Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 02.05.2024, 01:59:16 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: pomocy nie wiem co sie dzieje a wizyta u weta w poniedzialek:(  (Przeczytany 8756 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline franklin43

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 0
mam problem, pomóżcie proszę. Nie wiem co się dzieje z żółwikiem. Mam lamparta, który od 3 dni nie chce jeść i ciągle by spał. Dbam o temperaturę, lampę, wyżywienie, codziennie go kąpie nawet 2 razy, a on raz dziennie oczy otworzy i to na tyle ... próbuje wszystkiego łaskocze go po stopach głaszcze po głowie, a tu nic...
przypomnę, że kilka tygodni temu był odrobaczany u weterynarza specjalisty i wszystko było dobrze, nawet przytył 2 gramy, jedynie od tygodnia nie robi kupek jak wcześniej czyli dużych tylko małe bobki jak u chomika.
Spi ciągle, jeść nie chce co z moim żółwikiem? pomóżcie co mogę zaradzić? wizyta u weterynarza w poniedziałek dopiero boję się o niego... jak mu pomóc, czy to nienormalne? to lampart a więc nie powinien mieć snu zimowego. Czy ten czas na niego jakoś także wpływa? czy to możliwe ze to nie żółw lampraci?
proszę o pomoc, sugestie, wasze przemyślenia, może coś źle robię? dajcie znać miłośnicy:(:(

Offline franklin43

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 0
Odp: pomocy nie wiem co sie dzieje a wizyta u weta w poniedzialek:(
« Odpowiedź #1 dnia: 03.12.2015, 19:38:21 pm »
dodam, że żółwia mam 2 miesiące, jest młody ma mniej niż rok i malutki waży 46g-47g

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: pomocy nie wiem co sie dzieje a wizyta u weta w poniedzialek:(
« Odpowiedź #2 dnia: 04.12.2015, 09:50:41 am »
Na zdjęciach w Twoim wcześniejszym poście był żółw lamparci. One nie zimują na 100%. Teraz mogą być mniej ruchliwe, później się budzić i wcześniej chodzić spać ale nie jedzenie niczego i permanentna senność nie jest dobrym objawem.
A jakie ma oczy- normalne, czy obserwujesz podpuchnięte powieki i trudności w ich otwieraniu? Chodzi normalnie, czy ma jakieś z tym problemy.
Pamiętasz jaki środek dostał na odrobaczanie?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline franklin43

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 0
Odp: pomocy nie wiem co sie dzieje a wizyta u weta w poniedzialek:(
« Odpowiedź #3 dnia: 04.12.2015, 12:58:39 pm »
Własnie problem jest w tym żeby w ogole sie obudził, i np jest w ciepłej wodzie do tego dotykamy go za nóżki z tył i budzi sie po 2 minutach czasami , taki ospały jak otwiera oczy to bardzo powoli ale otwiera je całkowicie powiek wydaje mi sie że nie ma spuchniętych , co do samego chodzenia to wczoraj dopiero od 2 dni chyba sie ruszył , i przeszedł kawałek szedł normalnie , kąpie go 3 -4 razy na dzień żeby się budził( dziś zrobił nieduża kupkę do wody)
 , najgorsze ze wizyta dopiero w pon ..... co do środka niestety nie pytaliśmy o nazwę ani ja ani narzeczona nie wiem :( Najgorsze że po tym odrobaczaniu po drugiej/ostatniej dawce było wszystko ok , jadł ,chodził i przytył 2gr wieć wszystko było ok.
Co jedynie zostało zmienione/dołożone do jedzenia , to suszona pokrzywa, babka lancet owa i liście porzeczki
Warunki ok co do wilgotności i temperatury wszystko według Twoich Ankan zaleceń , nie wiem co mogło mu zaszkodzić , może to być efekt odrobaczania ale by wyszedł dopiero po takim okresie ?

Offline franklin43

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 0
Odp: pomocy nie wiem co sie dzieje a wizyta u weta w poniedzialek:(
« Odpowiedź #4 dnia: 04.12.2015, 13:05:14 pm »
Zrobiłem teraz zdjęcia nie wiem czy da się na nich coś zobaczyć , może ja porostu nie wiem

Offline franklin43

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 0
Odp: pomocy nie wiem co sie dzieje a wizyta u weta w poniedzialek:(
« Odpowiedź #5 dnia: 06.12.2015, 08:57:30 am »
Dziś niestety zauważyłem niepokojący objaw żółw niestety nie chodzi tylko się czołga , mam nadzieje że dotrwamy do jutra... Co możemy jeszcze zrobić ??

