Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 04:59:23 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Niepokojące objawy  (Przeczytany 26387 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Niepokojące objawy
« Odpowiedź #45 dnia: 03.11.2008, 18:00:03 pm »
Jeżeli narząd o nazwie nerki sprawuje taką samą funkcję u żółwia jak u człowieka to:
Jak ma niewydolność to jest problem, ale to można leczyć....ale się tego nie wyleczy :(
Jeżeli ma niefunkcjonujące nerki to zdechnie tak czy inaczej bo organizm ulegnie zatruciu przez mocznki i zbyt wysoki poziom kreatyniny.

Dlatego też tak jak wcześniej zostało napisane badania krwi obowiązkowo, czyli m.in. mocznik, kinaza kreatyny, potas, sód, kwasy moczowe, alt, ap, ast (takie badania m.in ja robiłem u jednej z moich samic) Proponuję kontakt z Karolem Chłopeckim bo uważam że jest on znakomitym weterynarzem i najważniejsze że zna się na żółwiach.
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline Ines

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 2
Odp: Niepokojące objawy
« Odpowiedź #46 dnia: 03.11.2008, 20:05:59 pm »
Raczej żółw nie ma już nerek

Co to znaczy?! Czy w takim razie w ogóle można go jeszcze uratować?  :(

To jest taki przyjęty skrót myślowy, autorka miała na myśli tak zniszczone fatalną dietą nerki, że przestały pełnić swoją funkcję. I wszystko co się z tym wiąże - post wyżej.

Szkoda że ograniczyłaś się wtedy tylko do tego jednego telefonu do weta :( Mam nadzieję że teraz postarasz się to nadrobić.

Offline Ewa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 1
Odp: Niepokojące objawy
« Odpowiedź #47 dnia: 04.11.2008, 16:23:12 pm »
Wszystko zalezy od wynikow badan!!! Trzeba pobrac krew i wtedy ocenic stan zolwia. Bez tego nikt nie jest w stanie Ci powiedziec czy da sie zolwia uratowac. Telefonicznie tez go nie wyleczysz. Bez dokladnego badania nie da sie postawic diagnozy a bez diagnozy nie ma leczenia.
Swoja droga uwielbiam telefony pt. zwierzatko ma takie to a takie objawy, co ja mu moge podaaaaac?

Czasami zaluje ze nie zostalam np. fryzjerem...

Offline naftikj

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
Odp: Niepokojące objawy
« Odpowiedź #48 dnia: 04.11.2008, 19:09:16 pm »
Szkoda że ograniczyłaś się wtedy tylko do tego jednego telefonu do weta :( Mam nadzieję że teraz postarasz się to nadrobić.

Tylko nie wiem co Twoim zdaniem te telefony by zmieniły, bo - po pierwsze - była to długa rozmowa i myśle, że zostało powiedziane wszystko, co można było powiedzieć i po drugie - przez telefon tak, czy inaczej się go nie wyleczy.

Ale chyba trafiłam w końcu na weta, który - jeśli nawet nie jest specjalistą od żółwi - wie co robi i podchodzi do tego poważnie. Bo poprzedni to... bez komentarza.

Wiem, że żółw jest w ciężkim stanie, ale postaram się zrobić wszystko co będę mogla, żeby mu pomóc.

Offline Viktoria

  • Moderator
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • *
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Niepokojące objawy
« Odpowiedź #49 dnia: 04.11.2008, 19:22:46 pm »
Tyle, że pierwszy lepszy wet Ci nie pomoże. Musisz zgłosić się do specjalisty. Może i ta osoba podchodzi do zawodu poważnie, ale jeżeli nie zrobiła specjalizacji w gadach, to naprawde niewiele może zdziałać w tym przypadku. Sam/-a widzisz że sytuacja żółwia jest ciężka.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Niepokojące objawy
« Odpowiedź #50 dnia: 04.11.2008, 22:05:52 pm »
Trzymam kciuki za żółwika. Mam nadzieję że tak jest jak piszesz, że wet wie co robi. Ja nie twierdzę nigdy że nie ma dobrych wetów poza tymi z listy - może są ale po prostu o nich nie wiemy, a czasem zamiast eksperymentów lepiej iść do kogoś sprawdzonego.
Daj znać co u żółwika i jak przebiega leczenie
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU