ze w koncu nastala poprawa.Moze ona byla juz przeciazona tymi lekami?wstaw koniecznie zdjecia.Pozdrawiam
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline aksanaa

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 1
Odp: Jak pomóc Patrycji?
« Odpowiedź #20 dnia: 12.06.2013, 14:10:26 pm »
Hej frogi, też mieszkamy w Irlandii i też mieliśmy takie same objawy jak Twoja Patrycja. Nasza żółwica, miała jak sie okazało pleśniawki, dostała w sumie 8 zastrzyków, doustny antybiotyk, leki przeciwbólowe i tzw. critical care, czyli mieszanke dla żółwi z dziennego zapotrzebowania na jedzenie, bo niestety jeść nie chciała w ogóle. Dzisiaj mieliśmy mieć następną wizyte, niestety Gapcio odszedł od nas w niedziele po południu. Nie udało nam się jej uratować... Mam nadzieje, ze Patrycja szybko dojdzie do pełnego zdrowia  :) Pozdrawiam  :)

Offline frogi

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Odp: Jak pomóc Patrycji?
« Odpowiedź #21 dnia: 07.07.2013, 18:34:20 pm »
Witam was ponownie :-)

Nasza Patrycja (turtka) zdrowa poki co. Wyniki badan stolca czyste. Bardzo mnie to zaskoczylo go tu upatrywalam przyczyn choroby najbardziej, ale to dobra wiadomosc wiec sie cieszymy:-)
W ogole jest bardzo zwawa ostatnio i wcina prawie wszystko co jej sie  da.
Mam tylko jeden problem I tu pytanie do Was. Mam jedna lampe grzewcza punktowa 45watt a UV to rapti-glo 10.0. Ale to taka tuba I jakos nie mam pomyslu jaj ja zamontowac na stale. Co przenosze Turtle na balkon to sie musze meczyc z ta lampa.
Ale widze ze sa tez te  lampy takie okragle I mozna zamontowac do oprawki na klipsie.
Mozecie mi poradzic DOKLADNIE ktora kupic do wybiegu Patrycji? Ladnie prosze :-)

Z gory dziekuje :-)

PS. Czytalam dzial o lampach ale nice znalazlam dokladnej wskazowki ktora najlepsza DLA mojej greczynki.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Jak pomóc Patrycji?
« Odpowiedź #22 dnia: 08.07.2013, 10:01:27 am »
Dobrze, że się Patrycji poprawiło z apetytem..:)

Tuba potrzebuje oprawy, którą można zamontować do ściany lub "sufitu" terrarium. Można też zamiast niej kupić ReptiGlo 10,0 UVB kompakt 13 lub 26 Wat - wtedy to wkręcisz do zwykłej lampki typu klips.
A jeśli dajesz żółwia na balkon, na słońce to lapma UVB mu niepotrzebna.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline frogi

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Odp: Jak pomóc Patrycji?
« Odpowiedź #23 dnia: 08.07.2013, 11:07:08 am »
Ankan dziekuje bardzo. Tak, wiem ze montuje sie tube w oprawke ale poniewaz my zmienilismy vivarium na "szufladowy" wybieg, trudno zamontowac tube go nie ma do czego.

Wlasnie chce taka normalna zarowke. OK. 10.0 a 13 watt czy 26watt? Ma to jakies znaczenie? Gwint tu I tu jest chyba taki sam.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Jak pomóc Patrycji?
« Odpowiedź #24 dnia: 08.07.2013, 11:14:40 am »
Gwint jest taki sam. Jak masz powiedzmy terro ok. 120x50-60 cm to wystarczy Ci 13 wat, do większego lepiej wziąść tą mocniejszą - 26 Wat.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline frogi

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Odp: Jak pomóc Patrycji?
« Odpowiedź #25 dnia: 08.07.2013, 12:06:49 pm »
Ehh ja zawsze taka w goracej wodzie kapana :( Pospieszylam sie i zamowilam juz 26watt. A terro 100x70. Za mocna mowisz?
To moze uda mi side jeszcze zamienic na ta slabsza.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Jak pomóc Patrycji?
« Odpowiedź #26 dnia: 08.07.2013, 12:43:23 pm »
Może zostać mocniejsza, jak się nie uda zamienić. Żółwiowi nie zaszkodzi, bo prostu do mniejszego terro wystarczy słabsza, to po co więcej kasy na prąd wydawać.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline frogi

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Odp: Jak pomóc Patrycji?
« Odpowiedź #27 dnia: 08.07.2013, 14:16:50 pm »
Aha  :D
Ankan, strasznie ci dziekuje  :-*
Juz pisalam do sprzedawcy zeby podmienil jesli sie da. Ale mine uspokoilas go balam sie ze moze skorupke za bardzo opalic  ;)