Offline Anna1983

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Reputacja: 1
Odp: pomocy nie wiem co sie dzieje a wizyta u weta w poniedzialek:(
« Odpowiedź #6 dnia: 06.12.2015, 11:32:06 am »
Boze, a nie macie tam jakiegos ostrego dyzuru weterynaryjnego? Jestescie z Poznania o ile dobrze pamietam, zadzwoncie do doktor Pabijan. Moze zadzwonic do waszej pani weterynarz kogo moze polecic w okresie weekendu. Przeciez tu sie liczy kazda chwila!!!

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: pomocy nie wiem co sie dzieje a wizyta u weta w poniedzialek:(
« Odpowiedź #7 dnia: 06.12.2015, 11:35:27 am »
Żółw wygląda kiepsko, tu nie ma na co czekać. Jak dla mnie lek nie działa i pierwotniaki się namnożyły. Na Trichmonas sp. powinien dostać metronidazol. W jakiej formie ten lek był?

Offline franklin43

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 0
Odp: pomocy nie wiem co sie dzieje a wizyta u weta w poniedzialek:(
« Odpowiedź #8 dnia: 06.12.2015, 14:56:07 pm »
Doru mam pytanie bo on był odrobaczany na owsiki potem była kupa badana po odrobaczaniu  i wet stwierdził ze owsików nie ale ma pierwotniaka jakiegoś wrodzonego(co w ogóle nie wyszło na pierwszym badaniu które było w lecznicy) z którym żyją zółwie normlanie . Po odrobaczaniu wszystko było ok jadł przytył i nagle teraz takie coś co prawda dziś od tyg coś zjadł wkładaliśmy mu do pyska bo nie miał siły ugryźć dziś się też załatwił
Lek był doustnie z małej strzykawki dwie dawki
« Ostatnia zmiana: 06.12.2015, 15:06:22 pm wysłana przez franklin43 »

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: pomocy nie wiem co sie dzieje a wizyta u weta w poniedzialek:(
« Odpowiedź #9 dnia: 06.12.2015, 15:34:37 pm »
Owszem, u żółwi w układzie pokarmowym żyją pewne mikroorganizmy pomagające trawić pokarm roślinny. Jednak jeśli za bardzo się namnożą to już nie jest stan fizjologiczny.

Offline franklin43

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 0
Odp: pomocy nie wiem co sie dzieje a wizyta u weta w poniedzialek:(
« Odpowiedź #10 dnia: 06.12.2015, 15:57:57 pm »
Kupa była badana dokładnie 20.11.2015 a problem zaczął sie 30.11.2015 od tego że nie jadł troszkę mniej potem od 2,12 spał cały dzień no i dziś zaczął chodzić tak to prawie nić i dziś zjadł od 2.12 do dziś zrobił dwie kupy. Jest możliwe ze od 20 namnożyło by sie tyle tego ? kupa naprawdę była niedawo badana. Możliwe ze szusz mu zaszkodził ?

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: pomocy nie wiem co sie dzieje a wizyta u weta w poniedzialek:(
« Odpowiedź #11 dnia: 06.12.2015, 16:08:07 pm »
Oczywiście że jest to możliwe. Ja bym na sygnale wybrała się do lekarza który porządnie zna się na gadach. Nie widzę zwiazku z suszem.

Offline franklin43

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 0
Odp: pomocy nie wiem co sie dzieje a wizyta u weta w poniedzialek:(
« Odpowiedź #12 dnia: 06.12.2015, 16:11:12 pm »
Najgorsze że dziś jest niedziela i została nam jedynie klinika , O golnie chodzimy do Wet. Lisieckiej a u niej wizyta jutro/pon o 12,3
Żona się boi jechać do tej kliniki , tym bardziej opinie średnie , żeby nie było gorzej niż jest ...

Offline franklin43

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 0
Odp: pomocy nie wiem co sie dzieje a wizyta u weta w poniedzialek:(
« Odpowiedź #13 dnia: 06.12.2015, 16:16:09 pm »
tu zona, boje się bo Pani weterynarz mowila,ze to takie maleństwo, ze naprawdę trzeba uwazac z podawaniem lekow i ingerencja... :(:(

Offline Anna1983

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Reputacja: 1
Odp: pomocy nie wiem co sie dzieje a wizyta u weta w poniedzialek:(
« Odpowiedź #14 dnia: 06.12.2015, 17:05:45 pm »
To czemu nie zadzwonicie do doktor Pabijan???