Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 22:47:41 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Czy mój żółw ma piramidy?  (Przeczytany 13633 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miau2

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Czy mój żółw ma piramidy?
« Odpowiedź #15 dnia: 03.01.2009, 13:57:13 pm »
postaram sie mu zmienic diete wybralam sie i znalazlam lakies koniczynki imeczyki :) to juz chyba pierwszy krok do dobrej hodowli zolwika

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Czy mój żółw ma piramidy?
« Odpowiedź #16 dnia: 03.01.2009, 14:17:58 pm »
miau2 jeżeli rzeczywiście mieszkasz w Grecji, to mógłbyś/mogłabyś zrobić całkiem fajny foto-artykuł dotyczący warunków w jakich żyją testudo marginata. To nie jest propozycja dzielenia się tym na forum, tylko zachęta dla Twojego poszerzenia wiedzy, bo jak widzę to mizernie z nią u Ciebie. Czy naprawdę tak trudno wyjechać nawet rowerem pare kilometrów za miasto żeby zrobić zdjęcia/poobserwować naturalne środowisko tych żółwi? W to nie wierzę. Gdzieś na jakiejś stronce www widziałem nawet fotki t.h.boettgeri niemal w centrum miasta, w obrębie którego rozciągały się niewysokie wzniesienia z zaroślami, w których te żółwie można znaleźć.
Jeżeli naprawdę mieszkasz w Grecji to masz tam wszystko co potrzeba dla żółwia. Oryginalną ziemię (a nie np. do kwiatów), skałki wapienne, kamienie, roślinność a najważniejsze- cykl dobowy i roczny. Nic tylko się cieszyć.

Na Twoim miejscu każdy wolny czas poświęcał bym na to aby obserwować zachowania tych żółw w naturze.
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline Viktoria

  • Moderator
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • *
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Czy mój żółw ma piramidy?
« Odpowiedź #17 dnia: 03.01.2009, 14:37:58 pm »
Na Twoim miejscu każdy wolny czas poświęcał bym na to aby obserwować zachowania tych żółw w naturze.

I ja również, jeśli Cię to interesuje to masz niesamowite szczęscie, nie jeden wiele by oddał żeby móc być na Twoim miejscu :)
Dobrze że postanowiłaś zmienić diete, tak jak filipp mówi, wsiadasz na rower i w godzinke masz zapas na cały następny tydzień, w lodówce się utrzyma. Możesz też za radą Malwy wysiać sobie w domu różne roślinki wtedy masz pewnosc co do pochodzenia roślin i nie musisz sie tyle uganiac.
Pozdrowienia i powodzenia w hodowli ;)

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Czy mój żółw ma piramidy?
« Odpowiedź #18 dnia: 04.01.2009, 23:49:57 pm »
Witaj na forum. :)

Nic dodać, nic ująć. Przepraszam, że ludzie trochę na Ciebie "skoczyli", no ale nie powiem zabrzmiało to cokolwiek dziwnie.
Cieszę sie jednak, że wzięłaś sobie do serca uwagi o diecie i warunach żółwika.

Piramidy - chyba za wcześnie by wyrokować, żółwik mały, a zdjęcie ledwo widoczne, ale odpowiednia dieta dla tak małego żółwika to kluczowa sprawa bo inaczej zdeformuje się bardzo szybko.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU