Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 20:58:34 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pomóżcie mi pomóc mojemu żółwiowi  (Przeczytany 2773 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline latortuga

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Pomóżcie mi pomóc mojemu żółwiowi
« dnia: 08.11.2012, 14:52:15 pm »
Witam.

Z moim żółwiem jest co raz gorzej. Po przeczytaniu informacji na tym forum, zorientowałam się też, że nie zapewniam Tuptusi odpowiednich warunków. Mój grecki żółw jadł oprócz zielska z ogródka sałatę, marchewkę, jabłko, pomidora... :( Je też karmę Biorept.
Kąpię go codziennie, bo inaczej ma problemy z wypróżnianiem. Latem codziennie była na dworze, ale teraz siedzi u siebie w terrrium, które wyłożone jest kamyczkami (teraz też wiem już, że to źle). W tym roku od lata znacznie mniej je i znacznie mniej rusza się.
Teraz ja mam problemy zdrowotne, ale jak tylko będę mogła natychmiast pójdę z nią do weterynarza. Co mogę zrobić oprócz tego?? Załączam zdjęcia skorupy - na pewno jest z nią coś nie tak. Proszę o rady, chciałabym poprawić jakość życia mojego żółwia :(

Offline QDŁ

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 3
  • Step Leonardo
Odp: Pomóżcie mi pomóc mojemu żółwiowi
« Odpowiedź #1 dnia: 08.11.2012, 17:15:54 pm »
z racji że nie jestem ekspertem mogę tylko prosić o dokładniejsze szczegóły które pomogą. Napisz lub zrób zdjęcia terrarium w którym trzymany jest gadzior, czym go karmisz oraz daj dokładniejsze zdjęcia od pyszczka z oczkami po ogonek bo z tego zdjęcia mało co widać. Teraz że mniej je i się mniej rusza to normalne bo idzie zima;)

Offline Viktoria

  • Moderator
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • *
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Pomóżcie mi pomóc mojemu żółwiowi
« Odpowiedź #2 dnia: 08.11.2012, 17:59:31 pm »
Jak poczytasz forum i stronę główną to wszystkiego się dowiesz. Na pewno dieta do zmiany, Biorept do odstawienia zupełnie, tak samo jak większość warzyw. Czy żółwik ma w terrarium żarówkę UV? Po skorupie wygląda jakby nie miał, a jest ona niezbędna. Ja radziłabym nie kąpać go codziennie tylko dbać o wilgotność w terrarium i dać mu tam basenik żeby mógł według własnych potrzeb korzystać.
Pozdrawiam i powodzenia we wprowadzaniu zmian :)