Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 14:23:27 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Czy mój żółw ma piramidy?  (Przeczytany 13636 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miau2

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Czy mój żółw ma piramidy?
« dnia: 02.01.2009, 17:35:37 pm »
hejka
chcialam sie was zapytac poniewaz nie chce robic moiemu zowikowi krzywdy na innym forum powiedzono mi ze mojemu zolwikowi zaczyna sie krzywica skrupy "piramidki" z powodu jej djety ja ich nie widze moze sa ale to nie jest krzywica poprostu kazdy zolw tak ma a co wy o tym sadzicie??? dodam jego zdjecie

Offline Viktoria

  • Moderator
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • *
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Czy mój żółw ma piramidy?
« Odpowiedź #1 dnia: 02.01.2009, 17:39:42 pm »
coś Ci nie wyszło.
Czym karmisz żółwia?

Offline miau2

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Czy mój żółw ma piramidy?
« Odpowiedź #2 dnia: 02.01.2009, 18:02:16 pm »
to te zdjecie ;

Offline Viktoria

  • Moderator
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • *
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Czy mój żółw ma piramidy?
« Odpowiedź #3 dnia: 02.01.2009, 19:49:17 pm »
wg mnie nie ma żadnych piramidek, zniekształceń. Piękny żółwik :)
Za podstawe diety najlepiej przyjąć mniszki lekarskie, babki lancetowate i zwyczajne oraz pokrzywy. Może Jakaś niewłaściwa roślina jest przez Ciebie podawana zbyt często? Ale na zdjęciu nie widać żadnych deformacji, piękny młody żółwik ;)

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Czy mój żółw ma piramidy?
« Odpowiedź #4 dnia: 02.01.2009, 19:54:27 pm »
Tu masz informacje o tej chorobie:
http://www.zolw.info/spisy/syndrom-piramidalnego-wzrostu-tarczek-u-zolwi-ang.-pyramidal-growth-syndrome-pgs.html

Trudno jest ocenić u żółwia w tak młodym wieku czy masz już piramidki. Jeszcze to zdjęcie nie jest zbyt dobre.
Moim zdaniem dochodzi do takiego lekkiego uwypuklenia, ale teraz jeszcze nie jest to tak widoczne, ale jak zaniedbasz to teraz to w przyszłości będzie źle.

Podaj informację czym karmisz żółwia, cała dieta. Gdzie go trzymasz, jak masz to zdjęcia terrarium. Czyli całą historię Twojej dotychczasowej hodowli.

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Czy mój żółw ma piramidy?
« Odpowiedź #5 dnia: 02.01.2009, 20:02:58 pm »
a kto na tym innym forum na podstawie tego "duzego" zdjecia napisal ze zolwik ma zaczatki krzywicy?
z tego zdjecia to ja przynajmniej widze ze to t.marginata, chyba ze tak zle jest oswietlony od flesza ze taki jasny kolorek przybral.
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline miau2

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Czy mój żółw ma piramidy?
« Odpowiedź #6 dnia: 02.01.2009, 20:58:40 pm »
 ;) mieszkam w grecji wiec trudno tu o jakies roslinki takie jak np mlecz wszedzie tylko ulice i samochody nie ma zadnych lak a jak juz to rosna na niej jakies kwaty podobne do pelargoni karmie mojego zolwi marchewka zadko jabkiem i slata(bo ja bardzo lubi )ogurek pomidor rzezucha pokarmem dla zolwi ladowych z zoologicznego jak znajde to urywam jej trawy to chyba wszystko jutro dam jeszcze zdj.terrarium :)

Offline Viktoria

  • Moderator
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • *
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Czy mój żółw ma piramidy?
« Odpowiedź #7 dnia: 02.01.2009, 21:16:32 pm »
?!!!!!!!!!!!!!!!
No to przygotuj się że za 5 lat twój żółw będzie wyglądał właśnie tak jak ktoś zapowiedział na tamtym forum ;/
Jaka sałata?! Co to wogóle za dieta?
Wchodzisz tutaj, wklejasz fotki.. wogóle piszesz na forach o żółwiach a nie wiesz czym się karmi?
Jak to nie ma mniszków? One są wszędzie, nie wciskaj kitu :P
Poza tym nie tylko mniszkami się karmi, no nie mów mi że w Grecji nie ma żadnych z tych roślin: http://zolw.info/pierwsze-kroki/rosliny-polne-dla-zolwi.html.

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Czy mój żółw ma piramidy?
« Odpowiedź #8 dnia: 02.01.2009, 23:49:02 pm »
Masz t.marginata żółwia z Grecji i nie masz czym go karmić? To sie kwalifikuje do najgłupszej wypowiedzi roku 2009, choć ten dopiero co się zaczął. Wyjdz na jakias najblizsza polane i zerwij co tam masz pod reka, ziola, chwasty, tego jak sie domyslam jest pod dostatkiem.

Robisz sobie zarty?
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline raab70

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 9
  • Warszawianka
Odp: Czy mój żółw ma piramidy?
« Odpowiedź #9 dnia: 03.01.2009, 01:19:37 am »
Masz t.marginata żółwia z Grecji. Wyjdź na jakąs najbliższą polane i zerwij co tam masz pod reka, ziola, chwasty.
Jeśli jeszcze będziesz miała chęć, poczytaj troszkę o żywieniu żółwi, na pewno żółwik się ucieszy. Śliczny jest.
Pozdrawiam.

PS.
Ja już dziękuję.
Nie ma głupich pytań , są tylko głupie odpowiedzi...

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Czy mój żółw ma piramidy?
« Odpowiedź #10 dnia: 03.01.2009, 12:18:28 pm »
Nie no tu sie zgodze z filipem!!!!!  Nie gniewaj sie ale tez mam malutka marginate , i przy tym gatunku niestety duzo latwiej nabawic sie piramid i krzywicy (przy tak kiebskiej diecie) jak przy innych testudo.Grecja!!! przeciez tam nawet nie potrzebujesz tera tylko duzy wybierk na ogrudku i to co w ogrodzie rosnie . To ty powinnas pisac nam jakies wskazowki a nie my tobie. Wiem ze to brzmi dosc nie milo ale SALATA?!

Offline miau2

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Czy mój żółw ma piramidy?
« Odpowiedź #11 dnia: 03.01.2009, 12:36:53 pm »
malwa to do ciebie nie bylas w grecji tutaj nie ma domkow jedno rodzinnych z ogrudkiem zeby mozna bylo wypuscic zolwika zeby sobie pochodzil ani nawet zerwac mu troche swierzej trawy tu nie jest tak jak w polsce bylam raz w warszawie itam nawet jak jedziesz przez autostrade to do okola sa jakies laki tutaj kazdy blok ma maly balkonik na ktorym zmieszcza sie dwie osoby .wiec z kad mam mojemu zolwikowi zrywac roslinki??? ???tutaj jedynie na ulicy mozna znalezc maly kwadracik ziemi na ktorym rosna pomaracze:( przepraszam ze tak na ciebie skoczylam ale wy nie wiecie jak tu jest

Offline Viktoria

  • Moderator
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • *
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Czy mój żółw ma piramidy?
« Odpowiedź #12 dnia: 03.01.2009, 12:45:01 pm »
tak się składa że nie jedna osoba z tego forum była w Grecji, a nawet jeśli nie była to odnosze wrażenie  że wie więcej o tym kraju niż Ty. Nie mów że cała grecja to same domy i ulice bo dobrze wiemy że to nie jest prawdą, a nawet jeśli by tak było to w takim przypadku rezygnuje się z zakupu żółwia. No a jak się go już ma to się sałatą nie karmi........... Gdybyś wiedziała czym sie powinno żółwia karmić to nie broniłabyś się tym że musisz karmić sałatą bo w grecji nie ma mniszków.......

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Czy mój żółw ma piramidy?
« Odpowiedź #13 dnia: 03.01.2009, 12:52:15 pm »
Jest śliczny, skorupa ładna, nie ma się czym przejmować, tylko dbać o niego  :D
TUPTUŚ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Czy mój żółw ma piramidy?
« Odpowiedź #14 dnia: 03.01.2009, 13:42:43 pm »
Hejka no nie w samej Grecji to nie bylam ale na Krecie , no i drzewek oliwkowych to napewno wam tam nie brak ;D , nie no chodzi nam tu glownie o to dlaczego zdecydowalas sie kupic zolwia jesli nie mozesz sprawic mu odpowiednich warunkow , czy wogule wiesz jakie duze rosna marginetki?(jesli sie nie myle jeden z najwiekszych z rodziny testudo )Jak tam twoj grecki stoi? Moze mogla bys zaczerpnac info. od greckich hodowcow, bo nie wierze ze wszyscy hodowcy w grecji trzymaja zowie w domu i podaja im salate.A co z ziolami , suche trawy , to wszystko nadaje sie ,tylko trzeba wiedziec gdzie szukac , ja sama chetnie poczytala bym jakis dobrych porad od greckich hodowcow. Aga jak mozesz pisac ze jest sliczny jak nawet ledwie go tam widac, sama wiesz ze kazdy maluch jest sliczny ale przy takiej zlej diecie to nic slicznego z niego nie wyrosnie. A przeciez ma do tego warunki jak zadno z nas. Dobra nie masz ogrodka spoko , ale mowisz ze masz balkon , no to chociaz to dla niego poswiec, albo zboduj skrzynie albo obudoj balkon do okola , kupe ziemi i kamieni , pare kryjowek (ceramiczne doniczki), pare kaktusow dla ozdoby,moze drzewko pomaranczy w donicy dla cienia, z jednej czesci trawke w drugiej czesci bratki (inne kwiaty znajdziesz w "zywieniu")bo nie wieze ze kwiatow tam nie macie ,przy odrobinie wody wszystko wyrosnie, troszke wysiac w domu jesli za goraco, wszystko sie da jesli sie tylko chce, duzo mieszanek znajdziesz na e bay. Jaaaaaaa  dziewczyno ja juz mam to wszystko rozplanowane w glowie.  Nawet nie wiesz jak dopiero tu ciezko sprawic wlasciwe warunki dla gatunkow lubiacych susze, ale przy odrobinie checi i pomyslowosci jakos dajemy rade.Pozdro!!! ;)